Dragnea: Cu toata parerea de rau, PSD va vota pentru ridicarea imunitatii in cazul Sova

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 23 noiembrie 2015, 9:18 Actualitate | Politic

PSD va vota cererea DNA pentru ridicarea imunitatii senatorului Dan Sova, a declarat luni presedintele PSD, Liviu Dragnea, citat de Agerpres.

''Cu toata parerea de rau, PSD va vota pentru ridicarea imunitatii'', a spus Dragnea in fata Inaltei Curti de Casatie si Justitie, unde luni se judeca dosarul "Referendumul".

Reamintim ca procurorul sef al DNA, Laura Codruta Kovesi, a sesizat procurorul general pentru a cere presedintelui Senatului incuviintarea retinerii si arestarii preventive a lui Dan Sova. DNA il acuza pe Sova ca in perioada octombrie 2011 - iulie 2014 ar fi cerut si primit 100.000 de euro de la un denuntator, in schimbul traficarii influentei pe care o avea pe langa Mihai Balan, director general al CET Govora SA, astfel incat acesta din urma sa asigure incheierea unui contract de asistenta juridica cu o anumita societate de avocatura, contract de tip abonament lunar, la o valoare de 10.000 euro/luna.

Biroul permanent al Senatului va discuta luni cererea privind incuviintarea retinerii si arestarii preventive a senatorului PSD Dan Sova, urmand sa o transmita Comisiei juridice pentru formularea unui raport.










6297 vizualizari
  • +12 (12 voturi)    
    Un regret (Luni, 23 noiembrie 2015, 9:21)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cum sa nu ii para rau? Unul din mafiotii de frunte al mafiei rosii risca sa ajunga la zdup. Ceea ce si seful PSD ar merita. Un asa-zis partid care, ca si altele, tine cu dintii de putere ca sa poata fura cit vor, cum au facut si pina acum.
  • +12 (12 voturi)    
    ahaaa.... (Luni, 23 noiembrie 2015, 9:31)

    brod [anonim]

    ordin de la dl. Dragnea: îi sacrificăm pe toți porcii lui Ponta. că bine le zisese chiar Ponta: scapă cine poate. Victoraș, ai grijă ce urmează și pentru luminăția ta.
  • +10 (10 voturi)    
    :) (Luni, 23 noiembrie 2015, 9:32)

    Soljenitin [utilizator]

    Cu parere de rau, a? :-) I-auzi. Daca o faceti acum, de ce nu ati facut-o de prima data?
  • +3 (5 voturi)    
    Ooops!!! (Luni, 23 noiembrie 2015, 9:35)

    J.C.Denton [utilizator]

    Mazeta și restul echipei, un comentariu plin de "bun gust", ceva?
    • +2 (2 voturi)    
      Maze ta (Luni, 23 noiembrie 2015, 13:56)

      jidanu [utilizator] i-a raspuns lui J.C.Denton

      E la butoane in marea caspica lanseaza rachete.
  • +10 (10 voturi)    
    Dar (Luni, 23 noiembrie 2015, 9:46)

    AdiSto [utilizator]

    de ce "Cu parere de rau"?
  • -3 (5 voturi)    
    Sper din tot sufletul (Luni, 23 noiembrie 2015, 14:45)

    Gigi Kent [utilizator]

    Domnul Dragnea sa primeasca de la doamna Stanciu cu executare. Minim 2 ani. Ca prea face frumos de vreo cateva luni in fata trinomului sperand ca va scapa. A ajuns sa demisioneze un premier al propriului partid care avea crestere economica de 4% doar, doar isi va salva fundul.
    • +2 (2 voturi)    
      Auzi nea Marlboro (Luni, 23 noiembrie 2015, 15:48)

      roadrunner2n [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      poa sa vina prim ministru si unul care are crestere economica de 100% in doua zile. Daca fura de la stat, daca incalca Constitutia meritele lui sunt egale cu 0.
    • 0 (2 voturi)    
      tot dottor si prostalan era (Luni, 23 noiembrie 2015, 16:15)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      3.5 ani de taieri la investitii...de aia a ajuns la 4% ala. Altfel, in Romania totul e mai scump ca afara, ai carari in loc de drumuri, dezastru pesedist....
  • 0 (0 voturi)    
    Dacă tot le pare rău (Luni, 23 noiembrie 2015, 15:25)

    mr_mojo [utilizator]

    Nu mai bine eliminăm acest pas absolut nenecesar într-o țară normală?
    Nu de alta, dar se pot strica prietenii de o viață din cauza voturilor de genul ăsta.
  • +1 (1 vot)    
    Capul sus, zambetul larg ! (Luni, 23 noiembrie 2015, 15:52)

    LegatusAugusti [anonim]

    Se infaptuieste un act de justitie ! Fiti voiosi ! Majoritatea sunteti cinstiti, nu-i asa ????????????????????????????????????????
  • +1 (1 vot)    
    cu toata parerea de bine!! (Luni, 23 noiembrie 2015, 16:07)

    lili [anonim]

    Abia asteptam sa-l vedem cu catuse si apoi la Rahova!
    Si Ponta sa-l urmeze, ca-ntre prieteni!
    Succes DNA!