Mircea Geoana: Sa dam o sansa premierului desemnat de a face un Guvern cu adevarat din tehnocrati, nu cu oameni de partid mascati

de A. Florea     HotNews.ro
Vineri, 13 noiembrie 2015, 17:14 Actualitate | Politic

Mircea Geoana in Parlament
Foto: Hotnews
Mircea Geoana sustine, vineri, ca partidele ar trebui sa inceteze exercitarea de presiune asupra premierului desemnat Ciolos, pentru a numi oameni de partid in noul cabinet de ministri. Senatorul scrie ca Ciolos ar trebui sa primeasca o sansa de a face un Guvern format din tehnocrati, nu din ￯oameni de partid mascati￯, asa cum se arata intr-o postare pe pagina de Facebook a lui Geoana.

”Oamenii isi doresc astazi un guvern independent politic, tehnocrat, format din profesionisti, si nu o rocada intre politicienii partidelor mari, pe formula: Pleaca ai nostri, vin ai vostri”, a scris Geoana pe pagina sa de Facebook.

Mircea Geoana sustine ca partidele politice care incearca sa influenteze componenta noului Guvern nu au inteles nimic din vocea Strazii, manifestata atat la prezidentialele de anul trecut, cat si la protestele Colectiv din aceasta luna.























1731 vizualizari

  • -2 (4 voturi)    
    Tupeu (Vineri, 13 noiembrie 2015, 18:02)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Acest politruc carierist are tupeu. Dupa ce a lins clamta PSD-ului si a fost dar afara cu sut in fund, deschide fleanca lui de progenitura de securist. Ti-e scarba !
  • +1 (3 voturi)    
    in sfarsit (Vineri, 13 noiembrie 2015, 18:12)

    r [anonim]

    in sfarsit un punct bun!
  • 0 (0 voturi)    
    Pics (Vineri, 13 noiembrie 2015, 18:19)

    neant [utilizator]

    Hotnews, la ce poze puneti cu Geoana, omul asta va fi precis selectat curand pentru rolul Dracula in urmatoarea productie. :)))))))))))))))
    • +2 (2 voturi)    
      E de mult vampir (Vineri, 13 noiembrie 2015, 19:19)

      CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui neant

      Umbla in vizite noaptea :)
  • +1 (1 vot)    
    N-au inteles nimic... (Vineri, 13 noiembrie 2015, 18:46)

    Reticentul [utilizator]

    Niste Prostanaci!
  • 0 (0 voturi)    
    ex-presedintele de'o noapte (Vineri, 13 noiembrie 2015, 19:15)

    anonimicus [utilizator]

    Mihaela, tehnocrata mea!
  • 0 (0 voturi)    
    90 de ong-uri sustin Andei Popescu ministu (Vineri, 13 noiembrie 2015, 19:36)

    Adrian Suhanea [anonim]

    Peste 1400 de semnaturi strranse printrr-o petitie publica:

    http://www.petitieonline.com/signatures/andrei_popescu_un_ministru_pentru_tineri__nu_maine_ci_acum/

    Sustinuta de o lista de peste 90 de ong-uri:

    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEqnNkemLfn8iJcquEBMzSddwaAzoP-awtiwljR3Xq8/pubhtml?gid=1144739698&single=true
    • 0 (0 voturi)    
      De acord (Vineri, 13 noiembrie 2015, 20:15)

      Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui Adrian Suhanea

      Eu il sustin pe "Andei Popescu ministu". Dar vad ca sunt "strranse" doar doua sustineri: tu si eu. Slabe sanse.