Nicusor Dan: Predoiu, un candidat disperat sa ajunga pe locul doi / Predoiu: Nicusor draga, tine-ti nervii. Atac-o pe Firea si PSD. De ce nu o faci?

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 mai 2016, 13:56 Actualitate | Politic

Nicusor Dan
Foto: HotNews.ro
Nicusor Dan, candidatul USB la Primaria Capitalei a scris pe Facebook ca rivalul sau liberal, Catalin Predoiu, "este un candidat disperat sa ajunga pe locul doi" si se afla in spatele unui "atac mincinos" la adresa sa. "Nicusor draga, tine-ti nervii si nu ma  ataca, ca nu ai de ce. Daca vrei sa ataci pe cineva, atac-o pe Firea si PSD", a replicat, tot pe Facebook Predoiu.



Ulterior, Catalin Predoiu a postat un mesaj video in care il indeamna pe Nicusor Dan sa atace PSD-ul ci candidatul lor.



"Acum cateva minute am citit atacul lui Nicusor Dan la adresa mea. Un atac inexplicabil si nedrept. Nicusor draga, tine-ti nervii si nu ma mai ataca, ca nu ai de ce. Daca vrei sa ataci pe cineva, atac-o pe Firea si PSD. De ce nu o faci?", a spus Predoiu.


Citeste mai multe despre   









3457 vizualizari
  • +4 (32 voturi)    
    Preda si Bodu? (Sâmbătă, 28 mai 2016, 14:16)

    Pac-pac [utilizator]

    Nicusor, nu te pune cu jeguri precum Preda, Predoiu sau Bodu, ca o vorba spune ca daca te amesteci in tarate te mananca porcii.
    Si alta spune ca daca te pui la mintea prostului te reduce la mintea lui si te bate prin experienta.

    Daca le raspunzi, inseamna sa "faci politica" ori eu, cetateanul care se bucura ca USB a aparut pe buletinul de vot, vreau sa te votez pentru ce ai facut cu ASB, nu pentru ca-i dai replica lui Predoiu, Preda sau Bodu.
    • -2 (4 voturi)    
      Eu nu-l inteleg pe Predoiu. In sondaje are locul 3 (Duminică, 29 mai 2016, 8:58)

      zzztop [utilizator] i-a raspuns lui Pac-pac

      de ce nu RESPECTA propria propunere ca dreapta inclusiv pnl sa-l sustina pe cel de pe locul 2?

      ca sa se vada cat de serioasa e propunerea lui, in loc de sustinere ofera critici.
  • -12 (40 voturi)    
    Predoiu cam are dreptate (Sâmbătă, 28 mai 2016, 14:33)

    nb2k [utilizator]

    Din pacate, pana acum in campania asta Predoiu a cam fost vocea ratiunii. Inclusiv cu propunerea de a ramane in cursa doar cel plasat pe locul 2 in sondaje. Asta in timp ce Nicusor Dan s-a dovedit a fi foarte inflexibil. Nu vad de ce in spatele atacurilor lui Bodu (independent) si Preda (fost PMP) ar fi Predoiu.
    • +2 (18 voturi)    
      Din acelasi motiv (Sâmbătă, 28 mai 2016, 16:25)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

      pentru care Predoiu ne dovedeste cat e de arogant: din disperarea de a nu pierde teren politic, de a mai strange unu doua voturi.

      Hibridul de partid canibalizat ani la randul de Basescu si cu 'fructe' precum Videanu sim Udrea, mixat cu partidul care l-a bagat pe Gigi Becali in parlamentul European si care nu a fost in stare sa ne arate un lider politic in 25 de ani ci doar penali e dispus sa faca orice pentru un vot in plus, pentru o aparenta in fapt.

      Dupa proiectul monstruos USL, PNL a incetat sa mai existe.

      Daca ar vrea ceva pentru Bucuresti ar face un pact cu Nicusor, dar bunul simt si inteligenta nu exista in acest monstru politic.
  • +17 (21 voturi)    
    sunt curios.. (Sâmbătă, 28 mai 2016, 14:56)

    dan [anonim]

    ....la ce ajuta locul 2, daca tot sunt alegeri cu un singur tur?
    • +13 (17 voturi)    
      Pe PNL il ajuta (Sâmbătă, 28 mai 2016, 15:09)

      codo [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Chiar foarte mult. Il ajuta sa spuna uite domnule tot noi suntem uriasii de langa psd, tot noi suntem alternativa la toamna. Daca ajunge pe trei inseamna ca pica in derizoriu si nici nu a pus umarul sa il ajute pe ND, scapand bucurestiul de psd.
      • -15 (17 voturi)    
        ? (Sâmbătă, 28 mai 2016, 16:50)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui codo

        Da' a inteles cineva exact de ce trebuie scapat Bucurestiul de PSD?
        • +13 (15 voturi)    
          nu numai bucurestiul (Sâmbătă, 28 mai 2016, 17:54)

          ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          toata tara.

          scuteste-ne si du-te sa-ti platesti cotizatia la partid si sa-ti iei solda de postac.
          • -2 (2 voturi)    
            Dilemateca (Sâmbătă, 28 mai 2016, 22:18)

            Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui ras-putin

            Am inteles, toata tara. Dar tot nu am inteles de ce?
          • -5 (7 voturi)    
            Așa, deci de ce ... (Sâmbătă, 28 mai 2016, 23:04)

            LianBerthold1 [anonim] i-a raspuns lui ras-putin

            ... trebuie scăpată țara de PSD?!? că nu e clar.

            Aaaa, tu ești propagandist PDL ... unul din jegoșii de partid ... așa se explică treaba.
            ,
    • +4 (6 voturi)    
      Ajuta si locul 2 (Sâmbătă, 28 mai 2016, 15:17)

      ber [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Locul doi ajuta sa nu te faci de ras.
    • +5 (7 voturi)    
      cum nu stii? (Sâmbătă, 28 mai 2016, 16:03)

      valli [utilizator] i-a raspuns lui dan

      ajuta la functia in partid, doar asta conteaza...
    • +8 (10 voturi)    
      Ajuta (Sâmbătă, 28 mai 2016, 16:26)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui dan

      PNL are nevoie sa demonstreze ca impotenta nu e chiar asa de mare.

      Mai bine in umbra PSD, asta pare planul.
  • -3 (13 voturi)    
    vrajeli (Sâmbătă, 28 mai 2016, 16:01)

    Landser [utilizator]

    Nic'sor un canditat care sta toata ziua cu puz-ul in gura! In afara de PUZ altceva nu stie!Grav este ca nu avem cu cine vota, ca perdoiu e cam subtire iar tata firea e tata si mai e si de la psd pe deasupra!Cea mai buna solutie este sa nu se mearga la vot!
    • -1 (1 vot)    
      PUZul (Sâmbătă, 28 mai 2016, 18:33)

      ber [utilizator] i-a raspuns lui Landser

      Pai nu stii ca PUZul este masa de lucru a unui primar?
      PUZul insemna viitorul orasului. Asa ca solutia de a nu merge la vot nu este cea mai buna.
  • +2 (4 voturi)    
    Preda si Bodu (Sâmbătă, 28 mai 2016, 16:23)

    ..13 [utilizator]

    pampalaci din ...???

    Nu stiu - as vrea sa stiu de unde vin ei.
  • 0 (2 voturi)    
    ce spectacol jenant! (Sâmbătă, 28 mai 2016, 20:06)

    lili [anonim]

    Predoiu este o rusine, o expresie fidela a PNLului ajuns de rusine nationala, un individ pierdut in spatiu, ii este atat de frica ca va pierde alegerile incat il ataca pe ND!
    Atac-o pe Firea, ea este de atacat, nu ND!
    Rusine!
  • 0 (2 voturi)    
    Radio Guerila=nicusor dan (Duminică, 29 mai 2016, 5:19)

    Laurmarketing@gmail.com [utilizator]

    A fost redeschis Radio Guerila cu o sapt inainte de votare.Astia sunt cu Nicusor Dan.
    La cat de bun manager este dobrovolschi ala mai mult de 1-2 ani nu dau acestui post "ciudat" de radio.
  • -1 (3 voturi)    
    Pai astia-s catindatii? (Duminică, 29 mai 2016, 10:22)

    UpNext [utilizator]

    Pe indivizi ca astia doi, care se balacaresc in public si -si arunca laturi in fata, vreti sa-i votati, ca sa mimati "exercitiul democratic"??

    Absolut penibili, da' mergeti la vot!!!
  • 0 (0 voturi)    
    nicusor (Joi, 2 iunie 2016, 22:22)

    Laurmarketing@gmail.com [utilizator]

    Cam da.Sunt pilaf toti.