M10, partidul Monicai Macovei, va anunta la ora 13:00 un candidat surpriza la Primaria Bucuresti

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 14 februarie 2016, 10:44 Actualitate | Politic

Sigla Partidului M10
Foto: Facebook - Partidul M10
Partidul M10 al Monicai Macovei urmeaza sa anunte duminica, la ora 13:00, candidatul pe care il va sustine la Primaria Capitalei. Potrivit informatiilor HotNews.ro, este vorba de un nume surpriza care nu a mai avut de a face cu scena politica.


Citeste mai multe despre   











Material prezentat de LIDL​

FOTO​ Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Sorbet cu fructe de padure, o varianta mult mai putin calorica a inghetatei


Sorbetul este un desert racoritor pe baza de fructe, suc de fructe, apa si zahar, care desi aduce foarte mult cu inghetata, este o varianta mult mai putin calorica insa poate fi la fel de cremos si delicios! Folositi fructe congelate pentru ca sorbetul sa fie consistent si sa va racoreasca instant in zilele toride de vara.
5226 vizualizari
  • -16 (22 voturi)    
    hmm (Duminică, 14 februarie 2016, 10:49)

    Mazeta [utilizator]

    George Soros?
  • +2 (16 voturi)    
    Asteptam (Duminică, 14 februarie 2016, 11:31)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Spram sa nu fi facut parte din mafia rosie FSN si nici din asa-zisul partid PNL, care nu difera cu nimic de penalii si complicii la furt care au jefuit Romania din 89 incoace.
    • +3 (3 voturi)    
      ce bine ar fi.. (Duminică, 14 februarie 2016, 12:48)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      cea mai placuta surpriza ar fi sa anunte ca-l sustin pe Nicusor Dan.
  • -16 (20 voturi)    
    Un obicei prost. (Duminică, 14 februarie 2016, 11:40)

    asavreau [utilizator]

    Au început ziariștii sau poate //.deștepții//de politicieni să creadă că ne prostesc ușor.Anunță că se va face,pe urmă că se face și pe urmă bârfa.Și?Care-i șpilul?Ce program au?Tot respectul pentru M.Macovei,dar acest M10 ce este?Ce vrea?Cu ce program vine în alegeri.Deocamdată observ cu tristețe că-l imită pe Dragnea și PSD.Este clar că la faimoasele școli de comunicare și PR sunt profesori școliți la KGB.Totul este rigid.Stereotipuri repetate până la exasperare.Nu cred-că astfel de oameni sunt capabili de schimbarea necesară.Fără un program,este vizibil că vor un os.
    • -9 (11 voturi)    
      corect (Duminică, 14 februarie 2016, 12:14)

      stefansb [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      mai inspirat ar fi fost sa anunte un program, niste idei pe care le sustine partidul pt Bucuresti, si sa lanseze in spatiul public invitatia de a candida celor care au aceleasi viziuni ca cele expuse in program. asa aratau ca programul e cel important, nu omul. si mai corect, pt un partid care sustine ca doreste depolitizarea statului, era sa sustina ideea ca toti primarii sa fie independenti politic , peste tot in tara, sa mearga cu ideea asta inainte, si sa nu anunte nici un candidat, sa-si pastreze resursele pt alegerile parlamentare.
      • 0 (0 voturi)    
        da, (Duminică, 14 februarie 2016, 13:15)

        verdeata [utilizator] i-a raspuns lui stefansb

        de acord, trebuie programe și principii, oameniii doar să garanteze punerea lor în practică. Altfel, la ce-i bun un nume decât ca garant? Era bine dacă îl dublau și cu un câine de pază, prima ar putea fi chiar asociația M10 ca ONG distinct
  • -11 (21 voturi)    
    poate sa vina (Duminică, 14 februarie 2016, 12:04)

    petre22 [utilizator]

    Si cu Obama ca alegeril le castigam noi poporul cu Firea.
    • +6 (12 voturi)    
      evident (Duminică, 14 februarie 2016, 12:27)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui petre22

      hotii la hoti trag. cine se aseamana se aduna, si ar mai fi cateva zicale romanesti.
    • +1 (1 vot)    
      ... recunosc ... (Duminică, 14 februarie 2016, 13:00)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui petre22

      Ma emotionez usor cand aud "popor, patrie, etc" si votez compulsiv orice: Firea, Baba-Cloanta, etc.
  • -5 (11 voturi)    
    ;-)) (Duminică, 14 februarie 2016, 12:25)

    iodixit [utilizator]

    pe cine, pe florin piersic?
  • 0 (4 voturi)    
    Singura speranta (Duminică, 14 februarie 2016, 12:59)

    Trojan.H [utilizator]

    Sper ca macar de la M10 sa vina un candidat ok. Daca nu, cu singuranta voi vota cu Firea, uite-asa de-al dracu.
    Mai mult decit atit, voi incerca sa conving sa cit mai multi sa voteze tot cu Satana Firea.
  • +2 (2 voturi)    
    A inceput postaceala! (Duminică, 14 februarie 2016, 13:10)

    EuSiCuMine [utilizator]

    Mai rasfirati baieti ca bate la ochi!
    Sunt curios pe cine o sa propuna si sper sa nu isi canibalizez voturile cu Nicusor Dan, dar tare mi-e teama ca asa o sa fie.
  • +1 (1 vot)    
    aualeu ce dileme (Duminică, 14 februarie 2016, 13:13)

    CiprianCucu1 [anonim]

    Ce dileme au comentatorii pe-aici - că program, că idei, că stereotipuri.

    Păi programul e public deja de vreo câteva luni, ba chiar a fost conceput cu ocazia alegerilor prezidențiale.

    Există și un website (surprinzător!) și mai multe pagini de FB care exprimă poziția M10 pe diferite subiecte și anunță că așteaptă oameni ok să intre în poltică.

    Dar na, probabil un așteaptă invitație personală, direct pentru postul de primar, că doar cine are chef să și muncească, dacă poți direct să primești funcție? :)
  • 0 (2 voturi)    
    Sunt.... (Duminică, 14 februarie 2016, 13:16)

    Gigi Kent [utilizator]

    Sunt 50% sanse sa fie procuror si 50% sanse sa fie securist. Sau amandoua in acelasi timp ...
  • +1 (3 voturi)    
    Era un oras in Siberia! (Duminică, 14 februarie 2016, 13:26)

    Spirt [utilizator]

    Unde populatia, disperata de cleptocrati, disperata ca primarii propusi de politicieni in ultimii 10 ani au furat pe rupte au propus un motan! Asta ar trebui sa faca si M10.
  • +1 (3 voturi)    
    Asta ar atrage atentia. (Duminică, 14 februarie 2016, 13:35)

    Spirt [utilizator]

    http://metro.co.uk/2015/12/16/this-cat-is-winning-an-election-for-mayor-in-siberia-5568703/#

    Ar demonstra sila bucurestenilor fata de cleptocrati!