Irinel Columbeanu candideaza la Primaria Capitalei. El promite caldura gratuita si medicamente ieftine

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 24 martie 2016, 17:53 Actualitate | Politic

Irinel Columbeanu
Foto: Agerpres
Omul de afaceri Irinel Columbeanu va candida la primaria Capitalei din partea Partidului Dreptatii Sociale, iar unul dintre obiectivele pentru mandatul de primar este implementarea unei formule prin care toti bucurestenii racordati la sistemul centralizat sa aiba incalzire gratis, transmite Mediafax.

Columbeanu a mai candidat la primaria Capitalei si in anul 2012, din partea Partidului Popular si al Protectiei Sociale, partid plasat sub pragul electoral.

"V-ati platit intretinerea? Nu vi s-a parut cam mare? Deocamdata o inghitim, dar nu va mai trebui sa o inghitim fiindca unul dintre obiectivele mele, realizabil, stiu si cum, nu o sa ma apuc acum sa va explic dumneavoastra, nu pentru ca nu o meritati, ci cred ca meritati caldura gratuita, nu explicarea cum se ajunge la acest lucru. Detin formula, ca sa spun asa. Nu e vorba de vreo formula stiintifica, ci e vorba de formula destul de simpla, care nu s-a facut pana acum. Acesta este un obiectiv: caldura gratuita pentru toti bucurestenii care inca mai sunt racordati la sistemul centralizat", a declarat Columbeanu pentru Mediafax.

"Al doilea obiectiv este traficul infernal, care poate fi rezolvat. Va spun numai doua dintre metode: prin semafoare inteligente, achizitionate la preturi adevarate, nu la preturi de panselute si a doua este foarte simpla, ma mir ca nu s-a facut pana acum. Trebuie sa facem parcari inteligente, pentru care exista solutii".

Intrebat ce masuri concrete va lua pentru a pune in practica aceste promisiuni, Irinel Columbeanu a raspuns: "Nu va suparati! Acestea sunt lucruri pe care o sa le dezvalui la timpul lor. Nu intentionez sa devin profesor de primarologie".

Un alt obiectiv al lui Columbveanu este reducerea costurilor la medicamente in Bucuresti. El sustine ca se poate face acest lucru "printr-un sistem integrat intre toate spitalele din Bucuresti si farmacii", in asa fel incat "sa mai stopeze" din influenta marilor producatori de medicamente.










2652 vizualizari
  • +15 (15 voturi)    
    Irinel s a referit la Pilula Albastra ? (Joi, 24 martie 2016, 17:56)

    un domn [utilizator]

    sau alte Pilule ?
    • +7 (7 voturi)    
      Asta e in libertate? (Joi, 24 martie 2016, 18:57)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Sau nu stie cum sa se facă cunoscut la DNA?
      • 0 (2 voturi)    
        credeam (Joi, 24 martie 2016, 23:35)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

        c-a murit imbecilul asta...
  • +10 (10 voturi)    
    Cat de mult s-a degradat (Joi, 24 martie 2016, 18:01)

    soundtrack [utilizator]

    calitatea umana in societatea romaneasca! Nu se mai gasesc fiinte umane care sa candideze la primarii? Eventual sa aiba inteligenta si abilitatile necesare unui management minimal.
  • +9 (9 voturi)    
    Asta mai lipsea, 14 din carti=primar general (Joi, 24 martie 2016, 18:07)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    E asa de bun la administrare, ca si-a falimentat propria afacere, asa ca acum, avand experienta, vrea la Primarie sa ne falimenteze si Bucurestiul...
  • +8 (8 voturi)    
    vezi ca panselutele costa mai mult ca semafoarele. (Joi, 24 martie 2016, 18:07)

    ouyang [utilizator]

    nu stii nici sa stapanesti o tzoapa. despre ce vorbim aici? ai de platit niste datorii sub forma de bannere si flyere? ca altfel nu se intelege nimic din ideea cu candidatura
  • +7 (7 voturi)    
    căldură sufletească (Joi, 24 martie 2016, 18:17)

    _aurelian_ [utilizator]

    ...gratuită.... și locuințe gratuite pentru toată lumea... și medicamente, medicamente...
    • +2 (2 voturi)    
      ha (Joi, 24 martie 2016, 22:22)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui _aurelian_

      Chestia cu caldura e discriminatorie: adica aia racordati la centrale nu platesc nimic si aia pe gaze sau electric platesc de mor?
  • +10 (10 voturi)    
    Irinel se crede deștept. (Joi, 24 martie 2016, 18:17)

    asavreau [utilizator]

    Și bucureștenii proști.Căldură gratis,doar vara de la soare,iar medicamente ieftine,de unde?Și dacă ar avea fabrica lui,tot îl costă producția și desfacerea,așa că Irinel crede că este la vrăjeală cu minore!
  • +7 (7 voturi)    
    ... (Joi, 24 martie 2016, 18:27)

    karula [utilizator]

    ...cred ca a luat ceva pilule. E de duminica? De la " ziua fericirii". ?
  • +2 (2 voturi)    
    ha ha ha (Joi, 24 martie 2016, 19:50)

    manoman [utilizator]

    asta e debil mintal
  • 0 (0 voturi)    
    ! (Joi, 24 martie 2016, 20:56)

    chiuaua [utilizator]

    Se aude ca daca va fi investit primar isi va aduce aminte de creditele luate de la banci si "uitate"....
  • +2 (2 voturi)    
    Cumva (Joi, 24 martie 2016, 21:59)

    rutger [utilizator]

    fatuca din america nu mai are chinez si viseaza sa devina madam primar ? Baiatu' asta sa vina c-un car alegoric cu gagici la vot si poate ia si el 0,000....001% !
  • +1 (1 vot)    
    da dom'le (Sâmbătă, 26 martie 2016, 8:57)

    un Revoltat [utilizator]

    asa da!
    un mare strateg si un foarte mare vizionar dom' Columbeanu...
    La faza cu medicamentele ieftine m-a rupt: adica, in calitate de primar va apuca dumnealui sa negocieze cu cartelul furnizorilor de medicamente preturi avantajoase pentru tot romanul...
    Nu ii este jena sa iasa in presa cu asemenea elucubratii?
    Chiar nu se mai satura astia sa ne tot ia de prosti?