Gorghiu: Alexandrescu s-a compromis prin ce a facut in ultimele zile

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 3 mai 2016, 11:02 Actualitate | Politic

Cazul Alexandrescu este o dovada a lipsei de coagulare a Guvernului Ciolos, a declarat la RFI Alina Gorghiu, copresedintele PNL considerand si ca ministrul Culturii s-a compromis.  

"Eu cred ca este inca o dovada a lipsei de coagulare a acestui Cabinet. Eu nu sunt adepta depeselor trimise ocult catre un ONG, care sa vedeti surpriza, acea depesa ajunge la presa, e publicata de toata presa, nu-mi mai dau demisia pe care mi-am dat-o pe Facebook, parca as vrea sa raman, dupa care iese premierul in prima zi sau a doua zi de Paste si-mi spune ca voi fi revocat. Este o lipsa de coerenta la nivel guvernamental", spune Alina Gorghiu. 

Liderul liberal este de parere ca "acest ministru s-a compromis nu prin ce a facut in mod special la minister, ci prin comportamentul din ultimele zile".


Citeste mai multe despre   























[P] Tu cum iti protejezi casa in cazul unui INCENDIU?

Riscurile majore precum INCENDIILE, EXPLOZIILE sau FURTUL, ori fenomenele naturale distructive precum CUTREMURELE, INUNDATIILE, ALUNECARILE sau PRABUSIRILE DE TEREN, FURTUNILE sau GRINDINA, pot afecta oricand, din pacate, siguranta casei fiecaruia dintre noi.

2234 vizualizari

  • +9 (15 voturi)    
    Sunt curios cine mai voteaza PNL (Marţi, 3 mai 2016, 11:08)

    cato [utilizator]

    Eu sunt curios cine mai voteaza PNL dupa ce cat rahat au mancat pe tema demiterii celui mai bun ministru din acest guvern, Vlad Alexandrescu.
    • +7 (7 voturi)    
      cat poate (Marţi, 3 mai 2016, 12:14)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui cato

      fi de evident faptul ca Alexandrescu are dreptate. Interese cat casa pt demiterea acestuia... Replica Alinei Gorghiu-Dej e un semn cat se poate de clar ca acest om a facut bine ce a facut.
  • +13 (15 voturi)    
    Alinutza (Marţi, 3 mai 2016, 11:09)

    lambda [utilizator]

    pai Alinutza prin lipsa ei de coerenta si prin comportamentul din ultimul an e atat de compromisa incat nu inteleg de ce mai este o stire ce spune ea... A, e sefa de gasca... pardon, de partid.
  • +2 (6 voturi)    
    Se poarta (Marţi, 3 mai 2016, 11:11)

    zarzarea [utilizator]

    aceste scrisori catre ONG-uri, trimise intamplator...

    Vezi cazul TTIP Leaks, documentul prezentat de Greenpeace.
  • +7 (13 voturi)    
    Mica deosebire (Marţi, 3 mai 2016, 11:13)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Gorghiu s-a compromis prin to ce NU A FACUT de cind s-a cocotat pe scaunul unui partid pe cale de disparitie in care mafia portocalie conduce cum vrea ea.
  • +16 (20 voturi)    
    penele este compromis din vara 2012 (Marţi, 3 mai 2016, 11:16)

    un domn [utilizator]

    implicarea si participarea in constructia Loviturii de Stat arata "maretia" compromisului, de atunci penele=compromis
  • +9 (11 voturi)    
    Doamna Gorghiu (Marţi, 3 mai 2016, 11:38)

    Leul in iarna [utilizator]

    se pricepe minunat la acțiunile de autocompromitere. O face și în acest caz.
    E uimitoare siguranța cu care își dă cu părerea despre alții. Cred că nu se privește niciodată în oglindă. Dar se pare că e o trăsătură generală a politicianului roman.
    • +4 (4 voturi)    
      Culmea e alta ! (Marţi, 3 mai 2016, 12:04)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Leul in iarna

      La PSD, daca-si dadea demisia penalul condamnat, infractorul Dragnea, ar fi fost oarece deranj, oarece vanzoleala, indiferent ca-i lua locul Preaonestul Zgonea ori cine stie ce alt penal baronizat. La PNL daca Alinutza pleaca, nu se intampla absolut nimic, in afara de faptul ca dispare o persoana ce era luata la misto la greu de catre toata lumea. Partidul nu se rascoleste. E ca si cum Alinutza ar intra in prenatal, apoi in postnatal, apoi in cei 2 ani platiti cu 85%, parca si apoi ar iesi la pensie. Atat !

      PS. Chiar asa, cand naste Alinutza. Nu de alta, dar sa se mai odihneasca ai mistocarii.
      • +2 (2 voturi)    
        similar colegei ei care nashte in we (Marţi, 3 mai 2016, 13:01)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        asa va proceda si Alinutza
  • +4 (4 voturi)    
    compromitere (Marţi, 3 mai 2016, 11:41)

    bobyrou [utilizator]

    PNL-ul si Iohannis la compromis cerandu-i demisia. Omul isi facea treaba foarte bine.
  • +1 (1 vot)    
    Halal (Marţi, 3 mai 2016, 11:46)

    feisbuk [utilizator]

    Bine ca s-a trezit si asta.
  • -1 (1 vot)    
    "O scrisoare intredeschisa (Marţi, 3 mai 2016, 11:50)

    Radu10 [utilizator]

    Vald Alexandrescu a reusit sa il depaseasca pe Caragiale cu acesta scrisoare intredeschisa.
    A reusit sa il depaseasca si razgandeala lui Tariceanu cu aceasta telenovela - uite demisia, nu e demisia

    Sunteti substandard, dle (inca) ministru!
  • +5 (5 voturi)    
    oare? (Marţi, 3 mai 2016, 14:53)

    zigot [utilizator]

    s-a c0mpromis in vre-un fel dl Alexandrescu?
    eu nu am aceasta parere, dar sunt sigur ca dna gorghiu se compromite de cate ori deschide gura