Averea lui Dragnea, mai mica in urma divortului. A ramas fara doua terenuri, o casa si doua autoturisme

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 iunie 2016, 19:33 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: AGERPRES
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a pierdut, in urma divortului, doua terenuri in Alexandria si Busteni, o casa in constructie, un autoturism si o autoutilitara, potrivit declaratiei de avere publicate pe site-ul Camerei Deputatilor, informeaza Agerpres. Astfel, liderul PSD detine, in urma partajului, un teren intravilan de 2.913 mp dobandit in 2009, un apartament in Turnu Magurele de 80 mp - din 1997 si spatii comerciale de 1.527 mp - din 2009, un autoturism Skoda Superb din 2006.

In declaratia din 2015, Dragnea detinea, impreuna cu sotia, si alte doua terenuri intravilane, unul in Alexandria si altul in Busteni, dar si o casa in constructie in Alexandria, precum si o autoutilitara Dacia-Logan si un autoturism Land Rover. Toate acestea nu mai figureaza si in recenta declaratie de avere.

In declaratia de avere publicata recent, Dragnea a declarat ca are in conturi aproape 17 dolari si 32.080 de lei. In declaratia precedenta, el avea in conturi si depozite bancare 2.505 de dolari si 25.732 de lei. De asemenea, el are creante, conform actului de partaj, de 80.710 de euro si 460.110 de lei de la SC Hotel Turris din Turnu Magurele.

Liderul PSD a avut anul trecut venituri de 25.159 de lei din functia de ministru al Dezvoltarii si de 43.802 de lei din diurna de deputat. De asemenea, el a obtinut 60.000 de lei dintr-o chirie pe anul 2015 si 30.000 de lei dintr-o chirie pe anul acesta.


Citeste mai multe despre   











Material sustinut de Provident

​INTERVIU Stefan Liiceanu - trecerea de la carti la produse japoneze traditionale via piata financiara

Dupa 17 ani petrecuti in Japonia, timp in care a lucrat in domeniul financiar, Stefan Liiceanu a decis sa deschida in locul fostei Librarii Humanitas din Fundul Curtii, Takumi - un magazin in care sunt comercializate produse japoneze traditionale. In cadrul, proiectului "10 ani", Provident vrea sa arate cum se vede Romania ultimilor 10 ani, dar si Romania urmatorilor 10 ani, prin ochii unor tineri care au avut succes. "Cred ca cel mai important este sa faci ce iti place. Productivitatea se vede atunci cand faci ceva cu pasiune, nu cand faci ceva pentru ca trebuie."
3000 vizualizari
  • +11 (13 voturi)    
    LOL (Sâmbătă, 18 iunie 2016, 19:56)

    hopshio [utilizator]

    Poate 17 USD au votantii lui in conturi. Buna asta. Fir-ar muscacioara lui de...
    • +3 (3 voturi)    
      Așa Livache (Sâmbătă, 18 iunie 2016, 23:42)

      Retardragnea [utilizator] i-a raspuns lui hopshio

      Golful ala de 600 cai cumparat din salariile cinstite de parlamentar si maturatoare cu care se mândrește progenitura matale la cine a rămas ? Ia seama la Porcea, bagi încă două divorțuri si trei copii si lași DNA si ANAF cu buzele umflate, ca nu mai au ce recupera, averea se duce in vânt.
      • +2 (2 voturi)    
        dracnea - sărac și cinstit (Duminică, 19 iunie 2016, 12:49)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui Retardragnea

        ca predecesorul său ion ilici iliescu cu care a început distrugerea României și vânzarea ei la fier vechi...Fără a mai pune la socoteală democrația ”originală” a mafiei roșii...
  • +11 (13 voturi)    
    Cu alte cuvinte... (Sâmbătă, 18 iunie 2016, 19:56)

    Andradda [utilizator]

    Dragnea si-a ascuns averea dupa dosul "fostei".
    Nimic neobisnuit.
    • +2 (2 voturi)    
      proprietate (Sâmbătă, 18 iunie 2016, 22:28)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      Ai dreptatae, s-ar putea ca tocmai ast sa fie motivul"divortului. Ar fi interesant ca cei in drept sa verifice care a fost contributia Bombonicai la "agoniseala" familiei....
  • +5 (5 voturi)    
    Si palatul ... (Sâmbătă, 18 iunie 2016, 20:59)

    MasP [anonim]

    Unde e palatul ?
    • +3 (3 voturi)    
      Palatul poporului din TR e al fetii (Duminică, 19 iunie 2016, 9:39)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui MasP

      Fata il intretine cu likeuri youtube, si ajutor de incalzire de la Kremlin
  • +2 (2 voturi)    
    17 dolari ? (Sâmbătă, 18 iunie 2016, 23:47)

    FlorinG [utilizator]

    Nu facem un teledon, un eveniment cu stringere de fonduri, o cheta, ceva, pentru sarmanul asta ?
  • +3 (3 voturi)    
    ? (Duminică, 19 iunie 2016, 0:14)

    I [utilizator]

    gata? se pregateste sa stea la rece? Felicitari tuturor celor care l-au votat! :p
  • +3 (3 voturi)    
    Mai mica sau...??? (Duminică, 19 iunie 2016, 9:33)

    Spiky [utilizator]

    ... mai camuflata? Dar degeaba, ca Bombonica de pe tort ii transforma suspendarea in .. cum se spune? ... cu executare!
  • +5 (5 voturi)    
    "Casa in constructie", aia cu teren de tenis si (Duminică, 19 iunie 2016, 10:12)

    deval [utilizator]

    piscina, a fost ..donata fiului si astfel nu a intrat in partaj ...Ea a fost tinuta..in constructie pentru a nu aparea in declaratia de avere! Nu s-a platit impozit cladiri pe ea(ghinion si acolo trebuia declarata valoarea, suprafata) desi era locuita si toata lumea se minuna ani de zile de casa lui Videanu care era proprietarul singurei cariere de marmura din Romania care mai face si export (adica avea o sursa vizibila cu profituri uriase pe firma) si nu de cea a dragnelui care avea un hotel care a adunat doar pierderi uriase de la nascare....