VIDEO UPDATE Imaginile zilei din Prahova: Un consilier PSD ii pupa mana noului presedinte de Consiliu Judetean, la investirea acestuia

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Miercuri, 29 iunie 2016, 18:21 Actualitate | Politic

Un consilier PSD ii pupa mana sefului CJ
Foto: Captura YouTube
Bogdan Toader (PSD), in varsta de 32 de ani, a fost ales miercuri presedinte al Consiliului Judetean Prahova, prilej cu care a fost aplaudat, iar unul dintre consilierii judeteni ai PSD, Alexandru Banica, care face parte din Organizatia de Pensionari a partidului, i-a pupat mana, sub privirile lui Mircea Cosma, fostul sef de CJ timp de 12 ani, asa cum arata imaginile filmate de Ziarul Incomod.

Toader a fost ales cu 22 de voturi pentru din totalul de 37, in timp ce contracandidatul sau Iulian Dumitrescu a obtinut doar 14 voturi din partea celor 15 consilieri PNL prezenti, unul din voturile liberalilor fiind anulat, potrivit PH-Online.ro.

Banica, cel care a facut gestul filmat de cei de la Incomod, a candidat de altfel in septembrie 2015 la sefia filialei PSD Prahova, din partea Organizatiei Pensinarilor, potrivit ph-online.ro. Banica a fost subprefect al judetului in 2001-2005.



UPDATE Banica a declarat pentru Mediafax ca totul este "o prostie" si ca el nu a intentionat sa ii pupe mana, ci sa il ia in brate.

"E o prostie. Nu am avut in intentie asa ceva. El e mai inalt. Am vrut sa-l iau in brate. Cum era sa-i pup mana?" a declarat Banica.


Citeste mai multe despre   









9055 vizualizari
  • +7 (11 voturi)    
    Don Toader (Miercuri, 29 iunie 2016, 18:29)

    feisbuk [utilizator]

    Some day, and that day may never come, I'll call upon you to do a service for me. But uh, until that day - accept this justice as a gift on my daughter's wedding day.
    • 0 (0 voturi)    
      - (Joi, 30 iunie 2016, 11:56)

      dekirico [utilizator] i-a raspuns lui feisbuk

      Baciamo le mani.
  • +13 (13 voturi)    
    TARE! (Miercuri, 29 iunie 2016, 18:40)

    Sani [utilizator]

    Adica marlanii din PSD nici nu se mai sfiesc sa arate ca organizatia lor este geamana cu Cosa Nostra!

    Bai, ce oameni umili, ...cum este bancul cu secretara, Jaguarul si Mini + roti dezumflate?!
    • 0 (0 voturi)    
      dragneooooo (Joi, 30 iunie 2016, 8:37)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      vezi ca asta o sa ajunga capul mafiei ...aaaaa.... partidului cel mai mare din Romania, psd. nu vezi cum ii pupa astia micii, litalsii, mana???
  • +12 (12 voturi)    
    Francis Ford Coppola (Miercuri, 29 iunie 2016, 18:48)

    Picsius [utilizator]

    ..a ratat subiectul vietii. Se intampla in Romania. Totusi daca ne amintim Godfather nu are un final fericit pentru nimeni ;)
  • +11 (11 voturi)    
    La Famiglia. (Miercuri, 29 iunie 2016, 18:53)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    .
  • +5 (5 voturi)    
    Romania..... (Miercuri, 29 iunie 2016, 18:58)

    Andradda [utilizator]

    ....................
  • +16 (16 voturi)    
    Cosa Nostra (Miercuri, 29 iunie 2016, 18:58)

    mr_mojo [utilizator]

    I-a pupat și inelul?
    Ăștia dispar doar de mitralieră...
  • +7 (7 voturi)    
    obiceiuri Mafiote (Miercuri, 29 iunie 2016, 19:00)

    CRMS [utilizator]

    vezi filmul Nasul !
  • +16 (16 voturi)    
    slugarnicia.... (Miercuri, 29 iunie 2016, 19:23)

    astronaut [utilizator]

    ca molima afecteaza pana la ofilire mandria acestei natii (mandria de a fi roman) , suntem predestinati si respectiv destinati sa suportam asemenea degradari a speciei numit ''roman'' ?
  • +3 (3 voturi)    
    Absolut grotesc (Miercuri, 29 iunie 2016, 20:05)

    KostasP [utilizator]

    Ti se face greata.
  • +1 (1 vot)    
    Ce cauta Cosma... (Miercuri, 29 iunie 2016, 20:29)

    astronaut [utilizator]

    in sedinta de constituire a noului Consiliu Judetean ? observ o mare satisfactie pe chipul acestui comunist inversunat in momentul in care acel ''nefericit'' ii pupa mana lui Toader (un neica nimeni, cand spun asta cautati va rog CV-ul), are un singur atuu este prietenul lui Vladut !
  • +4 (4 voturi)    
    Gest patologic (Miercuri, 29 iunie 2016, 22:39)

    Maniu [utilizator]

    de necrezut intr-o tara civilizata. Nu se incalca nicio deontologie tov. DraCnea?