Presedintele Dumei de Stat din Rusia, in vizita de lucru in Romania

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 26 noiembrie 2015, 13:04 Actualitate | Politic

Presedintele Dumei de Stat din Rusia, Serghei Nariskin, va efectua vineri o vizita de lucru in Romania, anunta Mediafax, citand agentia rusa Tass. Nariskin urmeaza sa ia parte la o ceremonie de preluare a presedintiei Adunarii Parlamentare a Cooperarii Economice la Marea Neagra de la Parlamentul Romaniei la Legislativul rus - Adunarea Federala.

Ceremonia de la Bucuresti va avea loc in cadrul celei de a 46-a Adunari Generale a Adunarii Parlamentare a Cooperarii Economice la Marea Neagra. Cooperarea Economica la Marea Neagra este o organizatie internationala a tarilor din regiunea Marii Negre.


Citeste mai multe despre   









2710 vizualizari
  • +5 (11 voturi)    
    hm (Joi, 26 noiembrie 2015, 13:19)

    Soljenitin [utilizator]

    Asta are voie sa iasa din cocina sovietica?
  • -8 (12 voturi)    
    O fi ceva... (Joi, 26 noiembrie 2015, 13:22)

    echidistantul_ [utilizator]

    Macar asti nu trimit pe asistentul adjunctului ajutorului vicesecundului inlocuitorului asistentului principal.
    • 0 (0 voturi)    
      si nu numai (Joi, 26 noiembrie 2015, 18:36)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui echidistantul_

      Vine cu ramura de maslin in varf de bat, nu calre peun bombardier strategic nuclear TU-160 precum ne-ameninta rusnacu ala de rogozin. Vorba celor de la Divertis: dupa bust, e-un om de treaba.
  • +3 (5 voturi)    
    Vine pentru ca ... (Joi, 26 noiembrie 2015, 14:03)

    NicolaeA [utilizator]

    e de primit, nu de dat !
  • +1 (1 vot)    
    hihihi (Joi, 26 noiembrie 2015, 14:24)

    ..13 [utilizator]

    Aici se intalneste oare Rusia si cu Turcia???

    Numai de bine sa auzim ca in rest avem de toate, adicalea circ si paine!
  • -6 (8 voturi)    
    solitari (Joi, 26 noiembrie 2015, 14:51)

    gexim [anonim]

    Legăturile economice şi de cooperare comercială cu ţările riverane Mării Negre,mai ales cu Rusia ar trebui să fie mult mai intense.
    Niciodată nu vom şti de unde bate vântul.
    Legăturile de cooperare economică nu ar trebui să fie neglijate cu Rusia,nici piaţa de desfacere.
  • +5 (7 voturi)    
    vizita (Joi, 26 noiembrie 2015, 14:55)

    marius [anonim]

    voi nu sunteti sanatosi ? rusii inchid moldoveni in custi, si-au batut joc de generatii de romani trimisi in gulag, acum fac rau altor tari din jurul nostru -dar noi avem mila de ei si ii chemam in Romania in timp ce restul Europei ii pune la respect ? Inca o data se vede lipsa de coloana vertebrala a coruptilor din parlament. Sa plece si sa ia cu el si luckoil ul si tot ce mai fac rusii la noi.