Victor Ponta: Liviu Dragnea NU trebuie sa isi dea demisia din functia de Presedinte al PSD. Trebuie sa fereasca partidul de toti "ofiterii" acoperiti sau descoperiti care vor sa il preia

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 22 aprilie 2016, 15:54 Actualitate | Politic

Victor Ponta si Liviu Dragnea
Foto: Guvernul Romaniei
Fostul premier Victor Ponta considera ca Liviu Dragnea nu ar trebui sa demisioneze de la sedia Partidului Social-Democrat, desi a a fost condamnat la doi ani de inchisoare cu suspendare in Dosarul Referendumului. Ponta scrie, intr-o postare pe Facebook, ca Dragnea trebuie sa tina partidul unit si "sa fereasca PSD de toti 'ofiterii' acoperiti sau descoperiti care vor sa il preia".

"Ca sa raspund tuturor celor care ma intreaba: cred ca Liviu Dragnea NU trebuie sa isi dea demisia din functia de Presedinte al PSD! Trebuie sa tina Partidul unit, sa castige alegerile locale si parlamentare si sa fereasca PSD de toti "ofiterii" acoperiti sau descoperiti care vor sa il preia! Clar?", a scris Ponta pe Facebook vineri, dupa anuntarea sentintei ICCJ.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
4011 vizualizari
  • +23 (25 voturi)    
    Da cine i-a cerut parerea imbecilului? (Vineri, 22 aprilie 2016, 15:59)

    Lucian P. [utilizator]

    Dupa atata timp nu era clar cat pret pune psdul pe justitie? Condamnarile nu sunt pentru oricine, doar pentru cei de rand. Ca doar orice ar face tot o sa se gaseasca tampiti in tara asta care sa-i voteze.
    • -3 (3 voturi)    
      Omul a scris intr-un loc privat (Vineri, 22 aprilie 2016, 18:02)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

      Omul a scris intr-un loc privat: pagina personala de Facebook este spatiu privat. Inteleg ca oftica e in natura firii matale, dar - strict cu referire la frustrarile matale - nu ti-a cerut nimeni parerea...intr-un spatiu public (site-ul HN).
      • +2 (2 voturi)    
        Unde mai pui ca precis statea si pe privata (Sâmbătă, 23 aprilie 2016, 11:28)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Se tot vorbeste prin PSD ca ideile cele mai bune despre politicile partidului ii veneau cand era deranjat la stomac.
        PS. De aceea cand era in pana de idei Codrin fuga ii aducea cate un kg de prune.
    • +1 (1 vot)    
      Pai, nu Victoras era (Vineri, 22 aprilie 2016, 18:14)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

      ofiter sub acoperire?
      Vrea sa revina in forta, la carma p$s, nu-i asa?
    • +1 (1 vot)    
      imediat ponta (Vineri, 22 aprilie 2016, 20:12)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

      Nici nu avea cum altfel decat sa il sustina pe Dragnea. Ganditi-va ca Ponta este implicat in doua dosare penale, care vor ajunge in tribunal si se va lasa cu condamnare. Sustinandu-l pe Dragnea, Ponta incearca sa minimalizeze efectele actului de justitie din Romania.
    • +2 (2 voturi)    
      practic (Vineri, 22 aprilie 2016, 20:28)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

      tontu recunoaste ca in psd sunt ofiteri acoperiti sau descoperiti (cum ii place sa se exprime).
      si asta pt. ca demisia lui dragnea din functia de presedinte al psd, nu ar lasa loc pentru ocuparea postului respectiv decat candidatilor membri de partid. q.e.d.
  • +16 (18 voturi)    
    Ponta (Vineri, 22 aprilie 2016, 16:01)

    nimrod [utilizator]

    Pana la ofiterii acoperiti, pesedeaua are la varf un condamnat descoperit. Bietu' Ponta a dat in teoria conspiratiei.
  • +15 (17 voturi)    
    Eh (Vineri, 22 aprilie 2016, 16:03)

    Tze [utilizator]

    Un penal e seful unui partid de penali. Nu dau party sau ceva ca in sfarsit e si el penal cu acte in regula?
  • +14 (16 voturi)    
    De cand conteaza ce spui tu ?? (Vineri, 22 aprilie 2016, 16:03)

    andreesanu [utilizator]

    PSD = PARTIDUL PENALILOR A HOTILOR ,A SPAGARILOR,A EVAZIONISTILOR , A TRAFICANTILOR.
    Parlamentari condamnati ,sefi de partide condamnati ,candidati la alegeri condamnati =haite de infractori !!!
  • +13 (15 voturi)    
    Ba eu cred ca trebuie sa si-o dea! (Vineri, 22 aprilie 2016, 16:06)

    Metusala [utilizator]

    Nu pentru ca n-ar reprezenta PSD-ul , ci ca sa vina in loc unul care-I reprezinta si mai bine, cu mai multi ani de puscarie primiti si aproape facuti: Adrian Nastase.
  • +14 (16 voturi)    
    Hotilor (Vineri, 22 aprilie 2016, 16:10)

    RTK [utilizator]

    Pai ar fi culmea sa-si dea demisia.
    Unde ati mai vazut voi un penal din PSD sa-si dea demisia?
    Voi aveti o reputatie de mentinut.
    • +5 (5 voturi)    
      Intrebare (Vineri, 22 aprilie 2016, 16:59)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui RTK

      Cum adica 'un penal din PSD'? Daca e in PSD e deja penal, caci un cetatean cinstit nu poate face parte dintr-un partid de hoti
  • +8 (10 voturi)    
    Taci Ponta! (Vineri, 22 aprilie 2016, 16:23)

    BDlamunte [utilizator]

    Flacara violet e de vina!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Așa e (Vineri, 22 aprilie 2016, 16:58)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Garda roșie moare dar nu se predă. Iar un plagiator ca Pontac nu poate gândi altfel, căci hoț la hot nu-si scoate ochii
  • +4 (4 voturi)    
    Ba, pardon ! (Vineri, 22 aprilie 2016, 17:51)

    purplehaze [utilizator]

    ...Nimic nu e "clar", Pontacule !
    PENIBIL de clara este interventia ta, ha..."să ferească PSD de toți "ofițerii" acoperiți sau descoperiți care vor să îl preia!" Haida deh ! Ceva mai inteligent nu puteai emana, insa daca mai adaugai si HOTZII acoperiti, descoperiti, aici Dracnea s-ar putea ocupa de...protectie
  • +1 (1 vot)    
    Deci pentru acest individ certat... (Vineri, 22 aprilie 2016, 18:25)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    cu legea, nu e absolut nicio problema daca esti condamnat pentru hotie. Extraordinar!!!!! Cum sa te mai miri de ceea ce se intampla in Romania?! Clasa politica actuala este oglinda in care se reflecta de fapt intreaga societate romaneasca actuala. Atunci cand apar exceptii ca Marian Munteanu, clasa politica impreuna cu asa zisa societate civila reactioneaza exact ca un virus dintr-un organism bolnav care opune rezistenta indarjita oricarui remediu medical care ar putea salva acel organism bolnav.
  • +2 (2 voturi)    
    N-ai condamnare, nu ești bun (Vineri, 22 aprilie 2016, 18:53)

    mr_mojo [utilizator]

    Abia acum Dragnea e un PSD-ist adevărat.
  • +1 (1 vot)    
    N-are pic de haz, Ponta ! Zgonea insa... (Vineri, 22 aprilie 2016, 20:53)

    Susufler0 [utilizator]

    Pai era ceva daca ii cereai sa isi dea demisia pt ca deja e numit Liviu Infractoru Dragnea ! Asa, ca ii zici tu sa ramana, nu e nimic deosebit, doar stim cu totii ca lui Fenechiu au trebuit politistii sa-i desclesteze mainile de pe spatarele scaunului ministerial.

    PS. BAI, ZGONEA A DEVENIT SIMBOLUL CORECTITUDINII PRINTRE POLITICIENII PSD SI NU NUMAI ! INCREDIBIL !
  • +1 (1 vot)    
    pai de unde stie ... (Vineri, 22 aprilie 2016, 21:19)

    VladBerliba1 [anonim]

    Pai de unde stie planurile ofiterilor acoperiti ?
  • +1 (1 vot)    
    Camaradul la bulau se cunoaste (Sâmbătă, 23 aprilie 2016, 1:44)

    EXEs [utilizator]

    Ce s-ar face partidul si tzara fara vitezul Dragnea, capitan de play. Partidul ar fi probabil cucerit de securistii anticomunisti ardeleni care ar transforma partidul intr-unul NECOMUNIST! Ohh nu ce oroare. Probabil ca numai Putin, nepotul lui Stalin, ne mai poate salva acum de teribila soarta de a deveni DEMOCRATICI. Ooo nu, ingrozitor, parca ar fi un vis de groaza cu capitalisti imperialisti care sug sangele tovarasilor si nu le platesc salariile decat daca MUNCESC. Oh nu, fereste-ne Marx de necuratul.