Traian Basescu, ales presedinte al Partidului Miscarea Populara

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 27 martie 2016, 14:47 Actualitate | Politic

Traian Basescu
Foto: Mihai Ivascu / Hotnews.ro
Traian Basescu a fost ales, duminica, cu unanimitate de voturi, presedinte al Partidului Miscarea Populara, la Congresul extraordinar al formatiunii politice, relateaza Agerpres.

Alaturi de Basescu din noua echipa de conducere a PMP mai fac parte Eugen Tomac, presedinte executiv, Dorel Onaca, secretar general, si doi prim-vicepresedinti - Siegfried Muresan si Cristian Diaconescu.

In cadrul lucrarilor Congresului au avut loc alegeri si pentru membrii Comisiei de Cenzori si ai Comisiei de Arbitraj si Integritate. De asemenea, au fost alesi doi secretari generali adjuncti, 14 vicepresedinti si 14 secretari executivi, care vor intregi Comitetul Executiv National al formatiunii.

Anunturile au fost facute de Jean Falcescu, presedinte al comisiei de organizare a Congresului extraordinar al PMP. Pentru alegerea conducerii PMP au votat 480 de delegati. ¬


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

3062 vizualizari

  • -5 (21 voturi)    
    Cu unanimitate (Duminică, 27 martie 2016, 15:18)

    shlomo_bernstein [utilizator]

    Ca Ceausescu! Astia se aleg in fiecare luna, probabil Base-Imparat simte nevoia sa-l gadile supusii, sa-i spuna cat de mult il iubesc pe tatuca. :))
    • -4 (20 voturi)    
      mai radea de dragnea (Duminică, 27 martie 2016, 16:02)

      coloneze [utilizator] i-a raspuns lui shlomo_bernstein

      sau de alt lideri NORD COREENI. esti la fel tataie basescu
      • +1 (7 voturi)    
        Bre , voi v-ati nascut azi? (Duminică, 27 martie 2016, 16:49)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui coloneze

        .
        • 0 (2 voturi)    
          Inca nu s-au (Duminică, 27 martie 2016, 17:22)

          MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui ty

          nascut
          e ca acum 27 de ani asa
          nu s-a schimbat decat numele partidului
          doctrina e aceeasi
          alegem democratic de pe o lista cu 1 candidat
          halal
          PS$ 2 = P(i)MP
      • 0 (2 voturi)    
        comentariile B1 la alegerea lui Dragnea? (Duminică, 27 martie 2016, 20:06)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui coloneze

        imi amintesc ce glume/ironii/batjocura se facea la adresa lui Dragnea. Si pe buna dreptate! Nu era emisiune in care ziaristii lor cunoscuti sa nu rada cu gura pana la urechi de "alegerile" din Psd.

        Ma uit acum la B1 si ......nimic.....nimic......deh, deontologia....
        • -1 (1 vot)    
          Te poti uita linistit la antene (Luni, 28 martie 2016, 14:10)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Nici nu se compara cu aia de la B1 care au o masa cu trei picioare si niste scaune.
          E drept buturuga mica . . .
  • -4 (24 voturi)    
    o surpriza placuta! (Duminică, 27 martie 2016, 15:29)

    king david hotel [utilizator]

    La al X Congres oamenii muncii.....aaa, pardon, businessmenii l-au reales in unanimittae pe cel mai iubit fiu al poporului!

    Sa traiasca bine!
  • +2 (22 voturi)    
    Cum ti-a mai stricat Curtea de Apel duminica ! (Duminică, 27 martie 2016, 15:52)

    Susufler0 [utilizator]

    In loc sa stai cu nepotul si nepotica intr-o zi asa frumoasa, a trebuit sa dai copy paste, (ptiu, Doamne fereste, ce-am putut sa zic!) pe congresul asta de constituire.
    PS. Daca te grabesti, mai prinzi de o plimbare misto cu pustii.
  • 0 (2 voturi)    
    Ha-ha! (Duminică, 27 martie 2016, 17:25)

    marki [utilizator]

    „Cu unanimitate de voturi”, s-a reales la (al câtelea?) congres, unicul candidat la președinția partidului! Ura! Ropot de aplauze!
    Unde ești tu, nene Iancule?
  • 0 (2 voturi)    
    Emotii... (Duminică, 27 martie 2016, 17:59)

    taticutu [utilizator]

    Am avut niste emotii , ca poate nu va fi ales... Uf , ce bine ca a iesit bine !!
  • -1 (1 vot)    
    CANDIDAT UNIC, UNANIMITATE (Duminică, 27 martie 2016, 19:36)

    NumaiLaNoi [utilizator]

    TRAIASCA PCR SI MARETUL SAU CONDUCATOR, N CEAUSESCU
    ARGH,,,, PARDON, T BASESCU
    SI MAI RADEAI DE DRAGNEA, COMUNISTULE ????