Gorghiu: Alexandrescu s-a compromis prin ce a facut in ultimele zile

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 3 mai 2016, 11:02 Actualitate | Politic

Cazul Alexandrescu este o dovada a lipsei de coagulare a Guvernului Ciolos, a declarat la RFI Alina Gorghiu, copresedintele PNL considerand si ca ministrul Culturii s-a compromis.  

"Eu cred ca este inca o dovada a lipsei de coagulare a acestui Cabinet. Eu nu sunt adepta depeselor trimise ocult catre un ONG, care sa vedeti surpriza, acea depesa ajunge la presa, e publicata de toata presa, nu-mi mai dau demisia pe care mi-am dat-o pe Facebook, parca as vrea sa raman, dupa care iese premierul in prima zi sau a doua zi de Paste si-mi spune ca voi fi revocat. Este o lipsa de coerenta la nivel guvernamental", spune Alina Gorghiu. 

Liderul liberal este de parere ca "acest ministru s-a compromis nu prin ce a facut in mod special la minister, ci prin comportamentul din ultimele zile".


Citeste mai multe despre   









2233 vizualizari
  • +9 (15 voturi)    
    Sunt curios cine mai voteaza PNL (Marţi, 3 mai 2016, 11:08)

    cato [utilizator]

    Eu sunt curios cine mai voteaza PNL dupa ce cat rahat au mancat pe tema demiterii celui mai bun ministru din acest guvern, Vlad Alexandrescu.
    • +7 (7 voturi)    
      cat poate (Marţi, 3 mai 2016, 12:14)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui cato

      fi de evident faptul ca Alexandrescu are dreptate. Interese cat casa pt demiterea acestuia... Replica Alinei Gorghiu-Dej e un semn cat se poate de clar ca acest om a facut bine ce a facut.
  • +13 (15 voturi)    
    Alinutza (Marţi, 3 mai 2016, 11:09)

    lambda [utilizator]

    pai Alinutza prin lipsa ei de coerenta si prin comportamentul din ultimul an e atat de compromisa incat nu inteleg de ce mai este o stire ce spune ea... A, e sefa de gasca... pardon, de partid.
  • +2 (6 voturi)    
    Se poarta (Marţi, 3 mai 2016, 11:11)

    zarzarea [utilizator]

    aceste scrisori catre ONG-uri, trimise intamplator...

    Vezi cazul TTIP Leaks, documentul prezentat de Greenpeace.
  • +7 (13 voturi)    
    Mica deosebire (Marţi, 3 mai 2016, 11:13)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Gorghiu s-a compromis prin to ce NU A FACUT de cind s-a cocotat pe scaunul unui partid pe cale de disparitie in care mafia portocalie conduce cum vrea ea.
  • +16 (20 voturi)    
    penele este compromis din vara 2012 (Marţi, 3 mai 2016, 11:16)

    un domn [utilizator]

    implicarea si participarea in constructia Loviturii de Stat arata "maretia" compromisului, de atunci penele=compromis
  • +9 (11 voturi)    
    Doamna Gorghiu (Marţi, 3 mai 2016, 11:38)

    Leul in iarna [utilizator]

    se pricepe minunat la acțiunile de autocompromitere. O face și în acest caz.
    E uimitoare siguranța cu care își dă cu părerea despre alții. Cred că nu se privește niciodată în oglindă. Dar se pare că e o trăsătură generală a politicianului roman.
    • +4 (4 voturi)    
      Culmea e alta ! (Marţi, 3 mai 2016, 12:04)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Leul in iarna

      La PSD, daca-si dadea demisia penalul condamnat, infractorul Dragnea, ar fi fost oarece deranj, oarece vanzoleala, indiferent ca-i lua locul Preaonestul Zgonea ori cine stie ce alt penal baronizat. La PNL daca Alinutza pleaca, nu se intampla absolut nimic, in afara de faptul ca dispare o persoana ce era luata la misto la greu de catre toata lumea. Partidul nu se rascoleste. E ca si cum Alinutza ar intra in prenatal, apoi in postnatal, apoi in cei 2 ani platiti cu 85%, parca si apoi ar iesi la pensie. Atat !

      PS. Chiar asa, cand naste Alinutza. Nu de alta, dar sa se mai odihneasca ai mistocarii.
      • +2 (2 voturi)    
        similar colegei ei care nashte in we (Marţi, 3 mai 2016, 13:01)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        asa va proceda si Alinutza
  • +4 (4 voturi)    
    compromitere (Marţi, 3 mai 2016, 11:41)

    bobyrou [utilizator]

    PNL-ul si Iohannis la compromis cerandu-i demisia. Omul isi facea treaba foarte bine.
  • +1 (1 vot)    
    Halal (Marţi, 3 mai 2016, 11:46)

    feisbuk [utilizator]

    Bine ca s-a trezit si asta.
  • -1 (1 vot)    
    "O scrisoare intredeschisa (Marţi, 3 mai 2016, 11:50)

    Radu10 [utilizator]

    Vald Alexandrescu a reusit sa il depaseasca pe Caragiale cu acesta scrisoare intredeschisa.
    A reusit sa il depaseasca si razgandeala lui Tariceanu cu aceasta telenovela - uite demisia, nu e demisia

    Sunteti substandard, dle (inca) ministru!
  • +5 (5 voturi)    
    oare? (Marţi, 3 mai 2016, 14:53)

    zigot [utilizator]

    s-a c0mpromis in vre-un fel dl Alexandrescu?
    eu nu am aceasta parere, dar sunt sigur ca dna gorghiu se compromite de cate ori deschide gura