Liviu Dragnea despre intalnirea dintre Valeriu Zgonea si ambasadorul SUA: A fost o vizita curioasa. Nu stiu ca vreun membru al Ambasadei SUA sa fie membru PSD

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 16 mai 2016, 11:19 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: HotNews / Dan Popescu
Liviu Dragnea a catalogat drept "curioasa" vizita pe care ambasadorul SUA, Hans Klemm, i-a facut-o vineri lui Valeriu Zgonea la Camera Deputatilor. "E curioasa pentru ca inteleg ca au avut discutii despre legea achizitiilor publice, iar curiozitatea este ca Zgonea nici macar n-a votat legea si s-a laudat cu ea", a spus Dragnea.

Intrebat de reporteri daca aceasta vizita inseamna un mesaj de sustinere pentru Zgonea, pe care PSD vrea sa-l revoce din functia de presedinte al Camerei Deputatilor, Liviu Dragnea a spus ca "nu stiu sa fie vreun membru al ambasadei membru PSD. Deciziile in PSD se iau in PSD".

Dragnea a facut aceste declaratii la intrarea in sediul partidului, unde are loc sedinta saptamanala a conducerii PSD.

Reamintim ca PSD l-a exclus pe Valeriu Zgonea dupa ce acesta i-a cerut lui Dragnea sa demisioneze ca urmare a condamnarii definitive la doi ani cu suspendare in dosarul Referendumul, iar conducerea partidului vrea acum sa-l dea jos de la sefia Camerei Deputatilor.
























[P] Tu cum iti protejezi casa in cazul unui INCENDIU?

Riscurile majore precum INCENDIILE, EXPLOZIILE sau FURTUL, ori fenomenele naturale distructive precum CUTREMURELE, INUNDATIILE, ALUNECARILE sau PRABUSIRILE DE TEREN, FURTUNILE sau GRINDINA, pot afecta oricand, din pacate, siguranta casei fiecaruia dintre noi.

3428 vizualizari

  • -12 (22 voturi)    
    Zgonea trebuie trantit, (Luni, 16 mai 2016, 11:25)

    xrogo [utilizator]

    miscarea cu el la presedentia Camerei Deputatilor a fost o neghiobie !!!
    • +12 (14 voturi)    
      adica Brazilianul era mai bun ? (Luni, 16 mai 2016, 12:15)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      sau Baronul de Vrancea ?
      • +4 (6 voturi)    
        Infractorul Dragnea de ce mai este in politica? (Luni, 16 mai 2016, 14:47)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Pe cale de consecinta numai membrii psd au voie sa-l viziteze pe Zgonea inainte de executie?

        Vedeti ce inseamna sa iei puscarie cu suspendare?
    • +2 (2 voturi)    
      tocmai (Luni, 16 mai 2016, 18:55)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      l-ai facut neghiob pe ilustrul si iubitul tau fost sef de partid si fost prim ministru, dar vesnic prim mitoman al tarii, victoooooor tonta.
  • +6 (12 voturi)    
    pai P$D incepand cu Prostanacul au facut (Luni, 16 mai 2016, 11:29)

    un domn [utilizator]

    Carare in vecini, la Kiseleff, adica la Mujicia Land, acolo este Tzara P$D si neamor lor ce Mujicesc/ acolo P$D are vreeaaaa / acolo vor ei sa iubesc !
  • +7 (15 voturi)    
    Cu ambasadorul Moscovei e mai bine? (Luni, 16 mai 2016, 12:33)

    Frank777 [utilizator]

    Ponta a pus in pericol prin actiuni politice prietenia cu lumea libera.Securitatea nationala si apartenanta la NATO a fost pusa la indoiala cand Ponta a dat avertismente NATO ca el are prieteni la Beijin si Moskova. Prietenia cu SUA este cel mai de pret atu politica al RO si orice prieten american este binevenit.
    • -6 (10 voturi)    
      Eh? (Luni, 16 mai 2016, 13:12)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      Vreau si eu sa fiu asa bine informat ca tine. Da-mi si mie un link cu Ponta facand afirmatii despre "avertismentele date NATO despre prietenii sai de la Beijing si Moscova".
  • +11 (17 voturi)    
    Probabil ca nu (Luni, 16 mai 2016, 12:58)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nu cred ca vreun Ambasador SUA e mafiot,asa ca, normal, nu putea fi membru PSD: Haimanaua penala e ironica din cind in cind. In rest, baronul de Teleorman e mafiotul pe care il stim
    • +7 (11 voturi)    
      Corect (Luni, 16 mai 2016, 13:08)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Dragnea este un individ deosebit de periculos.Trebuie examinata cu atentie activitatea lui si gasite elementele necesare pentru a fi judecat si condamnat pentru raul imens facut acestei tari.
  • +3 (7 voturi)    
    Ironiile puscariasului nu impresioneaza licuriciul (Luni, 16 mai 2016, 14:34)

    Plagarus [utilizator]

    Sa fii membru PSD este dezonorant bey Dragneo !
  • +1 (3 voturi)    
    Zgonea are viitor (Luni, 16 mai 2016, 16:15)

    levierul [utilizator]

    cel putin asa se vede acum.
    Zgonea ar putea fi reprimit in PSD si clanul interlop din fruntea actualului PSD sa fie schimbat.
    Dupa raziile DNA, PSD-ul se va reforma. Asta se va intampla imediat dupa alegeri, pentru ca pana atunci Dragnea are misiunea de a distruge tot ce a mai ramas.
    Asteptam cu drag interes sa il vedem pe Ponta legat pana la alegeri. Asta ca o lovitura de gratie.