Traian Basescu se intalneste cu presedintele Partidului Popular European, cu fostul presedinte francez Sarkozy, dar si cu alti oficiali europeni la Congresul PPE / Klaus Iohannis a refuzat invitatia de a participa la Congresul PPE

de A. Florea     HotNews.ro
Joi, 22 octombrie 2015, 1:03 Actualitate | Politic

Traian Basescu cu romanii din Spania
Foto: Facebook
Fostul presedinte Traian Basescu partcipa, in aceasta saptamana, la Congresul Partidului Popular European (PPE), care are loc in Spania. De altfel, presedintele Klaus Iohannis a declinat invitatia la acelasi eveniment, fara a oferi o explicatie oficiala. Basescu si-a anuntat pe Facebook programul vizitei sale in Spania, care prevede mai multe intrevederi cu politicieni europeni, printre care se numara si fostul presedinte francez Nicolas Sarkozy, dar si liderul PPE Joseph Daul si un comisar european.

”Toti sefii de stat si de guvern ai familiilor noastre politice au fost invitati la Congres, printre ei, si presedintele Romaniei. Insa Iohannis nu se afla pe lista liderilor care au confirmat prezenta”, a explicat europarlamentarul Siegfried Muresan, scrie Adevarul.

La Congresul PPE din Spania, Anca Boagiu candideaza pentru una dintre pozitiile de vice-presedinti ai celui mai mare partid european.

Fostul presedinte Traian Basescu a publicat pe Facebook mai multe poze in care prezinta intalnirile pe care le-a avut pana acum la Madrid, in cadrul Congresului PPE. Basescu s-a intalnit cu vice-presedintele PPE Jacek Saryusz-Wolsk, cu secretarul general al PPE Antonio Lopez-Isturiz, dar a avut o intrevedere si cu Dimitris Avramopoulos, comisarul european pentru Migratie, precum si cu romanii din Spania.

















[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
3427 vizualizari
  • +9 (17 voturi)    
    Na bravo. (Joi, 22 octombrie 2015, 1:10)

    mitg [utilizator]

    Pana la urma ne-o negocia Basescu problema cu imigrantii.
    • -11 (23 voturi)    
      Cine-i acest Basescu? (Joi, 22 octombrie 2015, 6:12)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Cine-i acest Basescu? In afara ca feisbucheaza, mai face ceva?
      • +10 (24 voturi)    
        CLARIFICARI LA "CINE-I ACEST BASESCU" (Joi, 22 octombrie 2015, 7:50)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Fortand un pic lucrurile iti spun ca e cel datorita caruia poti sa scrii tu acum prostii, pt ca sub Nastase ai fi avut doar Gazeta de Perete a PSD,dar doar ca sa-l pupi in cur.
        • -2 (6 voturi)    
          ete na (Joi, 22 octombrie 2015, 8:27)

          oaspetele [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Eu cred ca meritul e al celor care au stiut sa se fereasca de Nastase in 2004, in primul rand.
        • -5 (15 voturi)    
          Cum "cine e Basescu?" (Joi, 22 octombrie 2015, 9:12)

          Gustav555 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          E baiatul ala, caruia Sarkozy ii facea celebrul gest cu degetul la tampla.
          • +4 (6 voturi)    
            FII BARBAT SI RECUNOASTE ! (Joi, 22 octombrie 2015, 11:22)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Gustav555

            Imaginea aceea este de mult clarificata iar clarificarea nu te avantajeaza . Dar tu, de fapt stii asta de la partid,dar nu poti sa recunosti.
      • +4 (8 voturi)    
        Hehe (Joi, 22 octombrie 2015, 8:53)

        camasa_neagra_la_gat [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Ai inteles "mai draga" ce ti-a raspuns susufler? Punct ochit, punct lovit!
  • +10 (16 voturi)    
    Sohan Iohann -KiWI ! (Joi, 22 octombrie 2015, 8:48)

    Plagarus [utilizator]

    Trista figura primarele ista,presedinte de conjunctura si de un singur mandat
  • -6 (8 voturi)    
    E simplu,Basescu s-a dus acolo, (Joi, 22 octombrie 2015, 9:17)

    xrogo [utilizator]

    sa-si ia ramas bun de la fostii colaboratori,dupa ce intra la mititica,silent!!!
  • -2 (6 voturi)    
    Johannis se pupă numai cu USL! (Joi, 22 octombrie 2015, 10:03)

    vali47 [utilizator]

    !!!!!!!!
  • -3 (7 voturi)    
    Iohannis (Joi, 22 octombrie 2015, 10:38)

    jijelul , troll platit de ruznaci [utilizator]

    bravo Iohannis! un presedinte care tine la principiile sale. in sfarsit avem coloana vertebrala la Cotroceni.
  • -5 (7 voturi)    
    dezastru ca sa ne reprezinte Basescu (Joi, 22 octombrie 2015, 10:39)

    Mariana [anonim]

    Sa fi reprezentat la congresul PPE de puscariabilul Basescu, seful necontestat al coruptiei, mafiei si ticalosiei din Romania si de Boagiu care a luat spagi la greu cat a fost la transporturi, este o imagine nefavorabila pentru tara noastra. Unde sunt luptatoarea Monica Macovei sau alte slugi basiste? Boagiu nu stie nici o limba straina cu atestat, a invatat italiana cu un patron italian de la Italstrade prin 1993 care a tinut-o vreo 2 luni in Italia.
  • +2 (8 voturi)    
    Sper sa ne reprezinte si la ceremonia (Joi, 22 octombrie 2015, 11:52)

    Je__ [utilizator]

    de la Volvograd, unde se inaugureaza primul cimitir pentru soldatii romani cazuti in luptele de la Stalingrad.

    E singurul care reprezinta romanii, ca pe restul nu ii intereseaza.