Iliescu il apara pe Dragnea: "Ce autoritate are Zgonea in partid/ Care fraude, a chemat lumea sa iasa la vot"

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 26 aprilie 2016, 14:14 Actualitate | Politic

Ion Iliescu
Foto: Rompres
Ion Iliescu a intervenit in razboiul dintre primii doi oameni din PSD, Liviu Dragnea si Valeriu Zgonea, criticandu-l pe Zgonea si luandu-i apararea lui Dragnea in privinta sentintei definitive in dosarul Referendumul.

"Ei si ce autoritate are Zgonea in partid? A fost chiar necolegial. Care fraude, de unde fraude? Pentru ca a chemat lumea sa iasa la vot, la referendum. Nu asta e misiunea politica a unui partid? Adica pana si judecatorii s-au jenat sa mearga pana la capat cu aceasta chestiune," a declarat Iliescu pentru Digi 24.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
3995 vizualizari
  • +15 (17 voturi)    
    Aveți dreptate, (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:18)

    Un cititor [utilizator]

    La asta se rezumă misiune politică a PSD.
  • +18 (20 voturi)    
    Chiar asa... (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:20)

    ICosmin [utilizator]

    Aduceti minerii sa apere democratia!
  • +16 (18 voturi)    
    Am un deja vu ? (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:24)

    Zummm [utilizator]

    Asta a cata parte este din seria Mumia se intoarce ?
    • +1 (1 vot)    
      raspuns (Marţi, 26 aprilie 2016, 20:34)

      Livut [utilizator] i-a raspuns lui Zummm

      Corect doar ca mumia traieste inca liber si a facut mult rau romanilor datorita setei bolnavicioase de putere care a favorizat infractorii Romanii trairsc inca prost datorita in principal tov Iliescu si a anturajului PSD. Oare pina cand?
  • +14 (16 voturi)    
    E groasa la pesedisti. (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:25)

    ouyang [utilizator]

    S-a trezit uciga-l-toaca sa apere “democratia”.
    • +6 (8 voturi)    
      Nu orice democratie ci pe cea "originala" in (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:56)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      care psd-istii pot face/fura orice ca nimeni nu se atinge de ei.
  • +18 (20 voturi)    
    Bine boss, (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:26)

    clint [utilizator]

    si minerii au venit la Bucuresti ca sa planteze panselute, dar oribiti de atat soare, ei obisnuiti cu intunericul, s-au mai ciocnit de niste golani, nu-i asa ?

    Cum le stii mata pe toate, tov. Ilici !
    Hai multumeste-i lui Dragnea pentru spiritul civic, asa cum le-ai multumit si minerilor !
  • +11 (13 voturi)    
    vreau sa stiu (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:26)

    Hipius [utilizator]

    cand pleci?cand vine sa te ia?cat sa mai traiesc cu intrebarea asta?doar sa nu plec eu inaintea ta...ar fi ceva.
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns Hipius (Marţi, 26 aprilie 2016, 20:36)

      Livut [utilizator] i-a raspuns lui Hipius

      Corect- se aplica proverbul ca sloiul rau n u piere-la el si la alti PSD
  • +15 (17 voturi)    
    Bre Nea Nelule,... (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:27)

    JestersTear [utilizator]

    ... s-a votat multiplu, au "votat" persoane care nu au intrat in sectia de votare, au votat cei decedati, cei emigrati.
    Iar cata vreme influentezi direct sau indirect in ziua votului o variabila (prezenta la vot) de care depinde rezultatul final al unui referendum, atunci se cheama ca ai fraudat.

    Панимаеш?
  • +4 (14 voturi)    
    Banal act administrativ! (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:29)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Care fraude?
  • +16 (18 voturi)    
    Vulpoi batran, oamenii se duc daca vor cand vor ei (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:29)

    pedepsitorul [utilizator]

    Daca cititi legea Alegerilor, o sa observati ca in ziua alegerilor este interzisa Campania electorala!
    Nu ai voie sa mai faci campanie sau instigi alegatorii sa voteze cu cineva, sau impotriva alcuiva!

    Cum ti se pare normal, ca in ziua unui referendum, sa iei oameni pe sus si sa-i duci la votare?

    Sau cum era normal, ca presedintele sa trimita sustinatori, care sa lege cu sarma usile sectiilor de votare in incercarea corecta de a se apara ?


    Asa ca asteptam iedirea definitive a acestui sabotor politic din cauza caruia Romania a ajuns o ruina!
  • +13 (15 voturi)    
    Zgonea e VP Executiv KGB-istule! (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:29)

    SkyDan [utilizator]

    Ce autoritate are Dragnea? Ce autoritate aveti voi mai ne-oamenilor? Unde ati adus Romania talharilor?
    In conditii democratice si de libertate trebuia sa fim o tara infloritoare acum. De ce mai ' animalule" nu suntem? Din cauza autismului vostru, din cauza garagarlelor fara noima in realitate cu care ati dominat si abuzat Romania, din cauza foamei voastre de putere, din cauza lipsei de morala, etica si bun simt.
  • +17 (19 voturi)    
    mos Ioane (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:32)

    eGerula [utilizator]

    esti i*becil. Instanta a hotarat ca a incalcat legea si gata, punct. Numai mojicii ca tine vin cu comentarii de genul: "A chemat lumea sa iasa la vot ...".
    Toti politicienii sunteti niste hoti. Ar trebui modificat DEX-ul si definitia la politician. Am ajuns sa ignor hotii de buzunare sau alti infractori marunti.
    Ati ajuns 'clasa sociala' din Romania cu cele mai multe delicte pe cap de locuitor. Ati ajuns o plaga a societatii. Sunteti in totalitate impotriva evolutiei.
    Sa ziceti merci c-a luat cu suspendare desi cu suspendare ar trebui sa insemne ca trebuie suspendat de ceva, c-o funie de gat.
  • +13 (15 voturi)    
    Care fraude (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:32)

    the obvious [utilizator]

    Alea pentru care a fost anchetat, judecat și condamnat( cu suspendare) bolsevicul asta recunoaște doar tribunalele din Târgoviște?
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns dniee (Marţi, 26 aprilie 2016, 20:43)

      Livut [utilizator] i-a raspuns lui the obvious

      Corect numi ca justitia a grest e din nou partinitoare cu PSD - pt faptele lui Dragnea de fraudare dovedita a referendumului trebuia o pedeapsa cu executare conf. constitiutiei - asa ca l-a lasat famai fraudeze si actualele alegeri Bravo Justitie Bravo PSD
  • +14 (16 voturi)    
    Rusine Domnule Iliescu! (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:39)

    Maniu [utilizator]

    sa va fie rusine! Cinismul d-voastra nemaipomenit a creat clasa politica a raptorilor.
  • +13 (15 voturi)    
    Ptiu drace (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:41)

    Primul [utilizator]

    Cand i-am citit numele m-am bucurat ca un copil, credeam ca in sfarsit a dat coltul, a ajuns intr-un loc cu ciulini, a dat ortul popii etc etc
    Cand colo, mumia comunista face politica.
  • +12 (14 voturi)    
    Nu a murit jigodia rosie ? (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:41)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Inca isi mai da cu presupusul. A te lauda Ilici e echuivalent cu a lua ciuma (rosie)!
  • +3 (5 voturi)    
    Fara rușine (Marţi, 26 aprilie 2016, 14:50)

    mistydo [utilizator]

    Bunicuța nu s-a putut abține.... Face tot ce știe... din anii lui de glorie! Și nu ne lasă să scoatem capul! Îi place că Dragnea are tupeul celor trecuți prin mâna lui!
  • +2 (2 voturi)    
    Pai da ! (Marţi, 26 aprilie 2016, 15:00)

    area51rmc [utilizator]

    Desigur, ciuma trebuie sa aiba o gazda ... cand sunt incercari de vindecare si gazda si ciuma reactioneaza!

    Partea urata a lucrurilor este ca ciuma e peste tot si e greu sa o extirpi cu una cu doua... Chiar va inchipuiati ca peste 4 milioane de membri pcr si-ar fi dorit sa-si piarda statututl social? S-au transformat din membri pcr in membri fsn, pnl, pnt, vetre, ligi samd ... si toi au avut acelasi lider... Ce poza misti i-au pus astia de la Hotnews!
  • +5 (5 voturi)    
    Nu , nu, nu, nu ........... (Marţi, 26 aprilie 2016, 15:11)

    TRABI [utilizator]

    A venit timpul cand acesti indivizi nu mai au nimic ce sa ne spuna ; Nu au avut si nu au nici o valoare pentru noi . Nu-i mai aduceti in centrul atentiei -> este o mare greseala . Si-apoi noi vrem sa scimbam gruparile care ne fac sa batem pasul pe loc , sau mai rau inapoi spre Russia . O mana de oameni , nu o sa ne impiedice in a duce tara in randul celor civilizate in Europa . Vad ca putini jurnalisti sunt de acord cu reabilitarea tarii . Nu-i de bine.....
    • +2 (2 voturi)    
      rspuns TRABI (Marţi, 26 aprilie 2016, 20:49)

      Livut [utilizator] i-a raspuns lui TRABI

      Corect postat dar aceasta ciuma rosie a ajuns la putere si datorita unor romani limitati in gandire care ia votat. Romani trebuie sa se destepte si sa stie ce e bine si ce e rau, mai ales ca este an electoral Altfel o sa mai dureze mult pana scapam de PSD nociv si letal
  • +4 (6 voturi)    
    Tovarashe Iliescu, (Marţi, 26 aprilie 2016, 15:17)

    Armadilo [utilizator]

    Am dori tare mult sa nu mai iesiti public, ne-am saturat de influenta nevasta care o aveti asupra politicii.

    Ne-am saturat de mortii si ranitii de la Revolutie!

    Ne-am saturat de mortii si ranitii de la Mineriade!

    Ne-am saturat de PSD-ul care a adus tara in prag de dezintegrare!

    Va imploram: numai iesiti in public, de cat pentru a ada raspundere fata de ilegalitatile girate de dumneavoastra!
  • +6 (8 voturi)    
    Iliescule te iubesc precum pe ultima dropie ! (Marţi, 26 aprilie 2016, 15:19)

    Plagarus [utilizator]

    Nici la spovedania din urma, batranului edec nu-i va reveni bunul simt.
  • +5 (7 voturi)    
    Inca ceva (Marţi, 26 aprilie 2016, 15:19)

    area51rmc [utilizator]

    De unde STIE tovarasul Iliescu ca judecatorii "s-au jenat" sa-l condamne pe Dragnea?
    Da stie ca asa stau lucrurile ii recomand sa denunte la DNA aceasta situatie pentru ca s-ar putea sa fie considerat complice la o fapta de coruptie, pentru ca prin ce a spus sugereaza ca judecatorii au actionat in scopul gasirii celei mai favorabile solutii in folosul lui Dragnea.
  • +6 (6 voturi)    
    Fii linistit...., (Marţi, 26 aprilie 2016, 15:39)

    gigiN [utilizator]

    ...dupa ce mori o sa te cheme si pe tine !!!
  • +2 (2 voturi)    
    comentariu (Marţi, 26 aprilie 2016, 20:28)

    Livut [utilizator]

    Un criminal dovedit ( lovitura de stat din 89 si mineriadele)ex secretar PCR apara un condamnat definitiv presedinte PSD - halat conducere PSD - tot inainte tovarasi spre dictatura finala
    Pt romanii cinstiti- destepttiva ca vin alegerile.
    Asa sa ne ajute Dumnezeu