FOTO Congresul PSD: Mihai Sturzu a publicat pe Facebook fotografii cu biletele prin care s-ar fi indicat delegatilor pe cine sa voteze

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Duminică, 18 octombrie 2015, 18:07 Actualitate | Politic

Deputatul Mihai Sturzu, liderul Tineretului Social Democrat si unul dintre candidatii la posturile de vicepresedinte, a publicat duminica pe Facebook doua fotografii in care apar buletine de vot si biletele cu nume de vicepresedinti, sugerand ca ar putea fi indicatiile pe care delegatiile le-au primit pentru votul de duminica.

"A inceput votul "democratic" in PSD. Really?!" este mesajul care insoteste aceste doua fotografii, despre care Sturzu a declarat ca le-a primit de la un prieten din sala.







Intrebat despre aceste fotografii, Dragnea a declarat ca tocmai de aceea a facut un apel in acest sens dimineata.

"(Candidatilor la functiile din Biroul permanent - n.r.) le doresc sa nu iasa vicepresedinti alesi de biletele. Nu as vrea sa mai vad biletele prin sala. Le-am tot transmis asta si sper sa inteleaga ca aceste functii ii vor face sa aiba sansa sa munceasca mai mult decat alti colegi si trebuie sa fie pregatiti de munca, incepand de maine (luni - n.r.), de la ora 11.00", a spus Dragnea de dimineata, inaintea Congresului.

Sturzu a avut un discurs extrem de critic la adresa conducerii PSD in care a cerut sa nu fie validate alegerile de duminica in care Dragnea a fost singurul candidat.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
21855 vizualizari
  • +18 (18 voturi)    
    Sturzu dizidentul ! (Duminică, 18 octombrie 2015, 18:20)

    lili [anonim]

    Pe oportunistul asta l-am vazut din intamplare intr-o emisiune, la TVR sau la Digi 24(nu retin) dar mi-amintesc bine ca in studio era atacat de o tanara speranta din "noul" PNL si el contraataca hotarat la toate atacurile tinerei PNliste care spunea depsre PSDisti ca-s corupti, ca-s baroni cu multe functii si cu multi bani pe mana care NU au facut nimic pentru judetele respective... mama, mama, ce tafnos ii raspundea tinerelu' Sturzu, isi apara PSDeii penali hotarat, fara jena, cand stia bine ce coruptie colcaie printre PSDeii cu averi uriase din banii publici furati in 25 de ani de la gura romanilor prostiti cu pomeni electorale PSDiste ca sa-i voteze!
    Iar acum il vedem ca singurul dizident in marele PSD!
    Sila!
    • +3 (3 voturi)    
      Da... (Luni, 19 octombrie 2015, 10:33)

      Close [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Rau de faci, rau de nu faci. Data viitoare cand cuiva ii vine ideea sa isi critice colegii o sa bage la cap sa taca din gura si sa va fure in continuare. Aparent oricum ai da-o tot e rau.

      Nu-l stiu pe individ sau ce-i poate pielea. Dar vad pe cineva care expune si mai mult mafia PSD. Daca asta e un lucru rau atunci nu aveti decat sa stati toti in cazan si sa va trageti in jos unul pe altul.
      • 0 (0 voturi)    
        l-am vazut cum ii apara pe penalii din PSD! (Luni, 19 octombrie 2015, 15:10)

        lili [anonim] i-a raspuns lui Close

        Cand sa-l cred, acum cand face pe dizidentul sau in acea emisiune unde le lua apararea tafnos, nevoie mare!
        Cand este Sturzu cel real si cand minte ca orice oportunist din politica romaneasca?!
        Chiar nu credeti ca la prima miscare in front il zboara PSD de urgenta, credeti vreo clipa ca PSDul corupt are nevoie de dizidennti?!?!
    • 0 (0 voturi)    
      Unde era Sturzu cand PSD facea scut anti-justite? (Luni, 19 octombrie 2015, 17:08)

      RantCasey [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Acest baiat este vocea lui Ponta din PSD. Asa a actionat mereu Ponta in politica, ca un fricos. La fel cum le punea pe * Firea si Olguta sa-l injure pe Iohannis in campania electorala, la fel il pune acum pe prietenul sau Sturzu sa-i faca opozitie lui Dragnea.

      Sturzu daca era om serios nu se inscria in PSD si chiar daca admitem ca a fost naiv, isi dadea demisia de mult, ca nu e prima marsavie a PSD-ului faptul ca au ales un condamnat penal presedinte.
  • +24 (24 voturi)    
    Sturzu (Duminică, 18 octombrie 2015, 18:24)

    ortega [anonim]

    Sturzule , te-ai băgat în cocină și te plângi că te mănâncă porcii ?
  • +18 (18 voturi)    
    Ce se infoaie trepadusul asta ? (Duminică, 18 octombrie 2015, 18:24)

    Plagarus [utilizator]

    Sturzu Mihai Bogdan vota cu doua maini Legea care proteja parlamentarii de DNA,prin faptul ca erau scosi din categoria functionarilor publici ca sa nu mai poata fi anchetati de DNA pentru infractiuni de serviciu (abuz in serviciu, fals, luare de mita, trafic de influenta).
  • +16 (16 voturi)    
    Pe mainile cui ai ajuns tara mea?! (Duminică, 18 octombrie 2015, 18:29)

    Daniels22026 [utilizator]

    Ce si cui sa ceri?! Alegeri cu un singur candidat, sau cu indicarea votului. Circ uslamist deslantuit, fara scrupule, fara jena, totul pe fata, fara un minim de discretie. Nesimtire pura, propaganda josnica, demna de cel mai numeros electorat al tarii.

    Pe mainile cui ai ajuns tara mea?! Ce rau am facut noi restul tarii, sa fim martorii culturii uslamiste, a milioanelor de uslamisti nenorociti?! Grea pedeapsa am primit noi, tara neuslamizata!
    • -6 (8 voturi)    
      pe mana lui johannis (Luni, 19 octombrie 2015, 1:43)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Cel care a transmis direct ce sa se intample in PNL la alegerile interne. Nu a fost nevoie de biletele.
    • +1 (1 vot)    
      Pe mainile cui? (Luni, 19 octombrie 2015, 9:59)

      Gogol [anonim] i-a raspuns lui Daniels22026

      Pe mainile cui ai lasat-o.
  • +4 (10 voturi)    
    Bravo (Duminică, 18 octombrie 2015, 19:00)

    reiand [utilizator]

    Deși într-adevăr ironice, astfel de realizări (tardive) și critici din interior cred că trebuie încurajate, în loc să facem mișto de ele, chiar dacă sunt făcute de un oportunist.
    • +3 (3 voturi)    
      Bravo! cu mentalitatea asta (Luni, 19 octombrie 2015, 1:44)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui reiand

      am ajuns ca Oprea sa fie un om influent.
    • +3 (3 voturi)    
      STURZU N-O SA CANTE NICIODATA CA PRIVIGHETOAREA (Luni, 19 octombrie 2015, 2:02)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui reiand

      Nu are logica ce spui. Tu ne ceri sa ne prefacem ca Sturzu nu e un oportunist iar criticile lui nu sunt ipocrite si deci sa incurajam un astfel de comportament detestabil, doar ca sa ce ? Daca facea parte din gasca lui Dragnea si nu din cea a ratatului de Ponta ai mai fi avut prilejul sa evidentiezi "realizarile tardive" (inutile, deci ) si "criticile din interior"(care de fapt ar fi trebuit sa fie autocritici in cazul asta) ? Fii sigur ca nu ! Vrei sa canti la alta masa, te rog !
      • 0 (0 voturi)    
        Hahahah (Luni, 19 octombrie 2015, 9:35)

        Vladf [anonim] i-a raspuns lui Susufler0

        Asta chiar nu-si da seama ca nu mai este in voga?

        Prietene, ai fost folosit iar acum ai ajuns pres ca sa nu te compar cu hartia igienica.

        Cand o sa poti sa mai aduci electorat te vor baga in seama, pana atunci, ciocul mic si joc de glezne ca te ia la ochi unicul si cel mai cel presedinte al P$D.

        La alegerile parlamentare o sa-ti ia locul un nou cantarez, un Salam, Minune sau poate chiar unul din Las fiebinti, ala in trening si cu lant.
        Asta se poarta acum, esti demodat.
  • +8 (10 voturi)    
    Tot felul de ratani in PSD (Duminică, 18 octombrie 2015, 19:04)

    SkyDan [utilizator]

    Oameni fara nici un fel de experienta relevanta in munca ajung social-democrati adica acolo unde sunt majoritatea romanilor. Ce fel de experienta de munca aveti ratanilor?
    Iliescu -politruc si secretar de partid al PCR
    Nastase - cercetator jurist in centrale de partid
    Geona - inginer constructor
    Ponta - procuror
    Dragnea - fara ocupatie
    Sturzu - muzicant

    Monstrilor, smenarilor, ipocritilor, schizoizilor, ce stiti voi ce e munca?
    • -6 (12 voturi)    
      Vrajeala.. (Duminică, 18 octombrie 2015, 20:38)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui SkyDan

      Hai lasa abureala ca e exact ca si la celalalte partide. Nu e nimic mai rau sau mai bun la PSD, cam ca la toata clasa politica romaneasca indiferent de culoarea politica din care face parte.
  • +6 (8 voturi)    
    comunisti imputiti (Duminică, 18 octombrie 2015, 20:18)

    gopo111 [utilizator]

    astia atit stiu , sa fure, nimic altceva ar trebui toti astiamcondamnato pt furt
  • +2 (2 voturi)    
    camtaretul (Luni, 19 octombrie 2015, 3:36)

    alintm [anonim]

    Bai STURZULE ,nu esti cam pretentios ? de la neica nimeni ,un cantaret care habar nu are si nu a avut de politica ai ajuns parlamentar si sef tineret PSD , iar la pensie vei primii vreo 1600 lei doar de aici , mai vrei sa fi si vicepresedinte ? peste 2 ani ce vei mai vrea ? sa fi candidat la presedentie ?
  • 0 (0 voturi)    
    Sturzu asta (Luni, 19 octombrie 2015, 14:48)

    alex [anonim]

    e un fel de neica nimeni ce are 5 minute de faima. Cine l-a pus sa se inscrie in psd? din momentul in care a devenit membru psd, a abdicat de la orice urma de ratiune. mucles tovarase, si cauta voturi si bani pt partid, nu mai face pe dizidentul ca ai stiut in ce ai intrat. sau nu ai stiut? inseamna ca nici buletin nu ai voie sa ai....
  • 0 (0 voturi)