Dragnea, despre lipsa apei calde in Bucuresti: "Nu cred in coincidente. Posibil sa fie si un fel de represalii din partea Guvernului pentru faptul ca Gabriela Firea a castigat Capitala"

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 9 iunie 2016, 17:21 Actualitate | Politic

Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a afirmat joi ca nu crede in coincidente in ceea ce priveste situatia creata de lipsa apei calde in mai multe sectoare ale Capitalei, afirmand ca este posibil ca Guvernul sa fie creat aceasta situatie ca represalii fata de victoria PSD in alegeri.

"Dupa parerea mea, este inadmisibila atitudinea Guvernului si Ministerului Energiei respectiv a ELCEN fata de bucuresteni. Nu poti sa motivezi: chiar acum trebuie facute niste reparatii. Am inteles, conducerea de la ELCEN e in Franta la meci si bucurestenii au ramas fara apa calda. Doamna Firea s-a intalnit cu cei de la RADET, nu este primar in functie, dar e foarte preocupata. Mi se pare absolut inadmisibila atitudinea celor din Guvern si din ministerul Energiei fata de aceasta problema. Asta e dispretul cu care au fost si sunt tratati romanii de Guvernul asta, din pacate", a declarat Dragnea, la sediul central al PSD, potrivit Agerpres.

Intrebat daca are indicii ca ar fi vorba despre o actiune politica, Dragnea a spus ca nu, dar a subliniat ca nu mai crede nici in coincidente.

"Nu am indicii, dar sunt din ce in ce mai putin convins ca nu este o coincidenta. Nu mai cred in coincidente. Este posibil sa fie si un fel de represalii din partea Guvernului fata de rezultatele pe care le-a obtinut PSD si pentru faptul ca Gabriela Firea a castigat Primaria Capitalei. Este posibil, pentru ca situatia e stranie. In general, cand se fac lucruri de genul asta, nu avantajeaza pe nimeni, se fac din rautate sau prostie sau pentru ca i-au certat cei de la PNL pentru ca, vezi Doamne, nu i-au ajutat in campanie. Pana la urma, ma intereseaza mai putin motivul. Suntem in situatia in care in plina vara, in 2016, mare parte din Capitala a ramas fara apa calda. Daca o sa reusim sa avem vreo discutie cu premierul sau vicepremierul Borc, sa vedem cum poate fi integrat ELCEN impreuna cu RADET, ca bucurestenii sa nu mai sufere, daca nu, sa vedem ce putem face legislativ", a aratat presedintele PSD.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
3863 vizualizari
  • +29 (29 voturi)    
    O alta coincidenta (Joi, 9 iunie 2016, 17:27)

    mitg [utilizator]

    Faptul ca Dragnea e prost SI sef al PSD o fi vreo coincidenta?
    • +15 (15 voturi)    
      Din "intelepciunea" penalului (Joi, 9 iunie 2016, 18:19)

      MosTeaca_ [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Penalul e, fireste, dus cu pluta !
    • +1 (1 vot)    
      nu, nu (Vineri, 10 iunie 2016, 8:50)

      lucus [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Dragnea nu e prost.

      Nesimțit, corupt pînă-n măduvă, mizerabil, fără caracter, șef de mafie... dar nu prost., din păcate pentru noi.

      Cînd văd ce le fată mintea cu privire la cel preocupat guvern de starea oamenilor, de după revoluție, mă ia cu groaza...
      Auzi... „Asta e dispretul cu care au fost si sunt tratati romanii de Guvernul asta, din pacate”.
      Nu o să ajungă niciodată ponta,dragnea sau vreun prim-ministru PSD la nivelul competenței și bunului-simț al lui Cioloș.
  • +19 (19 voturi)    
    na..ca Pi$ideaua da inapoi (Joi, 9 iunie 2016, 17:30)

    un domn [utilizator]

    )))) cand e de munca P$D da vina pe altii..cand e de muietzi is posmagii..P$D e Primul !
  • +18 (18 voturi)    
    Exact dom' Dragnea, (Joi, 9 iunie 2016, 17:31)

    clint [utilizator]

    si tu vei face puscarie pentru cei 6 primari de sector, tot ca represalii :):)
  • +19 (19 voturi)    
    daa (Joi, 9 iunie 2016, 17:34)

    Adrian_1234 [utilizator]

    ca guvernul guverna in bucuresti pana acum nu tot voi ...
    problema nu e ca mint pe fata asa ci ca exist chiar multi care ii cred !
    • +3 (3 voturi)    
      Dragnea asta se vede ca nu e bucurestean (Joi, 9 iunie 2016, 19:15)

      MasP [anonim] i-a raspuns lui Adrian_1234

      De cand stau in Bucuresti, tot timpul se intrerupea apa calda 5-6 zile vara.
  • +16 (16 voturi)    
    .... (Joi, 9 iunie 2016, 17:36)

    costinescu [utilizator]

    mustata, e clar, ai luat-o razna... pana acum vedeai fantome, acum visezi conspiratii impotriva pandelei....
    • +7 (7 voturi)    
      probabil (Joi, 9 iunie 2016, 20:06)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui costinescu

      ca asa facea el in Alexandria.
      numai hotul striga hotii.
  • +16 (16 voturi)    
    Dragnea este un model de succes romanesc (Joi, 9 iunie 2016, 17:41)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    si este dovada vie ca nu e nevoie de niciun fel de talent, sau cunostinte pentru a ajunge departe.

    Daca vreti sa asigurati viitorul copiiilor vostri, invatati-i sa minta, sa fure voturi, sa fie rai si tupeisti, pentru ca asta functioneaza intr-o tara anormala ca Romania.

    Daca aveti grija sa-i invatati sa fie corupti de mici, ei vor avea toate sansele sa ajunga chiar si parlamentari sau ministri, fiind asigurati pe viata.

    Mult succes!
  • +13 (13 voturi)    
    Suspendare vs Executare (Joi, 9 iunie 2016, 17:45)

    Trojan.H [utilizator]

    Uriasa diferenta.
  • +15 (15 voturi)    
    nici noi nu credem in coincidente (Joi, 9 iunie 2016, 17:46)

    Itsoc [utilizator]

    care e faza cu votul la sectorul 1?:)
  • +13 (13 voturi)    
    scenarii (Joi, 9 iunie 2016, 17:48)

    zigot [utilizator]

    stil psd
    oameni marunti, rationamente pe masura;
    nu totul este la ordin, psd ule!
  • +6 (6 voturi)    
    Represalii la represalii. Taiati-le pacura in Bucu (Joi, 9 iunie 2016, 17:49)

    D-or [utilizator]

    Nu mai tolerati folosirea pacurii noaptea, dupa ora unu in CET-URI..
    Puneti Politia Locala pe ei, ca e subordonata Primariei. Sa respecte Legea! Si Primaria, la fel, sa nu se mai faca pe neputincioasa.
  • +5 (11 voturi)    
    Alte Variante (Joi, 9 iunie 2016, 17:49)

    Sani [utilizator]

    Alte variante pot fi:
    1. Basescu (ma rog acum este aliat cu PSD)
    2. Boc
    3. Kovesi
    4. Pisica vecinului\
    5. Duhul Sfant
    altii....?!
  • +15 (15 voturi)    
    De acum inainte asta va fi placa (Joi, 9 iunie 2016, 17:50)

    Sparafucile [utilizator]

    Adica , toate esecurile primaritei Firea se vor datora sabotajului ordinar practicat de guvernul de tehnocrati . Iata cu ce ne-au potcovit cei ce n-au venit la vot .
  • +13 (13 voturi)    
    cum spune Dragnea prostii (Joi, 9 iunie 2016, 17:50)

    AntonPann [utilizator]

    "Nu am indicii, dar sunt din ce in ce mai putin convins ca nu este o coincidenta " ... cu alte cuvinte ... "Nu prea stiu despre ce vorbesc, dar cred ca este vina Guvernului".
  • +15 (15 voturi)    
    clar (Joi, 9 iunie 2016, 17:50)

    ionpozitiv [utilizator]

    si stratul de ozon s-ar putea sa se subtieze pentru ca vorbesc din astia ca dragnea, in loc sa taca
  • +16 (16 voturi)    
    Dragnea (Joi, 9 iunie 2016, 17:51)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Ne intoarcem in anii stalinismului, au aparut sabotorii! Du-te la Obregia, la nebuni cu nervii!
  • +12 (12 voturi)    
    Flacara violet (Joi, 9 iunie 2016, 17:52)

    andrei14vl [utilizator]

    Nu credeti in coincidente, dar va place sa le interpretati in interesul propriu.
    Acum ca nu mai e basescu pe care sa dati vina, atacati guvernul. Ca pana la urma nu conteaza cine e la conducere, daca nu e PSD-ul, trebuie sa pice.
  • +14 (14 voturi)    
    Dragnea se crede mare! (Joi, 9 iunie 2016, 17:53)

    asavreau [utilizator]

    Și noi nu credem în coincidențe și ne întrebăm de ce nu a fost condamnat cu executare.Scăpam de ironiile unui pușcăriaș.De regulă reviziile instalațiilor de termoficare se fac vara.De ce Dragnea și gașca lui mafiotă se miră că se muncește vara pentru a fi bine iarna.De ce nu se întreabă ce a făcut Oprescu de a ajun RADET o caricatură, cu șefi care nu știu ce-i aia termoficare și dau declarații imbecile.
  • +10 (10 voturi)    
    Dracnea ie mincinos ca Ponta & Firea (Joi, 9 iunie 2016, 18:00)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Situatia conflictului RADET vs ELCEN nu e deloc nou, sunt niste ani buni- din care intre 2012 si 2015 sa tot fie vreo 3 ani si jumatate de Guvern PSD-Ponta care nu l-o interesat sa rezolva pb datoriilor. Si un mega-spagar PSDist (declarat independent de forma) Oprescu pe care nu l-a interesat sa se ocupe de pierderile de la termoficare, dovada ca proiectul de 187 mil euro asteapta de prin 2014...pana acum pb putea fi rezolvata, dar deh, era de munca (la proiect, nu la shpaga).
    In plus, solutiile legale erau si la indemana sParlamentului (care parca ie dominat de PSDisti sid e aliatii lor UNPR, ALDE...) deci daca doreau sa rezolve pb cu ceva lege, o puteau face de aproape 4 ani...dar deh, suntem ocupati cu legile anti-justitie, cand sa mai fie timp si de problemele curente ale oamenilor?!
    Asa ca acum PSD si Firea culeg "roadele" a 4 ani de Guvern PSD si/sau sParlament PSD pe care i-a durut in c** de problemele oamenilor!

    Deci, dracneo, mai taci draq, ca esti penibil si patetic!
  • +12 (12 voturi)    
    Bai Dragnea (Joi, 9 iunie 2016, 18:02)

    Buonarroti [utilizator]

    Tu parca erai condamnat pentru furt. Cum de ti se permite sa mai apari in presa, mai canalie?
  • +10 (10 voturi)    
    Nu ma mira ca a spus asta ! (Joi, 9 iunie 2016, 18:03)

    Susufler0 [utilizator]

    Acelasi lucru l-ar fi spus si Iliescu (dar in limbajul de lemn al anilor 80-90). Tot astfel ar fi gandit si Ponta, dar s-ar fi exprimat in limbajul de lemn al primei decade a secolului 21, cu englezismele si "glumitele" aferente temperamentului sau si tot asa va gandi si viitorul cap al PSD, (nu stim cine va fi acela si care va fi stilul de exprimare, in rest apucaturile se cunosc si nu se schimba).

    Concluzia ? Cand gandeste si vorbeste ce gandeste infractorul Dragnea, te apuca greata, sila, lehamitea !
  • +7 (7 voturi)    
    Nu are indicii, (Joi, 9 iunie 2016, 18:05)

    TDB [utilizator]

    dar comenteaza precum tata Floarea la coltul ulitei.
    Diversiuni de doua parale made in Teleorman, dar cu buletin de Bucuresti. Individul asta este de o josnicie fara margini. Ce treaba are guvernul cu reviziile la RADET ?!?
  • +11 (11 voturi)    
    teleolteanu (Joi, 9 iunie 2016, 18:05)

    freejack [utilizator]

    a dat cu mucii in fasole. asta e rezultatul "muncii" lui Oprescu. sa o vedem pe Firea. acum doua cartiere, maine noua. si asa vom ramane fara apa. toti, ca doar e egalitate sociala. si gratis pe deasupra.
  • +5 (5 voturi)    
    Sigur (Joi, 9 iunie 2016, 18:29)

    loveparade [utilizator]

    crede in aberatiile statistice de la numaratoarea voturilor din sectorul 1!
  • +7 (7 voturi)    
    maI gunoaie psd-iste (Joi, 9 iunie 2016, 18:41)

    yellowdog [utilizator]

    cand ceva nu merge, e intodeauna vina altora, aveti inamici peste tot, incitati la ura, sunteti cea mai abjecta parte a societatii
  • +7 (7 voturi)    
    Are dreptate domnul Dragnea! (Joi, 9 iunie 2016, 19:02)

    MPopa [utilizator]

    Eram aseara cu niste prieteni pe langa CET, beam o bere la PET si ne felicitam pentru victoria PSD-ului la alegerile locale. Cand, ce sa vezi, se opreste un Mercedes negru cu ecuson din SPP. Din el coboara Dacian Ciolos deghizat in lucrator la salubritate, se duce glont la robinetul conductei de termoficare si-l inchide! Am ramas socati, unul dintre noi a zis "cum spunea Cioran, suntem pe culmile disperarii." Dupa aia ne-am vazut de baut si cand ne-am trezit dimineata Bucurestiul era fara apa calda, asa ca l-am ridicat pe Liviu Dragnea din boscheti si l-am trimis sa dea declaratia de presa.
    • +2 (2 voturi)    
      :)) (Vineri, 10 iunie 2016, 8:53)

      lucus [utilizator] i-a raspuns lui MPopa

      - Fragment

      Bravo!
    • +1 (1 vot)    
      :)) (Vineri, 10 iunie 2016, 12:02)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui MPopa

      genial..:)) !
  • +3 (5 voturi)    
    Mizerabil (Joi, 9 iunie 2016, 19:54)

    Pac-pac [utilizator]

    Penalul asta arunca zilnic cate o flegma gratuita.
    Pacat ca Ciolos e prea slab si prea preocupat sa tina de scaun. Daca nici lui Dragnea nu-i dai replica astfel incat sa se intoarca naibii la Teleorman pentru urmatorii 50 de ani, atunci?
  • +7 (7 voturi)    
    Fac progrese (Joi, 9 iunie 2016, 21:16)

    mihaio [utilizator]

    Au trecut peste "Basescu e de vina"
    • +6 (6 voturi)    
      nu fi asa sigur (Joi, 9 iunie 2016, 23:28)

      freejack [utilizator] i-a raspuns lui mihaio

      am primit o informatie, pe surse, ca de fapt e ultima miscare inteligenta a lui Basescu. a zis ca atunci cand a taiat salariile cu 25% a uitat sa taie si apa tot cu 25 %. asa ca a facut-o acum. pe principiu ca niciodata nu e prea tarziu.
  • +1 (3 voturi)    
    Vitejilor ! (Joi, 9 iunie 2016, 23:34)

    ana-pat [utilizator]

    Dupa razboi hai si noi ! De ce oare a iesit madam Firea primar ? Citi dintre voi au iesit la vot ? Acum e simplu si usor sa facem garagata pe net .
  • +3 (3 voturi)    
    Cel mai scurt mandat de presedinte PSD (Joi, 9 iunie 2016, 23:39)

    D.Gabriel [utilizator]

    Asa o sa o tina pana in toamna, daca nu il salta repede mascatii stim noi pentru ce (se coace zilele astea). Nu ii da mana sa bage motiunea de cenzura ca stie ca Iohannis chiar il va pune prim-ministru peste criza ce se iteste.
  • +5 (5 voturi)    
    Suspendatul (Joi, 9 iunie 2016, 23:41)

    D.Gabriel [utilizator]

    trebuie sa se RACOREASCA.
  • +5 (5 voturi)    
    Primariile sustin toate tunurile de 1 an (Vineri, 10 iunie 2016, 0:02)

    SocruLuGorghiuSiDragnea [utilizator]

    De la Ilici cetire (Ilici al' batran nu Ilici dambovitean) PSD acuza pe altii de propriile sale fapte.

    Motivul pentru care se intampla nenorocirea asta in Bucuresti si nu in Bacau sau Braila este ca trebuie acoperite urgent niste tunuri inainte sa fie nevoita Firica sa demisioneze din cauza unor boli psihice documentate care includ: cleptomanie cronica, mitomanie, narcisism si, iata, o paranoia naspa de tot care pluteste ca un merde pe lacul infestat de ura proletara.
  • +1 (1 vot)    
    Trebuie sa recunosc.. (Vineri, 10 iunie 2016, 12:00)

    akillies [utilizator]

    ..ca e adevarata vorba aia din batrani: iti trebuie un hot sa recunosti un hot (sau un prost sa recunosti un prost).

    Dl Dragnea a gandit asa cum pricepe el lumea: daca ar fi castigat USB alegerile, sigur le trantea o pana de curent, niste proteste de ep al transportatori, sau de ce nu, niste tevi de apa calda sparte.. Cehstii marunte prin care sa dea vina pe USB ca nu administreaza corect orasul..

    Toata lumea s-a gandit la fatul ca RADET are probleme de ani de zile cu ELCEN (nerezolvate de niciun primar si niciun guvern pana acum), iar cand se saprge buboiul sunt de vina guvernul Ciolos(care codnuce tara de vreo 6 luni de zile) si dusmanii lui dragnea.. inclusiv basescu, DNA, SRI, USB, oameni icare se aduna la meeting-uri si alti dusmani ai democratiei!

    Dle dragnea, va recomand un concediu de relaxare la Balaceanca..sau unde mai e vreun spital de nebuni mai sigur in Romania Hexi-Pharm-ei..!