Liviu Dragnea anunta ca PSD modifica Regulamentul Camerei Deputatilor pentru a putea sa il revoce pe Zgonea

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Luni, 9 mai 2016, 15:32 Actualitate | Politic

Valeriu Zgonea si Liviu Dragnea
Foto: Agerpres (editat)
Liviu Dragnea a declarat luni ca PSD va depune la Comisia de Regulament din Camera Deputatilor, luni, o modificare de regulament care sa permita revocarea lui Valeriu Zgonea. O astfel de modificare ar putea trece de comisia de regulament chiar astazi, insa, potrivit lui Dragnea, revocarea lui Zgonea ar urma sa se voteze in plen saptamana viitoare.

"Am vorbit cu colegii mei sa nu mai declanseze proceduri care sa se blocheze la domnul care fuge cu scaunul (Valeriu Zgonea - n.r.). Vor depune la comisia de regulament o modificare de regulament" a precizat Dragnea, care a dat de inteles ca PSD vrea
ca modificarea sa presupuna ca presedintele Camerei poate fi revocat la cererea grupului care l-a propus.

Acum, art. 26 prevede ca cererea de revocare se face de catre grupul din care presedintele Camerei Deputatilor face parte. Aceasta modificare a respectivului articol a fost facuta in mai anul trecut tot de PSD.











4726 vizualizari
  • +12 (14 voturi)    
    $teppenwolf de telormean (Luni, 9 mai 2016, 15:41)

    un domn [utilizator]

    crea sa vada tet a tet ce spune Strada ? sa Incerce !
  • +15 (17 voturi)    
    Prinde orbul... (Luni, 9 mai 2016, 15:50)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Camera Dep e oricum o adunatura de mafioti, asa ca poate face cum o taie interesul. Cit despre PSD, acesta nu e partid, ci o ciuma condusa de hoti. Un cetatean cinstit nu poate face parte dintr-o asemenea cloaca de scursuri zisa partid
  • +11 (15 voturi)    
    :-) (Luni, 9 mai 2016, 15:50)

    Soljenitin [utilizator]

    Daca nu ne mulam pe lege, mulam legea pe noi.

    Daca este atata de simplu, de ce ati respins referendumul din 2012?!

    Proasta natie mai suntem ca va mai suportam!
  • +12 (14 voturi)    
    ce inseamna lege? (Luni, 9 mai 2016, 15:56)

    Martinezu [utilizator]

    Nu exista lege sau regula pentru PSD.
    Cum ar fi aia, ca un partid cotat cu 70% din preferintele romanilor sa se incurce de o lege sau un regulament?
    Ce, suntem tara bananiera?
  • +6 (8 voturi)    
    Si promite ca,dupa schimbarea.... (Luni, 9 mai 2016, 16:00)

    gigiN [utilizator]

    ...lui//"Mihai Viteazu' -junior,va modifica la loc regulamentul.Tipic pesedist !!!
  • +8 (10 voturi)    
    De rasul curcilor... (Luni, 9 mai 2016, 16:05)

    zarzarea [utilizator]

    Chiar nu s-a gasit niciun PSD-ist sa stie regulamentul?

    Mi se pare genial.
  • +10 (12 voturi)    
    Disperare sau prostie ? (Luni, 9 mai 2016, 16:21)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Infractorii PSD nici macar nu mai mimeaza democratia si respectul legii. Vor tot acum si aici. Indiferent daca e legal sau nu.
  • +8 (10 voturi)    
    PROSTII DE LA PSD (Luni, 9 mai 2016, 16:36)

    Francisc 1 [utilizator]

    s-au blocat cu mana lor , asa cum acum 12 ani au dat puteri faraonice presedintelui pentru ca credeau ca vine bombonel!
  • +3 (3 voturi)    
    Trebuie schimbată și legea gravitației. (Luni, 9 mai 2016, 17:28)

    asavreau [utilizator]

    Pentru ca Zgonea să zboare din funcție și să nu mai cadă și alții,PSD vor trebui să modifice legea gravitației,altfel se vor pomeni toți în aer au la(sub)pământ(beciul domnesc).