Valeriu Zgonea, costumat in Zorro pe Facebook. / Liviu Dragnea: A evoluat de la Mihai Viteazul la Zorro

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 10 mai 2016, 13:39 Actualitate | Politic

Zgonea costumat in Zorro
Foto: Facebook.com
Presedintele Camerei Deputatilor, Valeriu Zgonea, a postat, pe pagina sa de Facebook, o fotografie in care este costumat precum celebrul personaj Zorro, cu mesajul "Reforma rezista". "Mulțumesc mult pentru telefoane și mesaje online. Cel mai mult m-a distrat poza de mai jos, primită azi de la un prieten emoticon smile (poza cu el mascat ca Zorro - n.red.) E important să facem în viață ce considerăm necesar pentru victoria binelui, deci.... reforma rezistă! Cele bune, al vostru, Valeriu Z.", a scris Zgonea pe Facebook, in contextul in care PSD incearca sa il indeparteze de la conducerea Camerei Deputatilor.

Liderul PSD Liviu Dragnea a comentat ironic postarea lui Zgonea pe Facebook, spunand despre fostul sau coleg de partid ca "a evoluat de la Mihai Viteazul la Zorro".

Valeriu Zgonea a intrat in conflict cu Liviu Dragnea acum doua saptamani, dupa condamnarea cu suspendare a lui Dragnea in dosarul "Referendumul". Zgonea a fost singurul membru PSD care a cerut atunci demisia lui Dragnea de la conducerea partidului, in urma condamnarii. La scurt timp dupa acest episod, Zgonea a fost exclus din PSD.

Social-democratii incearca acum sa il indeparteze pe Valeriu Zgonea de la conducerea Camerei Deputatilor, dupa ce i-au retras sprijinul politic pentru aceasta functie.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
6727 vizualizari
  • -22 (28 voturi)    
    Z(gonea)... (Marţi, 10 mai 2016, 13:44)

    demaGOGU [utilizator]

    ...e infiltrat ptr a distruge partidul, nu ptr a-l reforma

    de ce trebuie "reformat" un partid care performeaza in randul electoratului?!?
    • +13 (19 voturi)    
      LOL (Marţi, 10 mai 2016, 13:48)

      gigifisiune [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ce performeaza, bre, nu vezi ca isi fac legi ptr. ei? Ala ca vrea sa nu mai fie radare, altul ca vrea ca avocatii sa aiba imunitate ca sa scape Ponta.

      Chiar nu ti-e rusine sa spui asemenea enormitati?
    • +14 (20 voturi)    
      Partid (Marţi, 10 mai 2016, 14:04)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Partidul este condus de un condamnat penal.
      Singura performanta care mai este de asteptat de la Dragnea este cea de a demisiona din toate functiile publice pe care le detine.
    • +3 (5 voturi)    
      de cand am aflat ca baiatul lui Zgonea are (Marţi, 10 mai 2016, 14:19)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      dosar penal pt ca el si altii l-au batut pe un baiat cu batele de baseball in parcul Izvor, nu mai vreau sa aud de Zgonea.
      Cred ca stiti intamplarea: un tanar a avut o discutie neprincipiala cu baiatul lui Zgonea pe facebook. Beizadeaua, facand pe civilizatul, si-a ascuns furia si l-a invitat pe celalalt la o discutie civilizata, in parcul Izvor, ca sa ii explice fata in fata cu ce a gresit. Celalalt, naiv, a acceptat invitatia si s-a dus la intalnire in parcul Izvor, crezand ca Zgonea ii va explica frumos ce nu este in regula. Asss....v-ati gasit, cum s-a prezentat, baiatul a si fost inconjurat de 9 batausi de-ai lui Zgonea, care l-au ciomagit bine cu batele de baseball. A avut nevoie de 14 zile de spitalizare, cu fractura de piramida nazala.
      Apoi l-a dat in judecata pe Zgonea Beizadea, care are dosar penal, dar se pare ca tac'su a reusit sa amane procesul pana acum.
      In aceasta situatie, sa nu il vad pe Zgonea in fata ochilor...sa il dea jos si sa dispara din viata publica.
    • +1 (1 vot)    
      ai dreptate GOGULE (Marţi, 10 mai 2016, 16:02)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      PSD-ul nu trebuie reformat, trebuie desfiintat si toata conducerea lui bagata la puscarie. Sa performeze de acolo nenorocitii!
  • +5 (9 voturi)    
    Nu mai terminati cu Liviu Dragnea? (Marţi, 10 mai 2016, 13:45)

    mitg [utilizator]

    A 3-a stire la voi pe site mai nou este despre ce a declarat Liviu Dragnea.

    Cine este acest Liviu Dragnea de-i redati fiecare declaratie? Un condamnat penal.
    • +6 (8 voturi)    
      Liviu Dragnea (Marţi, 10 mai 2016, 14:15)

      neurino [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Din pacate Liciu Dragnea este presedintele celui "mai mare partid din Romanica pitoreasca (bine naibii ca n-au majoritate ca il mai vedeam si prim-ministru)...si pana nu demult era chiar vice-prim ministru (ceva de genul).
      Conmdamnat /necondamnat, el iti mai dicteaza soarta tarii iar daca tu inca te mai intrebi cine e..ca tu vrei sa dormi in pace, linistit...nu e de mirare ca esti in mocirla.
  • +7 (11 voturi)    
    Liviu Dragnea .. (Marţi, 10 mai 2016, 13:59)

    NicolaeA [utilizator]

    este costumat in ZERO de la inceputuri !
  • +11 (15 voturi)    
    Dragnea mizerabilul (Marţi, 10 mai 2016, 14:07)

    alegzandru [utilizator]

    a prins curaj. Pana la sentinta finala nu ii auzeai pliscul, era in depresie ca ia cu executare. Cand l-au confirmat judecatorii cu suspendare, pt el asta a fost echivalent cu achitarea: nici demisie, nici pliscul jos, in schimb ironii cat cuprinde si latrat cu incredere.

    Gata, e pe cai mari, pregateste razboiul anti justitie si se pregateste iar sa trezeasca mortii in toamna.

    Dragnea-Lazare, ridica-te si mergi!
  • +4 (4 voturi)    
    Afara cu coruptii din parlament! (Marţi, 10 mai 2016, 15:25)

    tudorLeo [utilizator]

    Afara cu voi astia care ne-ati furat 20 de ani. Nu ma intereseaza partidul din care faceti parte, primar, consilier, deputat... va doresc un loc racoros, altceva nu meritati. Nu faceti legi decat pentru a va proteja pe voi si familiile voastre de corupti ordinari, ajunge! De-abia astept sa vina alegerile sa faceti cunostinta cu realitatea din strada! Intre timp continuati sa plagiati, furati, santajati pentru a face treaba Justitiei mai usoara...Afara din sistem cu toti coruptii, condamnati sau nu!
  • +1 (1 vot)    
    Penibilul nu (Marţi, 10 mai 2016, 16:19)

    zizi_m [utilizator]

    are margini.
  • +2 (2 voturi)    
    Decat i zeghe,mai bine in armura & masca Zorro (Marţi, 10 mai 2016, 16:46)

    Plagarus [utilizator]

    Purintica rabdare Liviule, ca te vedem cat de curand in pijama de Rahova !