Dragnea: Suntem curiosi si noi sa vedem cum va merge protocolul cu UNPR dupa demisia lui Oprea

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 5 martie 2016, 9:05 Actualitate | Politic

Dragnea si Oprea la semnarea protocolului PSD-UNPR
Foto: Hotnews
Presedintele PSD Liviu Dragnea a declarat, vineri seara, la Bistrita, ca este curios sa vada cum va merge protocolul cu UNPR dupa demisia lui Gabriel Oprea, primele discutii urmand sa aiba loc luni, transmite Mediafax. 

"Suntem curiosi si noi sa vedem cum va merge protocolul UNPR dupa demisia domnului Oprea. O sa vedem ce pozitie adopta cei care au ramas, presedintele interimar, domnul Ontanu, ceilalti colegi", a afirmat Dragnea. 

Potrivit acestuia, PSD va discuta, luni, cu Neculai Ontanu si cu colegii acestuia din Parlament, sa vada "ce au de gand sa faca".  

Joi, Gabriel Oprea demisionat din functia de presedinte al Uniunii Nationale pentru Progresul Romaniei. Oprea a trimis UNPR o scrisoare in care isi anunta demisia de la sefia partidului pentru a nu afecta imaginea partidului pe care l-a fondat si care se afla "in fata unui moment pe cat de dificil, pe atat de important pentru viitorul sau".  

Liviu Dragnea declara atunci ca nu stia de demisia lui Gabriel Oprea de la sefia UNPR, precizand ca va avea discutii cu Neculai Ontanu pentru a vedea cum va fi gestionata colaborarea in plan parlamentar si local.


Citeste mai multe despre   











VIDEO Reactia cercetatorilor din Buzau atunci cand au gustat "legumele viitorului": rosia-banana si rosia-ananas

Ce ati spune despre o bucata de branza noua cu o rosie ca o banana langa? Sau de niste slanina cu o rosie... ananas. In acest moment suna mai degraba ciudat decat tentant, insa acestea sunt legumele viitorului.
1316 vizualizari
  • +6 (8 voturi)    
    Curios (Sâmbătă, 5 martie 2016, 9:11)

    Soljenitin [utilizator]

    Eu sunt curios, dragneo, cand ai sa mergi tu la inchisoare si ai sa incetezi a mai imputi atmosfera cu prezenta ta.
  • 0 (2 voturi)    
    va zic eu (Sâmbătă, 5 martie 2016, 9:13)

    bancheru83 [utilizator]

    tot ca si pina acum:)
  • -1 (3 voturi)    
    UNPR cere in corpore sa adere la PSD (Sâmbătă, 5 martie 2016, 9:16)

    dece [utilizator]

    Ce mai este de spus?
  • 0 (2 voturi)    
    Dracnea, fa si tu ceva bun pentru tara! (Sâmbătă, 5 martie 2016, 9:21)

    Eu sunt Ghitza [utilizator]

    NU mai fa aliante cu toate fosilele comuniste, toti infractorii traseisti politici. Altfel, nu pot decat sa-ti doresc sa primesti un cadou cu executare de la Livia Stanciu.
    • -1 (1 vot)    
      Pai nu sunt tot-una cu alianta sau fara ? (Sâmbătă, 5 martie 2016, 15:33)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Eu sunt Ghitza

      Plagiatorul de interes national era pretin cu Fonta , nu cu psd, dar membrii ce erau ? Academicieni, doctori,plagiatori, puscariabili,ciolanari buni de gura, revolutionari cu merite deosebite categoria nicolicea, si cei varsati cu ordonanta la kilogram anul trecut cand psd s-a jenat sa-i primeasaca pe toti si i-a trimis la unpralde ...
  • +2 (4 voturi)    
    Ce să meargă? (Sâmbătă, 5 martie 2016, 9:31)

    asavreau [utilizator]

    Aveți vreo-un program,ceva?Nici măcar o denumire de alianță care te-ar putea face să ghicești ce vreți.Chiar,voi știți ce vreți?Înafară de favoruri personale(lefuri,pensii,coloane,amante,doctorate,etc), pentru noii/vechi aleși ce mai vreți?Pentru noi,din partea voastră,nu mai sperăm nimic.
    • 0 (6 voturi)    
      Ha?! (Sâmbătă, 5 martie 2016, 10:48)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Desi sunt in asentimentul mesajului tau, nu pot sa nu remarc premiera: "vreo-un". Wtf, dude, do you even limba romana?
  • -1 (3 voturi)    
    Pai nu e clar? (Sâmbătă, 5 martie 2016, 9:38)

    mircea_cjn [utilizator]

    Oprea se da la o parte si spera la blandete din partea justitiei. UNPR-ul, astfel purificat, va putea colabora "onorabil".
    Adica UNPR va sari din barca PSD in cea a lui Klaus si va asigura alaturi de PNL majoritatea necesara lui Ciolos. Les jeux sont faits.

    Asta in timp ce Pieleanu va aparea la A3/RTV si va prezenta ultimul sondaj in care PSD sparge tot.
  • +1 (3 voturi)    
    PAI CUM SA MEARGA ? (Sâmbătă, 5 martie 2016, 10:08)

    Susufler0 [utilizator]

    Cum a mers si PSD-ul dupa demisia lui Ponta.
    PS. Evident ca UNPR, ca de altfel si ALDE, declara de fiecare data, cu ceva timp inaintea fiecarui rand de alegeri, indiferent care sunt alea, locale , parlamentare sau prezidentiale, ca merg singure, ca nu au nevoie de aliante, ca sunt puternice, bla, bla, bla, dar in realitate le tataie curu de frica, nu cumva sa le zica PSD, bine ma, hai mergeti singure. Asa ca mereu accepta rolul celui care duce tava, numai sa se regaseasca si ele in piesa care se joaca. Pt ca atunci se cheama ca esti "actor". Iar beneficii sunt, Doamne-ajuta !
  • +3 (7 voturi)    
    nu ar-fii mai interesant (Sâmbătă, 5 martie 2016, 10:15)

    banateanul. [utilizator]

    sa discute problemele lor ,cei doi maheri ,frumos, feis-feis, dupa gratii. Acolo ar avea tot timpul sa comploteasca verzi si uscate !