​VIDEO De vorba cu mai multi manifestanti la mitingul Antena 3: Ati vazut ce a spus Kovesi aseara la televizor? Ca nu e corect ce a facut ANAF?

de A.V.     HotNews.ro
Vineri, 19 februarie 2016, 20:07 Actualitate | Politic

De vorba cu manifestanti Antena 3
Foto: Hotnews
Am trecut vineri prin Piata Constitutiei si am stat de vorba cu mai multi manifestanti, cu putin timp inainte de inceperea mitingului Antena 3. Oamenii erau convinsi ca impotriva Antenei 3 s-a facut un abuz si am incercat sa aflu de ce cred ei asta. „Ati vazut discutiile din Parlament? Ati vazut-o pe Kovesi ce a spus aseara? Ca nu e corect ce a facut ANAF? Asa a zis la televizor”, a spus vineri unul dintre manifestanti. ‘Stiti cum se traia inainte de ’89? Va spun eu. Cu frica in san. Iti era frica sa vorbesti in fata la nevasta, ca te aresta. Si acum sa-mi fie frica sa vorbesc? De ce sa ne fie frica? In ’89 am iesit in strada pentru libertatea presei, sa stiti”, a spus altul, scrie jurnalistul Adrian Vasilache pe blogul sau.

VIDEO Discutie cu manifestanti veniti la mitingul Antena 3 - Partea I:



VIDEO Partea a doua a discutiei cu manifestantii Antena 3:



Nu am vazut emisiunea de aseara de la Antena 3, asa ca nu am stiut ce sa-i raspund omului care imi spunea ca sefa DNA ar fi contestat actiunea ANAF. Mi se parea greu de crezut, dar m-am rezumat la a spune doar ca emisiunea mi-a scapat. Ulterior, cand am ajuns in redactie, am vazut stirea ca procurorul sef al DNA, Laura Codruta Kovesi, a sesizat Consiliul Superior al Magistraturii (CSM) sa constate daca neadevarurile difuzate sunt de natura sa afecteze negativ si nejustificat opinia publica, in sensul de pune la indoiala autoritatea si impartialitatea autoritatii judiciare:

  • "Concluziile vehiculate in emisiunea Sinteza zilei din data de 18 februarie 2016 sunt neadevarate si se bazeaza pe o serie de afirmatii facute in anul 2014, scoase din context si rastalmacite cu scopul vadit de a induce in eroare opinia publica", se arata in comunicatul transmis vineri de catre DNA. Laura Codruta Kovesi mai precizeaza in comunicat si ca Antena 3 nu i-a cerut nici un punct de vedere pe acest subiect.

Mai multe video-uri si poze de la mitingul Antena 3 pe blogul jurnalistului Adrian Vasilache.



Citeste mai multe despre   











Material prezentat de LIDL​

FOTO​ Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Sorbet cu fructe de padure, o varianta mult mai putin calorica a inghetatei


Sorbetul este un desert racoritor pe baza de fructe, suc de fructe, apa si zahar, care desi aduce foarte mult cu inghetata, este o varianta mult mai putin calorica insa poate fi la fel de cremos si delicios! Folositi fructe congelate pentru ca sorbetul sa fie consistent si sa va racoreasca instant in zilele toride de vara.
16012 vizualizari
  • +47 (55 voturi)    
    ei sunt viitorul tarii, in ei ne punem sperantele (Vineri, 19 februarie 2016, 20:19)

    artistul000 [utilizator]

    mi-e mila de ei, pentru ca au facut parte din generatia "inghite tot si taci"...

    stau si ma intreb ... chiar nu exista legi care sa pedepseasca aceasta dezinformare intentionata dusa de aceste ..... (ca televiziuni nu le pot numi) ?
    • +23 (29 voturi)    
      Gresesti (Vineri, 19 februarie 2016, 21:43)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

      Acesti oameni stiu PRECIS ce fac. Sigur ca sunt inapoiati, dar sunt vicleni. Foarte vicleni! Cand o sa imbatriniti oleaca, o sa intelegeti cat de vicleni sunt acesti nemernici. Cata perfidie se ascunde in inapoierea lor.

      Iar ei va inteleg pe voi perfect. Nu-i nici o neintelegere la mijloc. Oamenii astia vor alege stilul si relatiile de tip mafiot pana la sfarsitul vietii lor. Si ne urasc pe noi toti, cei care amenintam valorile si stilul de viata mafiot.
    • +12 (18 voturi)    
      exista... (Vineri, 19 februarie 2016, 22:05)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

      in mod normal pentru ce a facut antena ar trebui sa primeasca cateva zeci sau sute de mii de lei amenda + 1-2-3 ore intrerupta emisia...

      in mod norma...
      dar in romanica CNA este frate de cruce cu psd...
    • +19 (23 voturi)    
      Ba exista legi (Vineri, 19 februarie 2016, 22:15)

      Mihaiio [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

      Constitutia Romaniei Art 31 alin 4:

      Mijloacele de informare in masa, publice si private, sunt obligate sa asigure informarea corecta a opiniei publice.

      Deci, exista legi. CNA doarme! Justitia doarme.
  • +30 (36 voturi)    
    Pai... si ce e de mirare (Vineri, 19 februarie 2016, 20:25)

    bogdan1477 [utilizator]

    Cam asta e ppublicul antenelor. Aia probabil cred ca tot ce e la tv e live.
  • +30 (34 voturi)    
    .... (Vineri, 19 februarie 2016, 20:29)

    ak33 [utilizator]

    vai de capul nostru
  • +17 (21 voturi)    
    pai (Vineri, 19 februarie 2016, 21:05)

    bec [utilizator]

    si ce, au dreptate, doar asa a zis la televizor, maica.
  • +9 (13 voturi)    
    . (Vineri, 19 februarie 2016, 21:31)

    adi.i [utilizator]

    În poză sunt Dragnea și Ponta?
  • -19 (23 voturi)    
    Toleranta unde esti? (Vineri, 19 februarie 2016, 21:40)

    Tambrian [utilizator]

    Vazand ce se afiseaza la comentarii pe tema acestei manifestari poti sa te intrebi: Toleranta unde esti?
    Si cred ca cei ce sunt cei mai aprigi critici ai bosorogilor comunisti de la manifestare au uitat ca doar in pomul care face fructe se da cu batul....
    • +2 (18 voturi)    
      ... (Vineri, 19 februarie 2016, 22:33)

      John.Doe [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      In opinia mea trustul Intact nu este nimic mai mult decat o poluare media, dar nu am nicio dorinta sa fie inchise antenele. In locul antenelor va venii alt post, deci in final nu este nici o victorie, doar o satisfactie temporara, pentru ca Romania nu duce lipsa de public pentru acest gen de posturi TV. Lumina fara intuneric nu poate sa existe si nici intuneric fara lumina, caci dualitatea este echilibrul.
    • +5 (11 voturi)    
      Cauti toleranta? (Sâmbătă, 20 februarie 2016, 0:18)

      KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      Pai ai gresit tara mosule, du-te in germania. Acolo gasesti toleranta.
    • +3 (3 voturi)    
      . (Sâmbătă, 20 februarie 2016, 13:53)

      AdiSun [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      Toleranta nu inseamana acceptare sau simpatie. Ii toleram, ca nu ii inchide/tortureaza/omoara nimeni, nu le-a fost incalcat niciun drept.
      Acestea fiind zise, e dreptul meu sa am antipatie fata de ei. E dreptul lor sa manifetsteze, e dreptul meu sa nu imi placa. So there.
    • +1 (1 vot)    
      Fructe ? (Duminică, 21 februarie 2016, 16:58)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      Ce fructe fac acei nenorociti .( oameni fara noroc ).
      Supararea unor comentatori vine din faptul ca un vot de-al lui este egal cu un vot de-al nostru. Ei sunt cei care se scoala de la ora 7 sa voteze ce e mai rau. Din cauza lor sunt votati cei cu dosare penale, cei condamnati , toti banditii.
      Cum sa nu fi suparat pe ei ?
  • +8 (14 voturi)    
    Bătrânețea (Vineri, 19 februarie 2016, 22:08)

    Alex_def [utilizator]

    Să fiu în pielea lu' Gâdea sau Badea, aș încerca să nu mă prindă bătrânețea prin România. Nu de alta, da' s-ar putea sa se trezească fără fani, și trăind într-o societate care îi detestă...
    Toate au un preț, iar Grecu, Stoicescu & Co vor plati, foarte probabil, cu linistea bătrâneții lor...
  • +7 (11 voturi)    
    . (Vineri, 19 februarie 2016, 23:22)

    marianmarian [utilizator]

    Mi-e mila de ei si-mi dau seama ca printre ei sunt, alegoric sau nu, parintii si bunicii multora dintre cei care acum cateva luni erau in Piata Universitatii. Mi-e mila de ei pentru ca sunt manipulati intr-un mod abject si fara scrupule, de un grup de scursuri ordinare. Ma intreb cum dracu dorm gadea si-ai lui stiind foarte bine ce fac. Pentru ca sunt absolut convins ca stiu ce fac. Dincolo de politica, dincolo de varan, dincolo de bani si interese, isi dau seama ca isi bat joc de niste oameni care nu stiu de fapt ce se intampla in jurul lor?
  • -3 (7 voturi)    
    echidistanta (Vineri, 19 februarie 2016, 23:37)

    gigi1 [utilizator]

    Sa se inchida toate televiziunile de stiri, o anomalie aparuta recent la noi, oamenii sa se informeze doar din presa scrisa ca oricum in general cine nu citeste nu prea are calitatea sa judece politica, cei cu televizorul sa se uite la filme si fotbal ca se pricep de minune la asta.
  • +4 (8 voturi)    
    Pacat (Vineri, 19 februarie 2016, 23:50)

    HardCorePolitics [utilizator]

    E pacat ca oamenii astia sunt mintiti zi de zi de singura lor sursa de informare si apoi folositi ca in cazul de fata sau pentru niste voturi. Sunt de parere ca ei nu au nicio vina.
    Cei care ii manipuleaza trebuie sa dispara cat mai repede. O societate poate progresa doar daca e informata corect. Din pacate A3 ne tine in loc pe toti.
  • 0 (4 voturi)    
    Creierele astora....... (Sâmbătă, 20 februarie 2016, 10:27)

    8736 [utilizator]

    sunt ca tigaile Delimano: nimic nu se lipeste de ele!
  • +2 (2 voturi)    
    Trist... (Sâmbătă, 20 februarie 2016, 16:57)

    Gladiatorul [utilizator]

    ...foarte trist. Avem exagerat de multi spalati pe creier si, poate, poate peste inca 26 de ani sa creasca putin IQ-ul romanilor. Cu cei din imagini, oameni care "inghit" salupele unor Gadea, Badea, Grecu, Stoicescu, Ursu & Co. nu putem schimba nimic. Iar politicienii impostori vor sta linistiti cel putin tot atatia ani sa ne conduca spre noi culmi ale dezastrului.