Alina Gorghiu spune ca nu isi ia concediu pentru cresterea copilului

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 16 mai 2016, 16:32 Actualitate | Politic

Alina Gorghiu
Foto: Facebook - Alina Gorghiu
Copresedintele PNL Alina Gorghiu a anuntat ca nu isi va lua concediu pentru cresterea copilului. "Este perioada de campanie, este o perioada in care Parlamentul nu va functiona la capacitate maxima, vad ca Senatul si-a luat liber o luna de zile. (...) Nu, nu intru in concediu de maternitate", a precizat Gorghiu, luni, la Parlament. Alina Gorghiu a precizat ca, atunci cand vine la Parlament, sotul sau si bunicii stau cu copilul, potrivit Agerpres.

"Suge, doarme si in rest nu va mai spun, dar va imaginati ce face. Face foarte bine, creste. E bunica acasa, a fost bunicul acasa, e Isar acasa cand nu sunt eu, spre exemplu acum e el acasa, eu stau o ora jumate la Parlament, ma intorc, alaptez si fuge el. Ca orice familie care incearca sa-si gaseasca timp si pentru proaspatul copil si pentru treaba pe care o mai are. Incercam sa ne impartim. (...) Nu e asa o mare greutate. Am invatat sa dorm trei - patru ore pe noapte. Nici nu mai stii cand. Ziua, noaptea, toate adunate. Am parte de un copil foarte cuminte, care nu se trezeste, o data la trei ore vrea papa si in rest toate bune', a afirmat Gorghiu.

Copresedintele PNL Alina Gorghiu a anuntat, pe 11 mai, ca a nascut un baietel pe nume Noah.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
2382 vizualizari
  • +5 (5 voturi)    
    Păcat (Luni, 16 mai 2016, 16:40)

    Tescovin [utilizator]

    Era mai bine și pentru copilul dumneaei, și pentru noi toți.
    În rest, să vă trăiască !
  • +2 (6 voturi)    
    Protectia Copilului..alooooo (Luni, 16 mai 2016, 16:41)

    un domn [utilizator]

    o femeie Iresponsabila in zona....+ spune ce face !!!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Pacat (Luni, 16 mai 2016, 16:43)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Avea si PNL o sansa. A ratat-o!
  • +9 (9 voturi)    
    :)) (Luni, 16 mai 2016, 16:47)

    rakkone [utilizator]

    "Ca orice familie care incearca sa-si gaseasca timp si pentru proaspatul copil si pentru treaba pe care o mai are" - sigur, asa facem toti, si aia care lucram la corporatie, si aia care lucram in fabrica, si aia din scoli sau spitale sau politie sau armata, venim la serviciu 1-2 ore, mai fugim acasa 2-3 ore sa dam tzatza copilului, iar la serviciu si tot asa. Ca nu ne da nimeni afara, asa functioneaza lumea reala.
    Incredibil cat de rupti de realitate sunt parlamentarii, si, la fel ca in banc, dupa ce ca sunt rupti de realitate tin si cu orice chip sa ne semnalizeze asta prin declaratii tampite.
    • +3 (3 voturi)    
      e verishoara ...cu alta... cu gura mare.. (Luni, 16 mai 2016, 17:02)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui rakkone

      cititi si va minunati de cucoanele acestea iresponsabile ...http://www.hotnews.ro/stiri-politic-20519794-andreea-paul-vass-nascut-fapt-intr-luni-nu-sambata-asa-cum-anuntase-acum-doua-saptamani-cand-motiva-astfel-sacrificiile-facute-femeie-politica.htm
    • -2 (4 voturi)    
      Uite ca eu asa fac (Luni, 16 mai 2016, 17:16)

      TheLionKing [anonim] i-a raspuns lui rakkone

      Lucrez in privat si pentru ca nu mi-am luat concediu mi s-a permis sa am program flexibil.

      Oi fi si eu rupt de realitate? Oi fi . Pana mea.

      M-am saturat de oameni care mor de grija altora. Alege un politician pentru ce iti ofera, nu te ingrijora pentru ce primește in plus fata de tine.
      • 0 (2 voturi)    
        stupid (Luni, 16 mai 2016, 20:08)

        rakkone [utilizator] i-a raspuns lui TheLionKing

        Exact, sa fure dar sa ne dea si noua ceva, nu?
        • 0 (0 voturi)    
          Nu mi-e clar cum gandesti (Luni, 16 mai 2016, 22:05)

          TheLionKing [anonim] i-a raspuns lui rakkone

          De ce sa fure? Nu are salariu? Munceste pentru mine ca cetatean si atat
  • +3 (3 voturi)    
    Aha (Luni, 16 mai 2016, 16:47)

    Orpheus [utilizator]

    Te pomenesti ca ea crede ca da un exemplu pozitiv?
  • +2 (2 voturi)    
    E prea târziu... (Luni, 16 mai 2016, 17:08)

    Barosanu_nr1 [utilizator]

    ... dacă o trimitem „în concediu” în noiembrie?
    • +2 (2 voturi)    
      intreg U$Lamul cu motocicleni si emanatii (Luni, 16 mai 2016, 19:45)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Barosanu_nr1

      FESENE (inclusiv pemepe)...doar nume noi, nu lipitori ALI BABA !
  • +1 (3 voturi)    
    ha-ha-ha!! (Luni, 16 mai 2016, 17:09)

    exilatul [utilizator]

    aproape ca am ris cu lacrimi....uite ce imbec-li ( e ) conduc romania...quelle connasse!...