Liviu Dragnea: Foarte probabil imi voi da demisia din functia de deputat

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Miercuri, 27 aprilie 2016, 17:19 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea a declarat miercuri ca isi va da "foarte probabil" demisia din Camera Deputatilor dupa sarbatorile de Paste, varianta pe care a luat-o in calcul dupa condamnarea la doi ani de inchisoare cu suspendare in dosarul Referendumul. 

Intrebat daca isi va da demisia, intrucat luni declarase ca se gandeste la aceasta posbilitate, Dragnea a raspuns: "Este foarte probabil, asta ca sa va dau o veste buna de sarbatori. In orice caz nu pana in Paste."

Intrebat de ce ia in calcul sa isi dea demisia si nu sa plece din fruntea partidului, Dragnea a adaugat ca luat în calcul foarte multe variante şi posibilităţi începând de vineri, iar decizia sa va avea la bază modul în care va influenţa partidul.

Dragnea a declarat luni, la finalul sedintei Biroului Permanent National al PSD, raspunzand la o intrebare, ca este "putin probabil" ca dupa alegerile locale sa mai ramana in fruntea partidului si ca "doar Mama Omida" poate sti ce viitor politic mai are, dupa condamnare.

Intrebat daca s-a gandit sa demisioneze din parlament: "O sa ma gandesc daca imi dau demisia din parlament pana miercuri. Dar miza nu era ca eu sa ma retrag din parlament ci ca partidul sa intre in disolutie."










3368 vizualizari
  • +14 (18 voturi)    
    Ma mir (Miercuri, 27 aprilie 2016, 17:30)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nesimtirea shogunului de Teleorman e atit de mare incit mai, mai ca ar ramine si deputat. Ce mai contează? Oricum Camera Deputatilor e o adunatura de mafioti si complici la furt. Unul in plus, nu s-ar simti,. Iar la un asa-zis paritd alcatuit numai din penali si clica lor, asa sef - un hot electoral.
    • +3 (3 voturi)    
      mda, act de mare curaj (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:44)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      se leapada de imunitate, de buna voie si nesilit...
      cam imprudent, liviu.
    • +1 (3 voturi)    
      Stai linistit (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:52)

      Alor [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      ca din noiembrie va fi din nou deputat.
  • +2 (4 voturi)    
    Si din ce mai traieste daca-si da demisia...?! (Miercuri, 27 aprilie 2016, 17:43)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Ca eu nu l-as angaja nici paznic la oi...Ar fi in stare sa mi le vanda si sa spuna ca le-a mancat lupu'...

    A propos: ce stie sa faca Dragnea in societatea civila privata, ca in afara de politician/politruc nu imi aduc aminte sa mai cunoasca alte meserii... ?

    Daca aveam si noi un fel de IRS ca in SUA, azi era pe drumuri, ca nu are cum sa justifice mosia din Alexandria si ce-o mai avea agonisit din veniturile de "bugetar"...
  • +2 (4 voturi)    
    cum aveti tupeul bai condamnatilor sa votati (Miercuri, 27 aprilie 2016, 17:45)

    mnicku [utilizator]

    legi ?

    Cu ce drept tu condamnat penal votezi legi pt oamenii onesti si cinstiti din tara asta ? bai nesimtitule

    Eu nu fur, nu sint condamnat dar tu condamnat penal ma obligi sa respect legile facute de tine bai penalule, jeg ordinar !!!!!! din cite stiu legile votate de tine sint nule

    Cred ca solutia este un referendum pt scoaterea din lege a condamnarilor cu suspendare, mai ales pt cei din politica !!!!!!!!!!!!
  • 0 (2 voturi)    
    Nu e suficient. (Miercuri, 27 aprilie 2016, 17:57)

    ouyang [utilizator]

    Esti hot bai mustata! HOT de voturi! Ai inteles verdictul sau inca o dai la intors ca proceduri ca prostii? Esti terminat. Ii vine randul si mascariciului de Ponta. Nu-l mai imbrobodi, nu are ce prelua, nu are ce continua. In sfarsit pesedul se duce unde ii e locul: la gunoi.
  • +1 (1 vot)    
    cred ca (Miercuri, 27 aprilie 2016, 19:02)

    sile1 [utilizator]

    La cererea expresa si fierbinte a "colegilor" de partid,care vor vedea in acest gest o mare greseala si implicit o pierdere imensa pentru PSD,el Dragnea ,va renunta la aceasta intentie si va ramane in parlament sa fericeasca norodul !!

    Pun pariu ca asa se va intampla.
  • +1 (1 vot)    
    Stie careva (Miercuri, 27 aprilie 2016, 19:06)

    ipolitic [utilizator]

    numarul Mamei Omida? As da chiar si un euro sa aflu viitorul politic a lu Dragnea...
    • -1 (1 vot)    
      incepe cu 0 si se termina frumos ! (Miercuri, 27 aprilie 2016, 21:02)

      Miky113 [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Cel mai bine stie bombonica care e probabilitatea !
      zero barat

      Pai daca acest suspandrak a fost in stare sa aduca mortii la vot, mai poti zice ca e "om" !

      Se pare ca e urmas de-a lu dkula, un fenomeno de tip ghost (striga -ooi).

      Mare mirare ca nu poarta cravata rosie si la pijama !
  • 0 (2 voturi)    
    Liviule nu te teme, nu pleca,noi te "sprijinim" (Miercuri, 27 aprilie 2016, 19:39)

    Plagarus [utilizator]

    Daca pleci sobolanii rosii vor simti mirosul de sange si te vor hacuii.Tu esti un "demn " urmas al lui Ponta Viorel,amandoi penali si netrebuiciosi tzarii.
    PSDerbedeii au inca nevoie de tine,mai ales acum cu aburelile dulci si uleioase de la locale
  • 0 (0 voturi)    
    sedinta cgmb (Joi, 28 aprilie 2016, 19:34)

    CGMB [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=Czq7zFHihqw