Dragnea: Tariceanu nu ar trebui sa demisioneze. Noi il sustinem

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 25 mai 2016, 14:14 Actualitate | Politic

Tariceanu si Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat ca presedintele Senatului, Calin Popescu Tariceanu, nu trebuie sa demisioneze, dupa ce procurorii DNA au inceput urmarirea sa penala.

Intrebat miercuri, la Sibiu, daca presedintele Senatului ar trebui sa demisioneze, Liviu Dragnea a raspuns: "Cred ca nu. Este o decizie a dumnealui pana la urma pe care eu si colegii mei i-o vom respecta. Nici nu am apucat sa vorbim. O sa vorbim cand ne vedem in Bucuresti."

Liderul PSD a tinut sa adauge ca social-democratii il sustin pe Tariceanu. "A explicat ca nu vrea sa cedeze si noi il sustinem in continuare", a mai spus Dragnea.

Dragnea declarase marti ca Tariceanu, fata de care procurorii DNA au dispus efectuarea urmaririi penale, poata sa conduca Senatul si in aceasta situatie.


Citeste mai multe despre   









3535 vizualizari
  • +14 (16 voturi)    
    o nesimtire (Miercuri, 25 mai 2016, 14:17)

    mos ion roata [utilizator]

    in plus,nu mai conteaza!
    • +9 (9 voturi)    
      Solutia (Miercuri, 25 mai 2016, 15:22)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Solutia este ca pedepsele date penalilor sa consiste in ani de puscarie cu executare, nu cu suspendare!
    • +5 (5 voturi)    
      dar nici nu ne asteptam (Miercuri, 25 mai 2016, 15:40)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      sa nu il sustii mai Dragnea... lasa ca va veni si ceasul judecatii
  • +17 (17 voturi)    
    AHA (Miercuri, 25 mai 2016, 14:25)

    falcoind [utilizator]

    îs da unul condamnat chiar dacă cu suspendare părerea, care nu a avut bunul simt sa demisioneze. LEPRE
  • +19 (19 voturi)    
    Bineinteles ca poate orice domnul (Miercuri, 25 mai 2016, 14:29)

    Grasul [utilizator]

    Tariceanu! In caz de indisponibilitate a presedintelui el este indreptatit sa-i tina locul, asa ca Romania ar putea avea chiar si un presedinte interimar urmarit penal!
    • -3 (5 voturi)    
      . (Miercuri, 25 mai 2016, 15:29)

      Marius Muntean [utilizator] i-a raspuns lui Grasul

      Cand a fost votat presedinte Iohannis era urmarit penal.
      Faptul ca totusi a fost votat arata ca sistemul de justitie din Romania este foarte jos in ochii romanilor, si pe buna dreptate as adauga eu.
  • +16 (16 voturi)    
    noi il sustinem (Miercuri, 25 mai 2016, 14:29)

    zigot [utilizator]

    - cine suntem noi?
    - noi, penalii si condannati
    • -6 (6 voturi)    
      . (Miercuri, 25 mai 2016, 15:40)

      Marius Muntean [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Dragnea il sustine pe Tariceanu in calitate de lider al celui mai mare partid politic din Romania (deci partid politic ales prin votul oamenilor) si nu ca sef al vre-unei institutii de forta pus prin manevre obscure de culise.

      Cat timp in Romania e democratie partidele politice trebuie sa conduca; bune, rele asa cum sunt.

      Daca sustii cumva dictatura militara a Securitatii macar ai curajul si spune-o cu toata gura.
  • +10 (10 voturi)    
    Nu-i nevoie sa demisioneze (Miercuri, 25 mai 2016, 14:30)

    IancuJianu [utilizator]

    Se poate duce la Jilava si direct din fotoliul de la senat.
    Eventual poate participa la sedinte prin Skype, ca tot e la moda ca "reprezentantii' sa ramina in functie desi-s la puscarie...
  • +10 (10 voturi)    
    Sigur (Miercuri, 25 mai 2016, 14:32)

    gigifisiune [utilizator]

    ca nu ar trebui, ai mai zis asta si ieri, te cam repeti. Da' vezi ca-ti cam tremura buza de jos.
  • +9 (9 voturi)    
    Sovieticii mereu prieteni! (Miercuri, 25 mai 2016, 14:41)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    PSD care ar trebui sa fie numit Fostul PCR si partidul cozilor de topor ruse se inteleg! Ce surpriza! Amandoi penali si prieteni!
  • +10 (10 voturi)    
    Corb la corb.. (Miercuri, 25 mai 2016, 14:48)

    racing [utilizator]

    Nu-si scoate ochii..
  • +7 (7 voturi)    
    De ce sa nu vedem o arestare live (Miercuri, 25 mai 2016, 14:51)

    ouyang [utilizator]

    a celui de-al doilea om in stat? Hai ca putem demonstra inca o data ca suntem tara bananiera. Nu, tovarase infractor Dragnea?
  • +10 (10 voturi)    
    Mafiotii se apara intre ei (Miercuri, 25 mai 2016, 14:54)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    Asta stim. Intre timp, DNA tace si face.

    Hai DNA!
  • +11 (11 voturi)    
    HOTIA & CORUPTIA uneste PSD & ALDE ! (Miercuri, 25 mai 2016, 14:58)

    JohnDreptate [anonim]

    Boala sa adunat :

    Liviu Dragnea(Hot condamnat) si C. P.(KGB) Tariceanu dau atac la Statul de DREPT !
  • +5 (7 voturi)    
    Dar si Tariceanu poate (Miercuri, 25 mai 2016, 14:59)

    Cuca [utilizator]

    Citez: "Tariceanu poate sa conduca Senatul si in aceasta situatie".
    El conduce in orice situatie.
    Pentru ca Tariceanu poate !

    Domnule Tariceanu, poate ca ar fi mai potrivit sa va retrageti la pensie si sa va bucurati de o batranete linistita, in loc sa persistati si sa ajungeti, mai mult ca sigur, undeva unde e racoare, umbra, si paturile sunt inconfortabile.
    • -7 (11 voturi)    
      Coposu, Maniu, Tariceanu (Miercuri, 25 mai 2016, 15:18)

      echidistantul_ [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      Coposu, Maniu, Tariceanu au fost romani veritabili.
      Dar poporul a dorit Pauker, Kovesi, Ceausescu, Johanis, Iliescu...
      Trista tara, trista soarta.
  • +3 (5 voturi)    
    a recunoscut (Miercuri, 25 mai 2016, 15:08)

    iodixit [utilizator]

    da, bine inteles domnu' dragnea, doar e lacheul psd-ului!
  • +4 (4 voturi)    
    desigur... (Miercuri, 25 mai 2016, 15:20)

    ..13 [utilizator]

    Caci ce se face tara/parlamentul fara Motocicleanu???

    Dehhh - imi pute tare a mortaciune Tariceanu - si oricum are mintile pierdute!

    De aceea Tariceanu merita sa fie iertat de functia prea mare - al doilea om in stat - pentru un ins atat de mic!
  • +1 (3 voturi)    
    Il sustine si Basescu, deci e OK (Miercuri, 25 mai 2016, 15:33)

    dbdb [utilizator]

    care e problema?
  • +3 (3 voturi)    
    eu citisem ca "ar trebui sa demisioneze" (Miercuri, 25 mai 2016, 15:58)

    Razvan_M [utilizator]

    Dar mi-a sunat ceva ciudat (Dragnea si bun-simt era prea de tot), asa ca am recitit si mi-am dat seama de eroarea pe care am facut-o.
    Dragnea merita sa fie presedintele PSD!
  • +5 (5 voturi)    
    Bravo ... (Miercuri, 25 mai 2016, 16:01)

    Celbland [utilizator]

    Bravo Liviu, sustine-l ca-i un mare maestru al furtului si un luptator pentru coruptie! Nu trebuie sa pierdem un om asa valoros. Traiasca infratirea coruptilor!!!