​VIDEO Sebastian Bodu candideaza independent la primaria Sectorului 6

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Joi, 24 martie 2016, 9:46 Actualitate | Politic

Sebastian Bodu
Foto: Facebook
Fostul presedinte al ANAF Sebastian Bodu anunta, intr-un clip video publicat pe Facebook, ca va candida independent pentru functia de primar al sectorului 6 din Capitala.

"Am decisa sa candidez independent pentru primaria Sectorului 6. Ne aflam intr-o situatie trista, n care bucurestenii din 6 au de ales intre un individ urmarit penal de DIICOT, un interlop din Clanul Sportivilor si continuatorul mafiei lui Manescu (Rares Manescu, primarul in functie - n.r.). Sectorul 6 are nevoie de o administratie moderna, are nevoie de viziune, dar si de ordine. Va chem alaturi de mine pe toti cei de buna credinta, pe toti cei care vreti un altfel de sector 6" este mesajul lui Bodu, fost europarlamentar PDL.

Vezi mesajul in intregime mai jos:

Am decis sa candidez independent pentru functia de Primar al Sectorului 6.

Posted by Sebastian Bodu on 23 Martie 2016


La sectorul 6 vor mai candida senatorul Gabriel Mutu din partea PSD si, potrivit unor surse citate de Mediafa, Razvan Mironescu din partea PNL.












Iohannis a declarat "Luptator pentru Victoria Revolutiei" un ofiter care a intrat cu TAB-ul in manifestantii din decembrie 89

Fostul sef SPP Dumitru Venicius Iliescu, adus cu mandat la DNA acum nici 2 ani, a primit de la presedintele Klaus Iohannis titlul de "Luptator cu Rol Determinant" in 1989, alaturi de alte 545 de persoane.
1860 vizualizari
  • +3 (7 voturi)    
    Ataaaat !!! (Joi, 24 martie 2016, 10:12)

    eu sunt [utilizator]

    ne-am scos... ma si gandeam ca pierdem iar alti 4 ani... dar nu ... s-a rezolvat
  • +3 (7 voturi)    
    Minunat! (Joi, 24 martie 2016, 10:17)

    Pep1 [utilizator]

    Vai, ce noua optiune minunata pentru locuitorii din Sectorul 6! Asta e cel care nu stia sa calculeze pretul unui produs fara TVA, cunoscând pretul cu TVA si având la dispozitie un calculator de buzunar. Era pe atunci sef la ANAF. Va dati seama ce competent era in acea functie, ocupata prin concurs probabil, doar nu prin numire directa, nu?
  • +6 (8 voturi)    
    dar de ce la sectorul 6 (Joi, 24 martie 2016, 10:20)

    bancher [utilizator]

    dansul statea pe langa Marriott, de ce nu candideaza la sector 5? (asa cum a mai facut-o, si era cat pe ce sa il dea jos pe Vanghelie).
    • +1 (1 vot)    
      da ... (Joi, 24 martie 2016, 16:17)

      dagenia [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      .... era la un pas ... dar a preferat sa-si arunce posterele electorale pe camp ...

      asta DA om integru, perfect pentru functia de primar - "decat" ca afara-i vopsit gradul si inauntru politrucul :)
    • +1 (1 vot)    
      ah ... am uitat ... (Joi, 24 martie 2016, 16:20)

      dagenia [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      ... si cantinda domnu' la primarie in acelasi timp in care era europarlamentar - in cazul in care pierdea sa nu ramana fara locul caldut din P.E.

      degeaba s-a vopsit alb ... e negru ca 90% din actualii activisti politici (ca politicieni nu's)
  • +4 (6 voturi)    
    TVAul (Joi, 24 martie 2016, 10:28)

    rakkone [utilizator]

    Cat e TVAul?
  • +4 (8 voturi)    
    cu ce am greșit? (Joi, 24 martie 2016, 11:02)

    tba [utilizator]

    în sectorul 6?
    toate belelele se adună numai pe capul nostru!
    • 0 (2 voturi)    
      Well...avem alesii pe care ii meritam ! (Joi, 24 martie 2016, 13:05)

      MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui tba

      Well...avem alesii pe care ii meritam !

      - "Doamna" Udrea
      - Constantin Dascalescu - la vremea aceea prim-muistru in functie la Ceausescu
      - Radu Feldeman Alexandru
      - Varujan Pambuccian - a avut vreo 9 voturi in sectorul 6 din Bucuresti, unde cica domiciliaza si a devenit lider la minoritati
      - Rares Manescu, primar in functie
      - Dan Darabont
      - Cristian Poteras, zis Mistretu'
      - Mihai Sturzu

      Numai unii si unii - de pura rasa spaguista !

      Propun sa le aplicam constitutia .... in buna traditie bucuresteana!

      "Patria si Dreptul Meu!"
      .
  • -2 (6 voturi)    
    succes! (Joi, 24 martie 2016, 11:08)

    ..13 [utilizator]

    .