UPDATE Ministrul Bostan isi cere scuze pentru declaratiile privind educatia, dupa ce premierul Ciolos i-a solicitat acest lucru

de Sebastian Rotaru     HotNews.ro
Miercuri, 29 iunie 2016, 1:37 Actualitate | Politic

Marius Bostan
Foto: VMB Partners
Ministrul Comunicatiilor, Marius Bostan, a sustinut, marti seara, ca este "trist" ca afirmatiile sale privind profesorii si sistemul de educatie au fost folosite in scopuri politice si sunt interpretate intr-un mod la care nu s-a gandit. Premierul Dacian Ciolos ii ceruse anterior ministrului Comunicatiilor sa-si ceara scuze si sa vina cu clarificari in urma afirmatiilor potrivit carora "profesorii isi bat joc de meseria lor" si parintii ar trebui "sa plateasca 100 de lei pe luna" pentru educatia copiilor ca sa simta ca nu e gratis, informeaza Mediafax.


Intr-o postare pe Facebook intitulata "Dragi prieteni din online si din media", ministrul a scris ca se bucura de interesul pe care l-a starnit, dar e trist si regreta pentru ca declaratiile sale sunt folosite in scopuri politice, postarea fiind publicata in conditiile in care premierul Dacian Ciolos i-a cerut sa isi ceara scuze si sa vina cu clarificari.  




Marius Bostan a mai spus ca interventia sa viza un sistem care sa permita profesorilor performanti sa fie mai bine platiti, iar acest lucru nu se poate face prin atitudini populiste.

Reamintim ca: Premierul Dacian Ciolos i-a cerut marti ministrului Comunicatiilor Marius Bostan sa isi ceara scuze si sa vina cu clarificari dupa declaratiile pe care le-a facut pe tema Educatiei, a anuntat purtatorul de cuvant al Guvernului, Liviu Iolu, informeaza Agerpres.

"Premierul Romaniei i-a cerut ministrului Bostan sa isi ceara scuze si sa vina cu clarificari pe aceasta tema. Comentariile domnului ministru nu angajeaza in niciun fel guvernul in acest moment, sunt regretabile din punctul nostru de vedere si ministrul va face clarificarile necesare", a spus Iolu, intr-un brifing la Guvern.

Intrebat daca prim ministrul ia in calcul si o remaniere a ministrului Bostan, Iolu a replicat: "Nu. Premierul i-a cerut domnului ministru sa isi ceara scuze. Noi am aflat cand eram in sedinta de guvern, urmatoarele etape, daca vor fi, vor fi la decizia premierului. Va veni cu clarificari de indata". 

Ministrul Comunicatiilor Marius Bostan a afirmat marti, intr-o conferinta, ca unii profesori isi bat joc de meseria lor si spun ca au salarii mici, aceasta justificare fiind o imbecilitate.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
6769 vizualizari
  • +6 (8 voturi)    
    Nu suportam mult adevar (Miercuri, 29 iunie 2016, 1:53)

    Vlad-I [utilizator]

    Se pleaca de la premisa ca o categorie umana este sfanta si nu poate gresi , sau cum ?
    • -1 (3 voturi)    
      nu-i chiar așa (Miercuri, 29 iunie 2016, 9:15)

      florinul [utilizator] i-a raspuns lui Vlad-I

      Nu chiar, dar învățământul de bază trebuie să rămână gratuit. Așa formezi oameni și creezi oportunități.
  • +10 (10 voturi)    
    Chiar in invatamant sa nu.... (Miercuri, 29 iunie 2016, 5:05)

    gigiN [utilizator]

    ...existe decat ingerasi,crini si lebede? Dar atunci,cine a distrus efectiv invatamantul in Romania ? Desigur,aprecieri negative nu trebuiesc lansate catre toti cei din inmvatamant.
    • +2 (2 voturi)    
      Raspuns (Miercuri, 29 iunie 2016, 9:56)

      munuc [anonim] i-a raspuns lui gigiN

      Invatamantul OBLIGATORIU SI GRATUIT e o himera toxica care ne-a cucerit (sau asa pare).
  • +6 (6 voturi)    
    Mi s-a parut foarte corect comentariul sau (Miercuri, 29 iunie 2016, 6:29)

    je [anonim]

    Chiar reflecta realitatea.

    Nu inteleg de ce trebuie sa-si ceara scuze!? Are dreptate!
  • -4 (6 voturi)    
    Prost sa fii, (Miercuri, 29 iunie 2016, 7:17)

    xrogo [utilizator]

    dar sa-ti revii,pana si la indemnul sefului !!!
  • -1 (5 voturi)    
    Destul de corect (Miercuri, 29 iunie 2016, 7:21)

    feisbuk [anonim]

    Ciolos a facut ceea ce trebuia, cerandu-i ministrului prezentarea unor scuze catre bugetarii din invatamant.

    Din fericire, necerandu-i demisia, Ciolos este de acord tacit cu cele spuse.
    • 0 (0 voturi)    
      si cu ce a gresit?! (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:31)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui feisbuk

      de ce luam in brate profesorii?!
      de ce luam in brate parintii?!

      primul pas spre a rezolva o problema e sa realizezi ca o ai! noi ratam inainte sa incepem!
  • +6 (6 voturi)    
    nu va uitai in oglinda (Miercuri, 29 iunie 2016, 7:36)

    Francisc 1 [utilizator]

    daca vreti sa va credeti feti frumosi , da omul a avut perfecta dreptate.
  • 0 (2 voturi)    
    Well ... ce-i iese din bostan ... (Miercuri, 29 iunie 2016, 7:39)

    MiticaPalarierul [utilizator]

    Well ... ce-i iese din bostan ... suna adevarat, pacat ca doar vorbeste, fara sa faca nimic concret.

    "Produsele" sistemului de indobitocire in masa din Romania (adica de "educatie si invatamant") sunt in general supuse si lingusitoare cu dulai de la putere.

    Intr-un puseu de sinceritate, dl. Bostan a spus un adevar si a fost reprimat imediat de piticu' lu' Ciocanis, pentru ca strica imaginea guvernului.

    Iar bostanul, tot bostan ... s-a facut broasca la pamant si a retractat ! nu a avut curajul sa-si sustina parerea, fiind prea preocupat de pozitia sa de "excelenta".

    "Patria si Dreptul Meu!"
    .
  • +2 (2 voturi)    
    Mission accomplie - le-a spus direct profesorilor (Miercuri, 29 iunie 2016, 7:52)

    Consta [utilizator]

    ca multi lucreaza ptr bani, nu pentru elevi iar prin scuze nu-i lezeaza pe cei care mai au vocatie.
    Din nefericire Bostan avea mai multa dreptate inainte de a-si cere scuze.
  • -1 (1 vot)    
    mediocritate (Miercuri, 29 iunie 2016, 7:58)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Invatamantul din Romania a fost distrus de politicieni mediocrii ca Bostan si de profesori mafioti. Si a mai fost distrus de tampenia si mediocritatea agresiva care domenesc suveran in lume. A se vedea Brexit...Farage, Cameron, englezii . Nici noi nu suntem mai breji, marea majoritate a elevilor sunt profund mediocrii.Cei care invata, sunt izolati de ceilalti, sunt considerati tocilari, tampiti. Insa acesti "tampiti" duc lumea inainte, iar mediocrii cauta vinovati de viata lor ratata, intotdeauna altii decat ei. Acest Bostan nu e decat un mediocru poleit,cu bani scosi din afaceri dubioase.
  • +4 (4 voturi)    
    Nu are de ce sa-si ceara SCUZE !!! (Miercuri, 29 iunie 2016, 8:12)

    Vasilica Dan [anonim]

    Buna dimineata tuturor,
    Domnule Ministru nu aveti de ce sa va cereti SCUZE, deoarece ceea ce ati afirmat este PERFECT adevarat si nu are de ce sa supere decat pe POPULISTI care toata viata lor nu au visat decat sa ofere CEVA gratis celor care le dau din 4 in 4 ani VOTUL.
    Insa au "UITAT" mereu sa le spuna VOTANTILOR ca ceea ce este GRATIS ii costa cel mai SCUMP !!!!

    O zi buna
    Dan VASILICA
    • 0 (0 voturi)    
      Mai intai nu avea ce cauta acolo ca ministru ... (Joi, 30 iunie 2016, 16:09)

      Mitel [anonim] i-a raspuns lui Vasilica Dan

      Acest ministru, fiind baltat, impus romanilor, face comentarii dintr-o functie politica fara sa fie o dezbatere publica si apoi se plange ca zicerile lui au fost interpretate politic. A uitat ca nu este ministrul invatamantului si ca nu este un proiect de lege in dezbatere publica. De aici lipsa oricarui respect fata de cetateni. Daca vor performanta cu costuri mici si salarii mici, de 2 lei, sa o faca mai intai ei si, apoi, sa o dea ca exemplu profesorilor, medicilor si celor care au urat profesorii si scoala.
  • +5 (5 voturi)    
    nu era cazul (Miercuri, 29 iunie 2016, 8:33)

    Alex2016 [utilizator]

    A avut dreptate 100%.
  • +4 (4 voturi)    
    Privitul in oglinda.... (Miercuri, 29 iunie 2016, 8:53)

    Sani [utilizator]

    ...doare la romani!

    Ca urmare, apar purtatorii de oglinzi 'infrumusetate' cum ar fi populistii de genul PSD & Friends!

    Ei spun romanilor ceea ce vor ei sa auda:
    Ca sunt destepti, frumosi, harnici dar au avut tot timpul ghinion!
  • +4 (4 voturi)    
    si ce a zis rau ?! (Miercuri, 29 iunie 2016, 9:02)

    eu sunt [utilizator]

    totusi era mai bine daca nu generaliza.
    trebuie sa zica "MAJORITATEA profesorilor isi bat joc de meseria lor" si "DACA parintii ar plati 100 de lei pe luna ar simti ca nu e gratis"

    Totusi in titlu spune una si in ultima fraza scrie altceva... ca daca a zis UNII profesori, chiar nu vad care e problema.

    "Unele pisici sunt negre" nu e egal cu "Pisicile sunt negre"
  • +1 (1 vot)    
    eu nu inteleg... (Miercuri, 29 iunie 2016, 9:11)

    lili [anonim]

    Dincolo de ceea ce a spus, cum naiba iti permiti intr-o functie inalta sa spui ceva si apoi sa vii sa-ti ceri scuze?!
    Sa vii sa spui, surprins nevoie mare, ca "declaratiile sunt folosite in scopuri politice", pai chiar sa nu stii ca Ministru ca asta si asteapta politicienii din celelate partide, daca nu chiar din propriul partid?!
    Dupa ce Guv Ciolos a fost tinta atator atacuri din partea politicienilor?!
    Chiar sa nu stii asta?!
    Chiar sa nu ai proprietatea termenilor si sa nu te gandesti cum vor reactiona cei vizati si sa nu intelegi ca vei ajunge sa-ti ceri scuze?!
    Nu trebuie sa fii politician uns cu toate alifiile ca sa intelegi ca asta se va intampla, mi-am dat seama imediat dupa declaratiile Minsitrului ca vor urma scuze!
    Ca profesorii vor sari in sus, ca politicienii din PSD vor avea subiect de tocat la Romania TV si la Antena 3, ca ceea ce o fi vrut sa spuna ramane in derizoriu cat timp populismul e-n floare!
    Pai, daca stii, de ce reusesti ajungi in asemenea situatii, cand esti un ditamai Ministru, nu esti Gigi Becali sau Mitica Dragomir... ba, mai pui inca o piatra de gatul guv. Ciolos, lasandu-le spatiu de triumf politicienilor populisti care se umfla-n pene la orice balbaiala tehnocrata insotita de scuze....
  • -4 (6 voturi)    
    Un bișnițar de la telefoane (Miercuri, 29 iunie 2016, 9:12)

    stos [utilizator]

    Nu ne miră declarația unui astfel de reject, cînd persoane pnțcd, ca Ionescu Galbeni în 1997, spun că profesorii pot să manînce doar cartofi prăjiți.
    Respectivul ministru, are minte de bișnițar iar prin Romtelecom(Telekom) a încasat banii de pomană.
    Cît despre munca în telecomunicații, ministrul este o pauză în timpul meu liber.
    • 0 (0 voturi)    
      tu... (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:32)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui stos

      esti dovada ca omul a avut dreptate... a fost prea bland chiar...
      daca parintii si proiesorii si-ar face treaba nu am avea comentarii de genul asta.
      ai dreptul sa critici, dar nu ai dreptul sa vorbesti ca in suburbii si apoi sa critici un om pentru ca nu-ti convine ce a spus!
  • -5 (5 voturi)    
    IGNORANT CU TUPEU (Miercuri, 29 iunie 2016, 9:16)

    Adi [anonim]

    Fraiere cu mucii-n freza, ignorant cocotat ca musca pe kkt in functie, ca parinte platesc pe luna la scoala 5-600 de lei pentru tot felul de chestii!!! Si copilul nu e nici macat la gimnaziu!

    Gorilelor agramate, voi va bateti joc de invatamant, de copii si de profesori de 26 de ani, pentru ca vreti ca poporul sa fie prost si sa va voteze pentru o sticla de ulei! Nesimtit cu tupeu! Da-ti demisia!
    • 0 (0 voturi)    
      frumos... (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:33)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Adi

      si limbajul asta elevat l-ai invatat la scoala?!
  • -3 (5 voturi)    
    ALT TEHNORATAT (Miercuri, 29 iunie 2016, 9:25)

    jidanul [utilizator]

    Inca un ministru tehnoratat din "guvernul meu" de tehnoratati, a mai scos o ineptie pe gura, pt. ca sa pretinzi sa se plateasca un serviciu, trebuie mai intai sa ai cu ce sau din ce sa platesti acel serviciu. In concluzie, cand tehnoratatii vor sa se plateasca un serviciu, trebuie mai intai sa asigure si sumele de bani. Adica, mai intai sa se asigure salarii indestulatoare si apoi sa se pretinda plata unor servicii.
  • +5 (5 voturi)    
    Recunosc ca... (Miercuri, 29 iunie 2016, 9:40)

    TheBlizzard [utilizator]

    ...Am fost intotdeauna de partea dascalilor. Intelegeam perfect (sau asa credeam) problemele cu care se confrunta, salariile mici etc. Pana cand fiul meu a inceput scoala. Atunci perceptia s-a schimbat radical: MAREA MAJORITATE a profesorilor dau dovada de indolenta, nepasare, pregatire precara. Exista un system bine pus la punct din care incaseaza bani din meditatii, comisioane (de la after-school, de la edituri de la care elevii sunt obligati sa cumpere cate 5 culegeri de exercitii pe an etc.). Este un system conceput sa livreze ratati si neadaptati. Care scoate pe banda rulanta tineri care nu sunt in stare sa gandeasca cu capul lor. Adesea dupa 12 clase nu stiu sa scrie correct. "Profesori" (looseri care nu stiu sa faca NIMIC) de DESEN care ameninta cu corijenta (?!) pt a primi niste bani de la parinti.
  • -3 (3 voturi)    
    Critica de sus in jos (Miercuri, 29 iunie 2016, 10:35)

    Arminius [utilizator]

    Cei mai de seama reprezentanti ai Statului Roman critica institutiile, organizatiile si cetatenii. Foarte tare! Vad ca la asta se pricep. Sunt pusi acolo sa rezolve problemele si sa-si asume raspunderile pentru greselile sistemului sau sa arate acuzator cu degetul catre noi? In curand nu o sa mai avem loc de ei, ca sa spunem si noi ceva.
  • -2 (2 voturi)    
    Nici postacii nu mai sunt cei care erau odinioara. (Miercuri, 29 iunie 2016, 11:47)

    condor [anonim]

    Ma uit mai sus si vad calitatea comentariilor vis-a-vis de subiect...Toate sunt pe langa subiect...Si bineinteles nu pot sa nu exclam: "nu mai sunt domnule postacii educati de altadata..."
  • +2 (2 voturi)    
    este trist ca exist, mah Bostane de doi bani (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:25)

    jackalphonse [utilizator]

    D E M I S I A!!!
    Esti revoltat ca:
    1. Invatamantul este gratuit - asta determina crestrea numarui de analfabeti
    2. Se cere remunerare corespunzatoare daca se doreste.
    In concluzie:
    NU ai ce cauta intr un stat european democratic!
    Apartii perioadei medievale, cand educatia se facea cu costuri mari, nu apartii secolului asta.
    • -1 (3 voturi)    
      are dreptate domnul ministru (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:44)

      irelevant [anonim] i-a raspuns lui jackalphonse

      Nu stiu ce varsta ai tu. Dar eu cand am terminat liceul (acum 5 ani) profesorii aveau o atitudine de toata jena. Toti aveau pretentii de la toata lumea dar la ore nu predau mai nimic. Ei preferau sa stea comozi, sa nu faca nimic si sa cheme elevii la mediatii in particular.

      Profesorii nu mai sunt interesati sa educe elevii. Nu se prezinta la scoala decat pentru bani si pentru a mai racola cativa elevi pentru meditatii in particular. Metodele lor de predare sunt invechite, arunca cu teme in tine si daca nu te descurci te fac prost in fata cu toate ca e datoria lor sa inteleaga de ce nu ai facut si sa te ajute.

      Asa ca ministrul nu are de ce sa isi ceara scuze sau sa isi dea demisia. Invatamantul in Romania este complet decazut, deconectat de elevi si lipsit de resurse.
      • +1 (1 vot)    
        stiu si eu un prof de fizica... (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:36)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui irelevant

        care se potriveste cu ce spui tu!

        Dar nu inseamna ca toti profesorii de fizica sunt la fel. Unii stau intr-o singura casa....
      • +1 (1 vot)    
        te ai gandit vreodata (Miercuri, 29 iunie 2016, 15:24)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui irelevant

        ca niciodata nu s a incercat varianta : a. plateste i un salariu DECENT; b. pune l sa aplice metode inovative de educatie?
        Un medic sau un profesor nu poate sa fie umilit toata ziua, sa fie plin de neajunsuri si dupa aceea sa se duca la un servici unde interactioneaza cu zeci (!) de pacienti sau copii, care se comporta ca intr o miscare browniana(!), intr un mod calm, intr un mod in care, pe langa faptul ca explici EFICIENT interlocutorului o problema, mintea medicului sau profesorului dezvolta in paralel si alte idei cu care sa atraga si sa se fac inteles, tinand in frau masa de oameni/omuleti.
        Nu, chiar nu poti sa faci asta cand esti un muritor de foame frustrat. poti sa lucrezi la un birou, unde esti doar tu cu tine si problemele tale, dar nu cu pacienti si copii. Tine cont ca in ambele cazuri apar rubedeniile (mamici, tatici, bunici) care stiu mai bine meseria ta decat tine....
  • 0 (2 voturi)    
    invatamint (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:05)

    Dolha [anonim]

    Doresc ca d-nul ministru sa-si scoata papionul cu tricolor de la gat nu-l merita ,cind a facut el scoala invatamintul era gratuit , acum cind a ajuns ministru vrea pe bani RUSINEEE SA-I FIE
    • 0 (4 voturi)    
      vad... (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:36)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Dolha

      tot felul de injurii la adresa lui...
      nu vad in schimb nici un argument care sa-mi spuna de ce a gresit...
      eu de exemplu consider ca are dreptate!
      invatamantul este prost. parintii sunt dezinteresati , profesorii sunt dezinteresati!

      si oricat de mult nu-ti convine... plata unei oarecare sume de bani (chiar daca simbolica) eliminat ideea de "gratis" si ideea de gratis face ca oamenii sa se comporte cu totul altfel decat cu ceva care costa (chiar si 10 bani... -> si asta e psihologie nu le inventez din capul meu
      • 0 (2 voturi)    
        ia spune tu ce a spus corect liviule? (Miercuri, 29 iunie 2016, 15:52)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Daca tot te faci ca nu vezi argumentele celor care nu s de acord cu tine.
        Tu ai idee cata saracie este in tara asta de rahat, in care toata Europa se vaita de specimenele care o invadeaza? Ai idee ce inseamna o populatie de inculti??? Vei avea mai multi bani la buiget si mai multa prostie in tara. Nu vrei sa stii cum va fi.
        In plus, unde ai mai vazut tu om platit jalnic care sa ti faca performanta?
        Ia uite aici despre ce gratuitate vorbeste ignorantul din tine:
        -Rechizite. Nu le asigura Statul, deci nu sunt gratuite. Costa minim 200 de lei/elev.
        -Culegeri si manuale auxiliare. Intre 50 si 80 de lei/elev.
        -Uniforma, haine. Aproximativ 300 de lei.
        -Trening, pantofi sport
        -Manuale. 100 de lei.
        -Fondul clasei. 50 de lei.
        -Fondul scolii. 50 de lei.
        -Cadouri profesori. 100 de lei.
        • 0 (0 voturi)    
          deci... (Miercuri, 29 iunie 2016, 23:45)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

          1 - lipsa salariului nu este motiv sa nu-ti faci treaba
          2 - 1500-2000 lei pe luna pentru 16 ore / saptamana eu zic ca e al dracu de bine... hai sa calculam cat castiga profesorii / ora nu / luna... profesorii au un fel de part-time
          3 - eu nu am facut pe nimeni ignorant... as prefera ca oamenii care se considera mai destepti ca mine (sunt convins ca sunt o gramada) sa dovedeasca, nu sa incerce sa isi arate superioritatea jignindu-ma pe mine
          4 - am trecut si eu prin scoala... stiu de fondul clasei, scolii etc...
          5 - ultimele 3 care le-ai enumerat nu sunt tocmai corecte... sau legale si tu nu privesti deloc in perspectiva...plata (chiar si simbolica) pentru invatamant ar face parintii si elevii mult mai implicati (mai ales parintii) + ar putea duce (si cu ceva interes din partea ministerelor) la eliminarea ultimelor 3 cheltuieli pomenite de tine... (cine stie... poate chiar mai multe)
          dar de ce sa ne chinuit sa facem asta... e mult mai simplu sa criticam pe toti care sunt impotriva noastra... ca doar tot "e" ignoranti
  • 0 (2 voturi)    
    scoala (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:57)

    gogu [anonim]

    invatamint gratuit in capitalism,dracu a vazut.se plateste tot inclusiv se dau cadouri grase la profi.
    • 0 (0 voturi)    
      Gresit. Ai uitat ca platesti taxe (Joi, 30 iunie 2016, 16:22)

      Mitel [anonim] i-a raspuns lui gogu

      Statul aduna taxe si impozite. Asa ca invatamantul nu este gratuit ci se face cu cheltuiala mare insa distribuita pe toti cetatenii
  • 0 (2 voturi)    
    Cu asemeni basini in cap, "conceptii" (Miercuri, 29 iunie 2016, 15:02)

    DanielM65 [utilizator]

    N-are ce cauta in functia asta: "ministru comunicatiilor"...
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru unii ..... (Joi, 30 iunie 2016, 16:04)

    Mitel [anonim]

    Acest ministru, fiind baltat, impus romanilor, face comentarii dintr-o functie politica fara sa fie o dezbatere publica si apoi se plange ca zicerile lui au fost interpretate politic. A uitat ca nu este ministrul invatamantului si ca nu este un proiect de lege in dezbatere publica. De aici lipsa oricarui respect fata de cetateni. Daca vor performanta cu costuri mici si salarii mici, de 2 lei, sa o faca mai intai ei si, apoi, sa o dea ca exemplu profesorilor, medicilor si celor care au urat profesorii si scoala.
  • 0 (0 voturi)    
    Ministru Dovleac (Joi, 30 iunie 2016, 22:54)

    Petrujinschi [anonim]

    Ca nu gindeste,nu avem nici un dubiu,dar sa se exprime asa referitor la profesori inclin sa-i dau dreptate pentru ca profesorii sunt vinovati ca a ajuns ministru.Daca ramanea repetent .......cred ca tot ajungea ministru.