Liviu Dragnea despre intalnirea dintre Valeriu Zgonea si ambasadorul SUA: A fost o vizita curioasa. Nu stiu ca vreun membru al Ambasadei SUA sa fie membru PSD

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 16 mai 2016, 11:19 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: HotNews / Dan Popescu
Liviu Dragnea a catalogat drept "curioasa" vizita pe care ambasadorul SUA, Hans Klemm, i-a facut-o vineri lui Valeriu Zgonea la Camera Deputatilor. "E curioasa pentru ca inteleg ca au avut discutii despre legea achizitiilor publice, iar curiozitatea este ca Zgonea nici macar n-a votat legea si s-a laudat cu ea", a spus Dragnea.

Intrebat de reporteri daca aceasta vizita inseamna un mesaj de sustinere pentru Zgonea, pe care PSD vrea sa-l revoce din functia de presedinte al Camerei Deputatilor, Liviu Dragnea a spus ca "nu stiu sa fie vreun membru al ambasadei membru PSD. Deciziile in PSD se iau in PSD".

Dragnea a facut aceste declaratii la intrarea in sediul partidului, unde are loc sedinta saptamanala a conducerii PSD.

Reamintim ca PSD l-a exclus pe Valeriu Zgonea dupa ce acesta i-a cerut lui Dragnea sa demisioneze ca urmare a condamnarii definitive la doi ani cu suspendare in dosarul Referendumul, iar conducerea partidului vrea acum sa-l dea jos de la sefia Camerei Deputatilor.










3414 vizualizari
  • -12 (22 voturi)    
    Zgonea trebuie trantit, (Luni, 16 mai 2016, 11:25)

    xrogo [utilizator]

    miscarea cu el la presedentia Camerei Deputatilor a fost o neghiobie !!!
    • +12 (14 voturi)    
      adica Brazilianul era mai bun ? (Luni, 16 mai 2016, 12:15)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      sau Baronul de Vrancea ?
      • +4 (6 voturi)    
        Infractorul Dragnea de ce mai este in politica? (Luni, 16 mai 2016, 14:47)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Pe cale de consecinta numai membrii psd au voie sa-l viziteze pe Zgonea inainte de executie?

        Vedeti ce inseamna sa iei puscarie cu suspendare?
    • +2 (2 voturi)    
      tocmai (Luni, 16 mai 2016, 18:55)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      l-ai facut neghiob pe ilustrul si iubitul tau fost sef de partid si fost prim ministru, dar vesnic prim mitoman al tarii, victoooooor tonta.
  • +6 (12 voturi)    
    pai P$D incepand cu Prostanacul au facut (Luni, 16 mai 2016, 11:29)

    un domn [utilizator]

    Carare in vecini, la Kiseleff, adica la Mujicia Land, acolo este Tzara P$D si neamor lor ce Mujicesc/ acolo P$D are vreeaaaa / acolo vor ei sa iubesc !
  • +7 (15 voturi)    
    Cu ambasadorul Moscovei e mai bine? (Luni, 16 mai 2016, 12:33)

    Frank777 [utilizator]

    Ponta a pus in pericol prin actiuni politice prietenia cu lumea libera.Securitatea nationala si apartenanta la NATO a fost pusa la indoiala cand Ponta a dat avertismente NATO ca el are prieteni la Beijin si Moskova. Prietenia cu SUA este cel mai de pret atu politica al RO si orice prieten american este binevenit.
    • -6 (10 voturi)    
      Eh? (Luni, 16 mai 2016, 13:12)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      Vreau si eu sa fiu asa bine informat ca tine. Da-mi si mie un link cu Ponta facand afirmatii despre "avertismentele date NATO despre prietenii sai de la Beijing si Moscova".
  • +11 (17 voturi)    
    Probabil ca nu (Luni, 16 mai 2016, 12:58)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nu cred ca vreun Ambasador SUA e mafiot,asa ca, normal, nu putea fi membru PSD: Haimanaua penala e ironica din cind in cind. In rest, baronul de Teleorman e mafiotul pe care il stim
    • +7 (11 voturi)    
      Corect (Luni, 16 mai 2016, 13:08)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Dragnea este un individ deosebit de periculos.Trebuie examinata cu atentie activitatea lui si gasite elementele necesare pentru a fi judecat si condamnat pentru raul imens facut acestei tari.
  • +3 (7 voturi)    
    Ironiile puscariasului nu impresioneaza licuriciul (Luni, 16 mai 2016, 14:34)

    Plagarus [utilizator]

    Sa fii membru PSD este dezonorant bey Dragneo !
  • +1 (3 voturi)    
    Zgonea are viitor (Luni, 16 mai 2016, 16:15)

    levierul [utilizator]

    cel putin asa se vede acum.
    Zgonea ar putea fi reprimit in PSD si clanul interlop din fruntea actualului PSD sa fie schimbat.
    Dupa raziile DNA, PSD-ul se va reforma. Asta se va intampla imediat dupa alegeri, pentru ca pana atunci Dragnea are misiunea de a distruge tot ce a mai ramas.
    Asteptam cu drag interes sa il vedem pe Ponta legat pana la alegeri. Asta ca o lovitura de gratie.