​Articol actualizat

Facebook: Klaus Iohannis a pierdut peste 10.000 de fani dupa ce a aparat Antena 3

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 17 februarie 2016, 23:50 Actualitate | Politic

Evolutie likeuri Klaus Iohannis - 18 februarie ora 13
Foto: Facebrands
Presedintele Romaniei a pierdut peste 10.000 de fani de ieri si pana astazi pe pagina oficiala de Facebook in urma declaratiei data in cazul evacuarii Antenelor de catre ANAF. Mai mult, numarul postarilor care-l critica pe presedinte ca blocheaza Justitia sunt predominante. (Articol actualizat joi, ora 13:00)


  • Evolutia in timp real, la interval de cate 3 secunde, poate fi vazuta pe Quintly.com

Daca miercuri la ora 21.30 presedintele Iohannis avea peste 1.732.500 de fani, la ora 23.30 avea 1.730.512 fani, iar joi la ora 10.29 ajunsese la 1.725.581 (vezi si pagina de facebook Flavius Pastor). De remarcat si inversarea tendintei crescatoare in privinta numarului de like-uri: pana miercuri dimineata, Klaus Iohannis avea o crestere constanta cu cateva sute de like-uri pe zi.

Reamintim ca presedintele Klaus Iohannis a afirmat, miercuri, ca abordarea ANAF in cazul televiziunilor Antena Group este "heirupsita", "nepotrivita" si ca "libertatea de exprimare in media nu poate fi suprimata pentru banale motive administrative".

Intrebat de reporterul Antena 3 despre actiunea ANAF in cazul Antenelor, Klaus Iohannis a declarat: "Eu cred ca ati ajuns intr-o situatie neplacuta si inutila. In primul rand, cred ca libertatea de exprimare in media nu poate fi suprimata pentru banale motive administrative. In al doilea rand, aceasta abordare heirupista a ANAF mi se pare cel putin nepotrivita, daca nu discutabila".

El a mai spus ca a constatat din discutii pe care le-a avut ca exista deschidere la factorii de decizie in acest caz.

"In fine, am constatat din discutiile pe care le-am avut ca exista deschidere la factorii de decizie si, cu siguranta, prin discutii asezate si calme, pana la urma se gasesc solutii convenabile", a conchis seful statului.



Citeste mai multe despre   











[P] Tu ce mananci azi la birou? Preparate culinare delicioase, care iti asigura energia necesara pentru intreaga zi

In intelepciunea populara se spune ca "toamna se numara bobocii". Adaptata la secolul vitezei, aceasta zicala arata ca toamna se numara proiectele, care vin pe banda rulanta si trebuie finalizate cu brio in cel mai scurt timp. Iar intr-o perioada plina de task-uri solicitante la birou, masa de pranz reprezinta singura perioada in care va puteti incarca cu energia necesara pentru a le duce la bun sfarsit. Cum, de multe ori, programul nu va permite sa gatiti acasa preparatele culinare preferate, foodpanda.ro, cea mai mare platforma de comenzi de mancare din Romania, va intampina cu cea mai variata gama de mancaruri gustoase, pline de vitamine si proteine sanatoase, care va dau energie pentru intreaga zi.
20561 vizualizari
  • +18 (22 voturi)    
    Herr ficus (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:56)

    Eu sunt Ghitza [utilizator]

    se vede aici cate mii a pierdut http://www.facebrands.ro/brand/31493/Klaus-Iohannis.html
    • -19 (25 voturi)    
      "ca blocheaza Justitia" (Joi, 18 februarie 2016, 11:01)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui Eu sunt Ghitza

      Ce treaba are justitia cu chestia asta ? :))) ANAF nu e justitie. Se vede cat de informati sunt fanii lui Iohannis, daca au ajuns sa il critice ca blocheaza Justitia dupa episodul asta.
      • +16 (16 voturi)    
        Se vede si cat de informat esti tu (Joi, 18 februarie 2016, 12:14)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        ANAF trebuie sa puna in executare o decizie definitiva si irevocabila , executorie a Justitiei. Iata "treaba" ANAF. ANAF trebuie doar sa respecte legea cu termenele si procedurile ei. Simplu chiar pentru un intelect a3
        • -10 (12 voturi)    
          nashpa! (Joi, 18 februarie 2016, 13:17)

          mihai2013 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          TERIFIANT! SOC SI GROAZA! NASHPA! NASOL TARE ! Basistii s-au suparat pe Iohannis ! Neamtul va pierde astfel 0,05% din potentialii votanti si isi poate lua adio de la un al doilea mandat :))
          • +7 (7 voturi)    
            Așa râdea și Ponta in nov 2014 (Joi, 18 februarie 2016, 13:36)

            zet [utilizator] i-a raspuns lui mihai2013

            Și pe bună dreptate râdea, s-a văzut că feisbucul are putere zero, astăzi Ponta este președinte. Sau...nu? :))
          • +6 (6 voturi)    
            Iohannis este in silenzio stampa (Joi, 18 februarie 2016, 13:49)

            ty [utilizator] i-a raspuns lui mihai2013

            a castigat mai multe like-uri cand a tacut . . .
            • +3 (3 voturi)    
              asa l-o fi setat mama natura (Joi, 18 februarie 2016, 16:01)

              diddlyjo [utilizator] i-a raspuns lui ty

              cred ca abia acum, cind pierde zeci de like-uri in fiecare minut, isi da seama de magaria pe care a facut-o.
              • -1 (1 vot)    
                NU cred (Joi, 18 februarie 2016, 19:10)

                ty [utilizator] i-a raspuns lui diddlyjo

                Sa vedem ce a zis:
                - “Eu cred că ați ajuns într-o situație neplăcută și inutilă." Cine ne vorbeste? Cui ii vorbeste? Cine este el? Presedintele nostru?
                - “până la urmă se găsesc soluţii convenabile" Exista o hotarare definitiva. Pentru cine vrea soluţii convenabile?
                Cuvinte cheie pentru el: ghinion, ati ajuns si solutii convenabile
                Acest om mai poate ramane "presedintele oamenilor"?
                Eu cred ca NU
        • -2 (8 voturi)    
          :))) (Joi, 18 februarie 2016, 14:14)

          ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          ANAF si-a luat cladirile bre, sunt proprietatea statului. Pot fi scoase la vanzare astazi daca vor. Executarea deciziei este de mult facuta, din momentul din care casele au trecut in posesia statului. Restul sunt lucruri administrative, nu legale.
      • +4 (6 voturi)    
        Are treaba cu Justitia!!! (Joi, 18 februarie 2016, 14:23)

        Harold [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        Esti spectator Antena 3 sau politician? Sau amandoua?
    • +7 (7 voturi)    
      titanicul (Joi, 18 februarie 2016, 13:48)

      giigi [utilizator] i-a raspuns lui Eu sunt Ghitza

      se scufunda mai repede decat titanicul. dau refresh la pagina de facebook, si la fiecare refresh se mai duc o suta.
      ps: nu pot incarca facebrands, e blocat de malwarebytes..
  • +39 (43 voturi)    
    Bine ca mi-ati adus aminte.. (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:57)

    dandra [utilizator]

    a mai pierdut un like si un sustinator. Trist!
  • +25 (31 voturi)    
    cred ca valoarea reala e de 10 ori mai mare (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:58)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    2000 au dat unfollow , dar sunt multi care nu au dat ...
    si din cei care comenteaza negativ, puneti factorul de impact-la cunostinte...
    speram ca pana termina mandatul sa aiba ghinionul unui referendum si sa devina primul presedinte demis rusinos de popor!
    o stie si el, de asta tot "linge" Latrinele si sParlamentul...ca sa nu riste asa ceva!
    • +16 (16 voturi)    
      10 ori... (Joi, 18 februarie 2016, 0:58)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      eu zic ca acum ar avea sub 1 milion de likeuri
    • +7 (7 voturi)    
      Rusine... (Joi, 18 februarie 2016, 12:34)

      Gelu007 [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Eu unul cred ca va ajunge sa fie demis prin ordonanta de urgenta, pentru ca, de ce nu? Si asa se pare ca legile la noi au un caracter de lectura optionala, numai pentru cei care le respecta.
  • +28 (30 voturi)    
    pff.. (Joi, 18 februarie 2016, 0:06)

    cititoare [utilizator]

    Eu i-am dat unlike de asta-vara (nu de alta, dar ma calcau pe nervi postarile lui dese si anoste - ceva gen tara arde, iar baba se piaptana).

    Sint sigura ca majoritatea care inca il mai au in lista de likes, il iau din motive de inertie, nu de admiratie sincera.
    • +14 (18 voturi)    
      Like? (Joi, 18 februarie 2016, 7:44)

      Pep1 [utilizator] i-a raspuns lui cititoare

      Pâna sa-i dai "unlike", de ce i-ai dat "like"? Eu nu am gasit niciodata vreun motiv.
      • +9 (11 voturi)    
        Like (Joi, 18 februarie 2016, 10:47)

        Kevi [utilizator] i-a raspuns lui Pep1

        I-am dat "like" pt ca aveam in fata alternativa Ponta. Acum ii dau "unlike" si in lipsa de optiuni o sa intru in "underground".
        • -2 (4 voturi)    
          Multi ametiti pe lumea asta (Joi, 18 februarie 2016, 13:26)

          M.aura [utilizator] i-a raspuns lui Kevi

          @kevi: Ce legatura exista intre like-urile de pe o retea de socializare si dreptul de vot? Like-ul tau nu a fost luat in considerare la numaratoarea voturilor ce l-au facut pe Iohannis presedinte.
          Una-i una, alta-i alta.
          • +1 (1 vot)    
            Dar stai, (Vineri, 19 februarie 2016, 8:59)

            Kevi [utilizator] i-a raspuns lui M.aura

            Nu stiam ca trebuie sa existe o legatura..
            • 0 (0 voturi)    
              Altii o spun mai bine (Vineri, 19 februarie 2016, 18:46)

              M.aura [utilizator] i-a raspuns lui Kevi

              "O țară în care suprema formă de responsabilitate civică este să-ți retragi like-ul dat unui politruc e doomed. Iar când tu ajungi să te lauzi cu marea ta realizare că ți-ai retras like-ul dat unui politruc ești doomed la rândul tău.
              Când reușiți să ieșiți din PoliticVille ăsta pe care-l jucați cu furie de câțiva ani, să nu începeți să plângeți din cauza a ceea ce vedeți în jur."

              https://www.facebook.com/patrickandredehillerin?fref=ts
      • +6 (8 voturi)    
        Chiar asa (Joi, 18 februarie 2016, 11:17)

        M.aura [utilizator] i-a raspuns lui Pep1

        De altfel nu vad nici un motiv de a da "like" vreunui politician, oricum au pagina de Facebook deschisa tuturor. De ce ar vrea un cetatean normal sa aiba politruci in lista de contacte Facebook?
    • +2 (2 voturi)    
      Like, unlike... (Joi, 18 februarie 2016, 20:48)

      Gelu007 [utilizator] i-a raspuns lui cititoare

      Eu unul nici nu l-am bagat in seama prea mult, stiam ca nu e in stare de mare lucru, dar ce a facut zilele astea este tradare fata de popor. De votat l-am votat pe el, nu ca imi place ceva la el sau platforma lui (are macar o platforma?), ci mai degraba a fost un antivot pentru tonta, cum defapt o groaza de lume, daca nu chiar majoritatea care a votat. Daca el se crede presedinte ales se inseala, defapt el e castigatorul de pe locul 2, cam asa ceva. Si acuma cand avea sansa sa urce in sondaje si in inimele romanilor isi da cu tesla'n .... singur. Felicitari. Cineva spunea ca nu va apuca un al doilea mandat, eu cred ca nu va termina ca presedinte anul 2017.
  • +27 (33 voturi)    
    Sa-si retraga like-urile (Joi, 18 februarie 2016, 0:06)

    Ord [utilizator]

    cei care au stat prin ploaie cu orele sau au batut sute de km ca sa fie "altfel" in tara.
    • +8 (8 voturi)    
      Like-urile (Joi, 18 februarie 2016, 10:46)

      naica [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      ca like-urile,dar cati simpatizati a pierdut cu aceasta ocazie.A avut dreptate D-l Basescu,este cu adevarat omul varanului.Si cand te gandesti la marile asteptari ale alegatorilor!
  • +14 (16 voturi)    
    Gresit (Joi, 18 februarie 2016, 0:11)

    niku56 [utilizator]

    Doar 2000 ? Gresitzi, cine'i numara pe cei fara net ?
    La urmatoru sondaj, iese sub 50%.
  • +25 (27 voturi)    
    Fani pe Facebook? (Joi, 18 februarie 2016, 0:14)

    zet [utilizator]

    Să vezi ce de fani a pierdut în offline! Am așa o presimțire că la următoarele demonstrații KWI va fi destinatarul m.... esajelor!
  • +19 (23 voturi)    
    si eu (Joi, 18 februarie 2016, 0:14)

    Pink Z [anonim]

    poate pricepe ceva ficusul..
  • -9 (15 voturi)    
    Pai (Joi, 18 februarie 2016, 0:28)

    Taras Bulba [utilizator]

    O fi pierdut el doua mii de feisbucisti, da' a castigat vreo 200 000 de antenisti.... :(
    • +24 (24 voturi)    
      Aiurea (Joi, 18 februarie 2016, 2:23)

      Adrian_1978 [utilizator] i-a raspuns lui Taras Bulba

      N-a castigat niciun antenist. Antena3 nu produce presedinti. :)
      Socoteala Mihalache e aceeasi cu a lui Ponta si va fi cea care il ingroapa pe Iohannis. Romanii il iubesc pe Vlad Tepes si vor vota intotdeauna din frustrare un surogat de vlad tepes.
      Oricati antenisti ai, presedintele iese ori vlad tepes like ori un tatuc ori sa nu iasa un drac (vezi Iliescu/Vadim, ponta/iohannis). E nevoie de mai mult decat televiziune, oricat de A3 ar fi si oricate aranjamente ar exista pentru a iesi presedinte.
      Iohannis e complet lake aici, urnele la votul pentru presedinte se vor face emotional. Dupa cum se comporta pana acum va ajunge mai rau ca Constaninescu.
      E o greseala masiva de strategie politica sa dai porumbelul din mana pe cioara de pe gard sau sa alegi dupa doi iepuri.
      Strategic si tactic Iohannis s-a ingropat singur. Lucru manual...
      • 0 (2 voturi)    
        Un lucru (Joi, 18 februarie 2016, 13:33)

        Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1978

        bine facut. In conformitate cu afisele electorale.
    • +10 (10 voturi)    
      Din pacate pentru el (Joi, 18 februarie 2016, 12:17)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Taras Bulba

      Cantitatea nu suplineste calitatea. 200.000 de analfabeti ce stau la crasma cu ochii pe a3 nu suplinesc 1 tanar ce munceste 12 ore, se implica in societatea civila, este prezent pe Facebook si vrea ca viitorul lui si al familiei sa nu fie dictata de infractori ce isi bat jos de lege. A pierdut enorm: Increderea celor ce gandesc !
  • +4 (8 voturi)    
    DA, dar... (Joi, 18 februarie 2016, 8:50)

    TiberiuPopescu1 [anonim]

    :)))))) DA, dar a castigat 40 de mii de pensionisti-latrinisti.
    Bine, aia nu stie sa se dea pe net, asa ca lupa- laicuri!
    • +1 (3 voturi)    
      corect (Joi, 18 februarie 2016, 11:59)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui TiberiuPopescu1

      Of, mare dreptate ai! Si sunt mult mai multi, vreo 7 milioane. Si doar aia vor mai iesi la vot.
  • +17 (17 voturi)    
    A pierdut mai mult decat fani pe FB (Joi, 18 februarie 2016, 9:11)

    potaissa [utilizator]

    si-a cam pierdut credibilitatea ,sau cel putin cata credibilitate mai avea . Trist. Democratie a la Romanika. Facem ce putem pentru a ne apara international statutul de tara bananiera.
  • +7 (9 voturi)    
    Print YM E-mail Mai mare|Mai mic Comentarii Face (Joi, 18 februarie 2016, 9:43)

    AbraFloris [anonim]

    Klaus Iohannis a pierdut peste 25 de mii de fani in ultimele 12 ore.
  • +6 (6 voturi)    
    refresh (Joi, 18 februarie 2016, 11:22)

    geo102005 [utilizator]

    Incercati sa folositi F5 pentru pagina de facebook a presedintelor. O sa vedeti in timp real cum scad cei care apreciaza aceasta pagina.
  • +8 (8 voturi)    
    Mesaj catre presedinte (Joi, 18 februarie 2016, 11:24)

    JohnnyDepp [utilizator]

    http://www.presidency.ro/ro/presedinte/scrie-i-presedintelui

    Aici i-am spus domnului presedinte ce cred despre declaratiile sale. De-asemenea i-am spus ca am stat 5 ore sa-l votez. De-asemenea i-am spus ca prieteni de-ai mei au fost executati silit din apartamentul in care locuiau si s-au supus legii, desi nu aveau unde sa locuiasca ulterior. Dreptul la un acoperis e mai important decat dreptul la libera exprimare, pana si comunistii stiau asta.
    • 0 (2 voturi)    
      Fiti sigur ca si citeste (Joi, 18 februarie 2016, 15:38)

      CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui JohnnyDepp

      Cred ca mesajele se duc direct in /dev/null :)
  • +3 (3 voturi)    
    Dar citi fani a pierdut... (Joi, 18 februarie 2016, 11:26)

    M.aura [utilizator]

    ...dupa 12.11.2015 cind s-a dat sentinta definitiva?

    http://www.riseproject.ro/presedintele-iohannis-inca-face-bani-din-casa-care-nu-ii-mai-apartine/
  • +7 (7 voturi)    
    Kuie Mlaus (Joi, 18 februarie 2016, 11:28)

    CititorulComentator [utilizator]

    Am scapat de Ponta si am dat de ta-su! Si ne-am facut-o cu mana noastra, ce sa mai zic...
  • +6 (6 voturi)    
    Florida (Joi, 18 februarie 2016, 11:51)

    Trojan.H [utilizator]

    Las' ca mai face o tura de 30 de zile prin Tahiti si ii trece. Fac pariu ca ii se rupe.
  • +11 (11 voturi)    
    7000 e PEPSI (Joi, 18 februarie 2016, 12:19)

    Je__ [utilizator]

    Daca pierdea 500 de mii, mai vorbeam.

    ASA?

    Mancati stat de drept pe paine. Pazea la corupti, ca nu va apara nimeni de ei.

    Traim intr-un stat MAFIOT!

    Mai ieri erau articole cu politistul Godina, care incearca sa schimbe coruptia din politia Brasov.

    Ce sanse are cand insusi presedintele tarii, considera aplicarea legii o banalitate heirupista, la un an jumate dupa o sentinta definitiva?

    Cum credeti ca e receptat mesajul? Ce sanse are Godina intr-un stat MAFIOT?
    • +4 (4 voturi)    
      Complet debusolant... (Joi, 18 februarie 2016, 13:39)

      Optimal [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      ... gestul presedintelui de aparare a A3. A ratat o mare sansa, nu doar pentru el, de a demonstra ca e capabil sa sustina si prin fapte ceea ce clameaza in toate discursurile, dar si pentru noi, romanii, de a trai intr-o tara normala, de care sa ne simtim mandri, asa cum ne-am simtit in noiembrie 2014 si noiembrie 2015. Mare pacat! Si nu doar ca s-a pierdut o sansa, dar mai mult, mi-e teama ca s-a produs un mare rau, acela prin care cei care ataca democratia si statul de drept au vazut ca au puterea de a deturna lucrurile in favoarea lor, ca isi pot bate joc in continuare de o natiune intreaga, .
  • +9 (9 voturi)    
    cam greu (Joi, 18 februarie 2016, 13:06)

    Cnut [utilizator]

    doar 10600 pana la ora 13... ma asteptam la cateva sute de mii... se pare ca Antena 3 spala bine... creierele
  • -10 (10 voturi)    
    au navalit postacii :P (Joi, 18 februarie 2016, 13:34)

    Codruta N [utilizator]

    I-au mai ramas bani lu Udrea... sau au gasit ceva surse noi ;)

    Pai CUM anume "blocheaza Justitia" Iohannis? A dat vreun decretzel? A batut cuiva cu pumnu-n masa sa faca / sa nu faca ceva? Depinde Justitia de Presedinte?

    TOT e ceva bun cu faza asta cu Antenele: daca inainte era ceva mai cetzos, ashaaa.... deja acum se contureaza CLAR orientarea politica a HN! Iar asta NU se refera la "antene" sau / si publicul lor sau vreo "opozitie" fatza de el - ci la cu TOTUL altceva >:)
  • 0 (0 voturi)    
    Si uite unde se ascundea marmota.... (Joi, 18 februarie 2016, 18:36)

    Hilfiger [utilizator]

    Eu inca am like, ca sa pot comenta negativ tot ce se posteaza. Sunt curios daca neamtul asta comunist chiar citeste ce se scrie acolo. L-am mai si votat.....