Gorghiu despre candidatura lui Marian Munteanu: "De departe are prima sansa la Capitala"

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 15 aprilie 2016, 12:20 Actualitate | Politic

Marian Munteanu alaturi de Predoiu si Gorghiu
Foto: Hotnews
Co-presedintele PNL Alina Gorghiu a afirmat vineri, la Pitesti, ca Marian Munteanu are prima sansa sa castige alegerile la Bucuresti, iar principalul sau contracandidat este reprezentanta PSD, Gabriela Firea, transmite Agerpres.

"Pot sa va spun un lucru, ca de departe are prima sansa la Capitala si batalia se va da cu doamna Firea. Il contesta PSD-ul, il contesta suporterii lui Nicusor Dan. E firesc sa-l conteste orice om care sustine alt partid. Ce am cerut a fost ca atunci cand arunci cu laturi intr-un candidat sa o faci documentat. Sa nu arunci cu acuze in spatiul public fara sa ai cel mai mic argument in sustinerea acelor acuze", a declarat co-presedintele PNL la Pitesti, in cadrul unei conferinte de presa.

Gorghiu a adaugat ca aceia care contesta candidatura lui Marian Munteanu nu fac decat sa preia niste acuzatii lansate de FSN la inceputul anilor '90.

"Domnul Munteanu a explicat pe toate posturile de televiziune, peste tot a explicat, cum de altfel face de 20 de ani. Acele acuzatii stiti ca au venit de la suporterii FSN in anii ¬90, cam asta se spunea. Cu aceeasi legenda daca ramanem si in 2016, fara sa ne deranjam sa citim un pic ce a fost atunci sau sa-l ascultam pe candidat explicand, fara sa venim cu niste dovezi atunci cand acuzam, cred ca nu se cade sa o mai facem intr-o tara democratica. Ca nu suntem la puscarie, nu suntem aici sa condamnam oameni inainte sa ascultam punctul lor de vedere", a spus Gorghiu.

Ea considera ca toate reactiile aparute in ultimele zile demonstreaza faptul ca Marian Munteanu este cel mai potrivit sa candideze din partea PNL. "Aceasta controversa valideaza o teorie pe care eu si domnul Blaga o avem de vreo trei zile de cand am prezentat candidatul, si anume ca este alegerea perfecta pentru candidatura la Primaria Generala", a mai spus liderul PNL.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
5269 vizualizari
  • +35 (41 voturi)    
    E de pe alta lume (Vineri, 15 aprilie 2016, 12:25)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    O stiam. Dar nici chiar asa.
    • +23 (29 voturi)    
      eu as corecta putin afirmatia d-nei Gorghiu: (Vineri, 15 aprilie 2016, 12:46)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      ,,Marian Munteanu de departe nu are vreo sansa la Capitala''.
      Sa spui ca acest ciudat are vreo sansa, inseamna sa fii de pe alta lume.
      • +6 (8 voturi)    
        .... ca sa fie credibila ..... (Vineri, 15 aprilie 2016, 14:55)

        cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Ca sa fie credibila d-na Gorghiu ar fi trebuit sa promita ca, in eventualitatea unui esec al candidatului Marian Munteanu la alegerile din Bucuresti, toata conducerea PNL va iesi din politica TOTAL si DEFINITIV.
  • +23 (25 voturi)    
    de departe.... (Vineri, 15 aprilie 2016, 12:27)

    safalax [utilizator]

    dar de aproape?

    ca de departe si eu sunt si tanar si frumos si cu....vorba aia.

    de aproape e mai aproape de realitate

    si nu-mi place dna Firea
  • +20 (24 voturi)    
    pfff... (Vineri, 15 aprilie 2016, 12:35)

    bancheru83 [utilizator]

    exercitiu de matematica pt gorghiu: wtf+plm=pnl.
    • +8 (10 voturi)    
      Challenge accepted. (Vineri, 15 aprilie 2016, 13:14)

      Kromat [utilizator] i-a raspuns lui bancheru83

      wtf+plm=pnl
      012+264=276
  • +25 (27 voturi)    
    Are dreptate :)) (Vineri, 15 aprilie 2016, 12:35)

    maxi rodrigues [utilizator]

    De departe, așa pare, dar cu cât te apropii mai mult de București, cu atât șansele tind spre zero.
  • -1 (11 voturi)    
    mare Atentie! (Vineri, 15 aprilie 2016, 12:38)

    Martinezu [utilizator]

    Nu te pui cu bucurestenii si cu romanii in general.
    Realizez ca atat de multa publicitate negativa sau nu, facuta personajului asta, il poate propulsa in topul alegatorilor.
    Adica, cu cat oamenii care mai gandesc cat de cat, or sa spuna ca e un dezastru, cu atit cei multi, vor crede invesrul.
    Nu credeti?
    Priviti la rezutatul piesei trupei Taxi. Inteleg ca acum catedrala primeste donatii mai mari ca pana acum.
    Eu ma mir ca PNL nu s-a gandit la preafericitul Daniel cel cu Trafaletul! Succes garantat.
    • +8 (10 voturi)    
      ... (Vineri, 15 aprilie 2016, 13:17)

      The Great Cornholio [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      stai linistit. in doua saptamani in retrag si pe asta. e prea controversat. PSD-ul jubileaza.
      • +2 (4 voturi)    
        nu doar (Vineri, 15 aprilie 2016, 15:54)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui The Great Cornholio

        psd multumeste echipei hotnews care a masterat citarea colegilor de birou pentru legitimitate
  • +13 (15 voturi)    
    lume (Vineri, 15 aprilie 2016, 12:38)

    DanApostol1 [anonim]

    E de pe alta lume! Si nu unul ci amandoi sunt de pe alta lume! Blaga si Gorghiu.
  • +10 (12 voturi)    
    Alinuta,ha,ha,ha! (Vineri, 15 aprilie 2016, 12:41)

    MonaDrasinover-Micu [anonim]

    Sa intre pe pagina GpR si sa vada in ce companie este acest "resuscitat".Asta este "societatea civila" din care face parte acest dus cu pluta.
  • +6 (8 voturi)    
    Daca o sa fie la primarie o sa uite de ce l-ati (Vineri, 15 aprilie 2016, 12:44)

    deval [utilizator]

    trimis acolo ! Ati vazut ca a uitat si cine si cand l-a invitat... In loc sa spuna cinstit ca nu crede ca e relevant, ca nu are acceptul persoanei etcetc ne minte de ca si cum am fi ramas ambuscatii de acum 20 de ani !! In plus cei doi corifei pnl au spus ca va deveni membru pnl in zilele urmatoare ...Inca nimic !
  • +11 (17 voturi)    
    dar de aproape? (Vineri, 15 aprilie 2016, 12:45)

    king david hotel [utilizator]

    Nicusor Dan va avea mult mai multe voturi!
    • -12 (12 voturi)    
      soros =>$$$=>>ND (Vineri, 15 aprilie 2016, 12:52)

      @Mishu [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      Asa se aude prin piata , ar trebui investigat .
      • +5 (7 voturi)    
        voteaza atunci cu hoti dovediti. (Vineri, 15 aprilie 2016, 14:21)

        ouyang [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

        cu tzoape incaltate. cu legionari pe fata. etc. ai de unde alege. sa nu cumva sa ia vreunul dinastia dolari de la soros ca ai belit-o. nu iau, stai linistit, mosul soros e departe de a fi senil si nici prost nu e.
      • +1 (5 voturi)    
        piatza? (Vineri, 15 aprilie 2016, 14:46)

        neurino [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

        care piatza mai?!
        Tu esti Avramutza? Te-o pus MM deja coordonator?
        Sfat: mai bine ti-ai cumpara niste pantoloni pentru urmatoarea aparitie alaturi de "viitorul primar".
  • +11 (13 voturi)    
    conducere varza (Vineri, 15 aprilie 2016, 13:18)

    Mihai-G [utilizator]

    Mai inteligentilor, majoritatea celor care il contesta pe Marian Munteanu sunt alegatorii vostri, nu ai lui Nicusor Dan.

    Ce faceti voi prin prostia voastra, e tocmai sa ii impingeti pe acesti oameni sa voteze cu Nicusor Dan sau cu Ciprian Ciucu.

    Asta se cheama incompetenta si prostie politica.
  • +12 (14 voturi)    
    oh my god... (Vineri, 15 aprilie 2016, 13:31)

    zone [utilizator]

    E dusa, dama asta! Sunt sinucigasi politic pnl-istii?, dau inainte ca berbecii. "E controversat, deci e cel mai bun pentru noi .... Suna rau asta, foarte rau....
  • +5 (7 voturi)    
    de departe (Vineri, 15 aprilie 2016, 13:32)

    Gg65 [utilizator]

    poate, dar de aproape, nu.
    Poate castiga eventual pe un vot negativ, ca fiind raul cel mai mic.Dar se pare ca nici asa nu are sanse.
  • +3 (5 voturi)    
    E ca la avioane (Vineri, 15 aprilie 2016, 13:43)

    talos [utilizator]

    Cu cat sunt mai sus cu atat sunt mai mici. Asa si cu sansele lui MM, cu cat sunt mai inalte (in ochii copresedentiei) cu atat sunt mai mici, epsilon sau chiar puta furnicii.
  • +5 (7 voturi)    
    madam gorghiu-hahalera politica (Vineri, 15 aprilie 2016, 14:45)

    IulianToader [anonim]

    madam gorghiu la capitolul "inteligenta" l-ai intrecut pe vanghelie.in primul rand legionarul e contestat de oamenii din partidul vostru,dar la cat creier ai in gat,n-ai cum sa intelegi,nici tu si nici tampitul ala de langa tine.
    mare lucru daca treceti pragul electoral in alegeri,daca DNA-ul nu va va salta si pe voi doi,ca pe deasupra ,mai sunteti si hoti,infractori.
    daca este adevarat ca va indreptati spre societatea civila,era foarte simplu sa-l sprijiniti pe Ncusor Dan,dar cum sa puneti voi pe cineva care sa nu fie sub papucul vostru?defect comunist,ce naiba sa-i faci?
    hainele vargate sunt pregatite madam ,pentru amandoi.
  • +3 (5 voturi)    
    de ce-si da PNL-u' autogol? (Vineri, 15 aprilie 2016, 15:05)

    esrevinU [utilizator]

    PENIBILI!
  • -2 (6 voturi)    
    =)))))))))) (Vineri, 15 aprilie 2016, 16:08)

    Nevermind [utilizator]

    Oh, dar cati utilizatori noi... Mai rasfirati baieti, mai rasfirati... O faceti invidioasa si pe udrea, ca nici cand platea nu prestati asa. Sau e o echipa noua?
  • +1 (5 voturi)    
    LOL ! DIN PUTUL GANDIRII GORGHIENE ! (Vineri, 15 aprilie 2016, 17:28)

    Susufler0 [utilizator]

    "...atunci cand arunci cu laturi intr-un candidat sa o faci documentat."
    PS. Ce imi place cum il aparati pe Marian Munteanu ! Inca 2-3 "aparari" de-astea si n-o sa mai poata omul sa scoata capul pe strada de rusine !