Dragnea: O sa fac o intalnire cu premierul Ciolos; mi se pare un om de buna-credinta

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 23 iunie 2016, 11:45 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: AGERPRES
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat joi ca a discutat la telefon cu premierul Dacian Ciolos si va organiza o intalnire cu acesta, afirmand ca prim-ministrul i se pare "un om de buna-credinta", chiar daca a facut si greseli.

"Am vorbit la telefon si ieri, o sa ne auzim si azi. O sa fac intalnire cu premierul Ciolos in functie de programul dumnealui. Premierul Ciolos mie mi se pare un om de buna-credinta. Ca orice om si dumnealui a facut greseli. A facut greseli in primul rand cand si-a facut formula guvernamentala - si prima si a doua - dar nu il banuiesc de rea credinta. In schimb, am mari rezerve fata de unii ministri. Ceea ce ma nemultumeste foarte mult pe mine, si e si de neinteles, de ce il tine in brate in continuare pe ministrul Agriculturii", a spus Dragnea la dcnews.ro, potrivit Agerpres.

"De ce il sustine in continuare pe acest om pentru mine e o mare necunoscuta. Cand o sa ma vad cu dumnealui (cu premierul Ciolos - n.r.), daca o sa ma vad cu dumnealui, o sa-l intreb", a adaugat presedintele PSD.


Citeste mai multe despre   









3954 vizualizari
  • +16 (20 voturi)    
    Sa faci bine si sa completezi : (Joi, 23 iunie 2016, 11:53)

    gigiN [utilizator]

    .....,"spre deosebire de mine"!!!
  • +14 (18 voturi)    
    infractorul e nelamurit, de ce nu toti sint ca el (Joi, 23 iunie 2016, 11:55)

    mnicku [utilizator]

    pt ca nu toti fura bai penalule.
  • +11 (15 voturi)    
    Riscuts pe sub mustacioara (Joi, 23 iunie 2016, 12:03)

    benicio [utilizator]

    Abilitatea politica a lui Dragnea e cea a unui elefant schiop pe ringul de dans. Poate ii pacaleste pe pensionarii de la Antena3 cu gesturile astea de bon homme elegant si impaciuitor, care se gandeste numai la stabilitatea politica si bunastarea cetateanului. Adevarul este ca nu stie cum sa-l abordeze pe Ciolos, care e din cu totul alt film. E ca batausul clasei care vrea neaparat sa se imprieteneasca cu tocilarul, dar habar n-are cum sa vorbeasca cu el. Noi ceilalti ar trebui sa facem zid in jurul "tocilarilor" din acest guvern, cel mai bun pe care l-a avut Romania din 1947 incoace. Sa facem zid, pentru ca incep sa se adune batausii de prin mahalale.
  • +16 (20 voturi)    
    El da, (Joi, 23 iunie 2016, 12:04)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ciolos e de buna credinta, Dragnea insa este un hot condamnat si un mafiot, seful grupului de crima organizata numita P$$D
    • +4 (6 voturi)    
      sunt (Joi, 23 iunie 2016, 15:14)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      curios ce interese are hotul de dragnea de vrea sa scape de ministrul agriculturii?
      faptul ca vrea sa scape de ministrul agriculturii ar trebui sa fie suficient pentru a-l pastra :)
  • +10 (14 voturi)    
    ba puscariasule! (Joi, 23 iunie 2016, 12:04)

    liviu_ [utilizator]

    (si da poti sa-ti spun puscarias perfect legal si chiar daca dai ce lege vrei tot puscarias ramai -> a de vedea decizia justitiei).
    deci ba puscarias notoriu.... tu nu esti in stare sa faci ceva... dar nu vrei sa pici prost, si atunci prin metode strict comuniste vrei sa le inchizi gura...
  • +15 (19 voturi)    
    ! (Joi, 23 iunie 2016, 12:15)

    Kpriciu [utilizator]

    Penalule, tu ar trebui sa te intalnesti doar cu detinuti!!!
  • +14 (18 voturi)    
    dragnea (Joi, 23 iunie 2016, 12:18)

    Sorrows [utilizator]

    este un infractor. Un infractor nu se poate întâlni cu prim ministrul unei ţări. Cioloş ar trebui să delege un portărel să se întâlnească cu javra asta.
  • +13 (17 voturi)    
    Un gunoi (Joi, 23 iunie 2016, 12:36)

    artimetica [utilizator]

    Un gunoi deschide gura ca să-l judece pe PM. Un pârnăiaș își dă cu părerea despre buna credință a unui om școlit.

    A greşi este omeneşte, a trăi în greşeală este prostie.
  • +10 (14 voturi)    
    ? (Joi, 23 iunie 2016, 13:12)

    karula [utilizator]

    Faci tu..." Intalnire cu premierul Ciolos" ...pe bune?
    Penal' e tu trebuie sa ceri o intrevedere cu Premierul.
  • -7 (9 voturi)    
    Penal,nepenal,totusi Dragnea e seful celui (Joi, 23 iunie 2016, 13:38)

    xrogo [utilizator]

    mai mare partid din Romania si daca vrea il zboara pe Ciolos cu toata bunacredinta sa !!!
    • +5 (7 voturi)    
      Corecta si fina observatia! (Joi, 23 iunie 2016, 15:25)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      In Romania penalii fac legea si la propriu si la figurat. Ei sunt la mare pretuire printre romani. Uita-te la tine: topai de fericire pentru penalul tau. Esti atat de fericit, incat nici macar sa scrii corect nu esti in stare: buna-credinta.
    • +3 (3 voturi)    
      gresit! (Joi, 23 iunie 2016, 18:03)

      vizirul [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      este seful celui mai mare grup de infractori ,organizat, care terorizeaza o tara intreaga de 26 de ani!
  • +4 (6 voturi)    
    Megalomanie și prostie. Marca Dragnea (Joi, 23 iunie 2016, 14:08)

    marki [utilizator]

    „Ceea ce ma nemultumeste foarte mult pe mine, si e si de neinteles, de ce il tine in brate in continuare pe ministrul Agriculturii."
    Ceea ce nu înțelegem noi este de ce (și cine) îi tine în brațe pe cei mai jalnici miniștri dintre toate guvernele postdecembriste, recte Adrian Curaj și Apud Tobă. Și până de curând, penibilul Achimaș. Cei trei n-au fost aduși de domnul Cioloș, i-au fost impuși printr-un șantaj ordinar, ca să susțineți (chipurile) guvernul. Pe care-l subminați din toate părțile. E mai mult decât clar că aceștia au fost numiți cu singurul scop de a proteja sistemele putrede, de a nu tulbura apele și... interesele voastre murdare. Așa că, așa-zișii miniștri doar mimeaza reformele, incercand sa se puna bine cu sistemele din ministerele pe care le conduc sau din partidele care i-au propulsat.
    Să vă fie rușine, demagogilor, patrioți de mucava!
  • 0 (0 voturi)    
    "faci" intalnire? (Vineri, 24 iunie 2016, 17:21)

    gemart [utilizator]

    Dar liceul cand il ai?