Dragnea: "Multi ar trebui sa il citeasca pe Eminescu, sa vada diferenta dintre abordarea superficiala si cea profunda"

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 15 ianuarie 2016, 18:08 Actualitate | Politic

Prezent la Piatra Neamt pentru sedinta Comitetului Executiv al PSD, Liviu Dragnea a mers vineri la statuia lui Mihai Eminescu pentru a depune o coroana de flori de Ziua Culturii Nationale. El a precizat ca PSD a avut initiativa ca ziua de 15 ianuarie sa fie Ziua Culturii Nationale, transmite Agerpres.

"Am fost impreuna cu organizatia PSD Neamt la statuia lui Mihai Eminescu. Am depus acolo o jerba pentru a aduce omagiul nostru de ziua lui. PSD a avut o initiativa buna atunci cand a legiferat ca Ziua Culturii sa fie ziua marelui poet. Iar ceea ce a spus Mihai Eminescu tot timpul este valabil si astazi. Ar trebui multi sa il citeasca pe Mihai Eminescu pentru a vedea care este diferenta dintre o abordare superficiala a vietii si o abordare profunda" a afirmat Dragnea.


Citeste mai multe despre   









1292 vizualizari
  • +9 (9 voturi)    
    Dragnea Decat (Vineri, 15 ianuarie 2016, 18:10)

    CititorulComentator [utilizator]

    Penibil!

    Dragnea ar trebui decat sa vada diferenta dintre abordarea superficiala si cea profunda.

    DECAT!!!
    • +5 (5 voturi)    
      la P$D profunzimea se masoara (Vineri, 15 ianuarie 2016, 19:05)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      in cifra de la IBAN ul din Caraibe, Cayman...si cam atat
  • +8 (8 voturi)    
    si niste almanahe (Vineri, 15 ianuarie 2016, 18:13)

    Adri4n [utilizator]

    cum ne-a indemnat ilustul lui (fost) coleg de partid pe persoana fizica
  • +9 (9 voturi)    
    Pfffff... (Vineri, 15 ianuarie 2016, 18:14)

    Observator roman [utilizator]

    ...adânc, domnu' Dragnea, adânc... Poate și un pic de Bertrand Russell?
  • +9 (9 voturi)    
    "Din putul gandirii"pesediste !!! (Vineri, 15 ianuarie 2016, 18:25)

    gigiN [utilizator]

    Sa intelegem ca pe Eminescu il citeste "decat" pesedelul sef ???
  • +7 (7 voturi)    
    Probabil ca Dragnea nu stie (Vineri, 15 ianuarie 2016, 18:47)

    RantCasey [anonim]

    care era parerea lui Eminescu despre politicieni ca el:

    „Oameni care au comis crime grave rămân somităţi, se plimbă pe strade, ocupă funcţiuni înalte,
    în loc de a-şi petrece viaţa la puşcărie",
    "Pentru mită capetele cele mai de sus ale administraţiei vând sângele şi averea unei generaţii",
    „Ne mulţumim dacă actele guvernanţilor de azi nu sunt de-a dreptul de înaltă trădare, abstracţie făcând de toate celelalte defecte ale lor, precum mărginirea intelectuală, slăbiciunea de caracter, lipsa unui adevărat şi autentic sentiment patriotic".

    Cand vad cat de bine se potrivesc vorbele astea dupa atatia ani, ma intreb daca mai avem vreo speranta.
    • -3 (3 voturi)    
      Eminescu este profund în poezie, (Vineri, 15 ianuarie 2016, 20:48)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui RantCasey

      scrierile lui politice sunt superficiale.
    • +1 (1 vot)    
      Psd-ul (Sâmbătă, 16 ianuarie 2016, 11:12)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui RantCasey

      Cand membrii PSD majoritate infractori vorbesc de Eminescu inseamna ca li s-a taiat ombilicul. Ombilicul acum este reconectat la PNL, altfel de penali , mai cu staif
  • +2 (4 voturi)    
    of Dragnea, "ntelectualule !!! (Vineri, 15 ianuarie 2016, 18:59)

    lili [anonim]

    Lasa-ne, acum iti aduc citate din aberatiile pe care le debitezi zi de zi, schingiund efectiv sarmana limba romana:

    "intrebat despre situaţia lui Mircea Govor, Liviu Dragnea a spus joi că "nu vrea să comenteze".

    "Vreau să spun decât(!!!) că îmi pare foarte rău de ceea ce se întâmplă cu Mircea Govor", a precizat Dragnea.

    http://www.romaniatv.net/liviu-dragnea-despre-retinerea-liderului-psd-satu-mare-imi-pare-foarte-rau_263473.html#ixzz3xKgk6HJA
  • +3 (3 voturi)    
    cioflingarii si cultura lor (Vineri, 15 ianuarie 2016, 19:14)

    anaerobik [anonim]

    Decretez: Cu ocazia Zilei Culturii Nationale si a nasterii lui Mihai Eminescu, cioflingarii sa se ascunda in catacombe!
  • +3 (3 voturi)    
    . (Vineri, 15 ianuarie 2016, 19:17)

    Mari.an [utilizator]

    VAI !
  • +3 (3 voturi)    
    eu cred... (Vineri, 15 ianuarie 2016, 19:20)

    liviu_ [utilizator]

    ca multi ar trebui sa joace Diablo 2 ca necromancer... l-ar intelege mai bine pe dragnea
  • +5 (5 voturi)    
    Decat Draknea putea sa se umfle in pene (Vineri, 15 ianuarie 2016, 19:31)

    Locke Lamora [utilizator]

    ca un cocos deochiat. Ce omagiu ai adus mai, din partea cui, a moroilor teleolteni cumva???
  • +1 (1 vot)    
    Zi-se impostoru sef (Vineri, 15 ianuarie 2016, 20:25)

    RIO [anonim]

    Se da si el intelectual,poate mai prosteste pe cineva,un suspendat penibil,ti se face greata.
  • +1 (1 vot)    
    Dragnea o sa vada diferenta intre condamnarea (Vineri, 15 ianuarie 2016, 21:59)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    cu suspendare si cea cu executare, anul acesta.
  • +1 (1 vot)    
    Diferența dintre un om de cultură și un nesimțit. (Sâmbătă, 16 ianuarie 2016, 9:42)

    mircea [anonim]

    Dragnea o fi citit ceva din Eminescu,a primit ordin de la Iliescu să atragă intelectualii și nereușind au confiscat cultura și sau declarat intelectuali.Dacă nu ia crăpat obrazul de rușine când a spus că PSD a inventat 15 ianuarie ca zi a culturii naționale,confiscându-l pe Eminescu și batjocorindu-l,înseamnă că Dragnea se crede intelectual și om de cultură!Se crede,dar nu este.