VIDEO Alina Gorghiu s-a filmat pe centura Capitalei: Un vinovat trebuie sa existe pentru faptul ca de vreo ora jumatate stau pe amarata asta de centura a Bucurestiului, care e praf si pulbere

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 14 octombrie 2015, 22:40 Actualitate | Politic

Alina Gorghiu, pe centura Capitalei
Foto: Captura Facebook
Co-presedintele PNL Alina Gorghiu a postat miercuri pe pagina sa de Facebook un mesaj video pe care l-a filmat pe centura Capitalei, in care deplange aglomeratia de pe aceasta sosea, notand totodata ca "in drum spre autostrada, am parcurs 10 kilometri in mai mult de o ora".

"Pana duminica voi vizita organizatiile judetene ale PNL din Mehedinti, Caras-Severin si Maramures. In drum spre autostrada, am parcurs 10 kilometri in mai mult de o ora. Nici radare nu pot fi amplasate, ca sa fac o gluma pe seama mea. Revenind intr-un registru serios, Capitala Romaniei, cel mai mare oras al tarii, nu are inca o sosea de centura, dupa 25 de ani in economie de piata. Autostrada Sibiu-Orastie se surpa, dupa ce a fost inaugurata prematur, in scop electoral, de Guvernul Romaniei. Sub actuala administratie centrala nu s-a finalizat nici macar un kilometru de autostrada contractat in acest mandat. Acestea sunt realitatile pe care PSD nu le prezinta si care mentin Romania subdezvoltata.

Va tin in continuare la curent cu ceea ce voi face in urmatoarele zile in Mehedinti, Caras-Severin si Maramures", spune Alina Gorghiu in mesajul postat pe Facebook.

In filmuletul atasat la postare, lidera PNL afirma:

"O sa ziceti la un moment dat ca am ceva cu Ponta, n-am nimic cu Ponta. N-am nimic nici cu CNADNR-ul. Insa un vinovat trebuie sa existe pentru faptul ca de vreo ora jumatate stau pe amarata asta de centura a Bucurestiului, care e praf si pulbere. Si credeti-ma ca orice bucurestean, si cred ca orice om care trece pe aici in tranzit si ramane blocat in trafic cu orele, ar prefera sa vada o centura normala si sa voteze guvernul ala cred ca 10-20 de ani la rand, primul guvern care va reusit sa puna biciul pe CNADNR si sa faca centura asta... Si suna simplu, dar centura se pare ca e un lucru care complica lucrurile in Romania si mai ales in Bucuresti".


.

Posted by Alina Gorghiu on Wednesday, 14 October 2015










5559 vizualizari
  • +3 (21 voturi)    
    minunat!!! (Miercuri, 14 octombrie 2015, 23:38)

    Gustav555 [utilizator]

    Poa' sa rămână acolo, se potrivește...
    • 0 (0 voturi)    
      sa isi plateasca impozitele (Vineri, 16 octombrie 2015, 15:14)

      alin [anonim] i-a raspuns lui Gustav555

      si pentru veniturile realizate la locul "reportajului" si atunci sa vezi ce centura ii trage predoiu :)
  • +6 (10 voturi)    
    bravo (Miercuri, 14 octombrie 2015, 23:48)

    rov [utilizator]

    Dar e de 20(douazeci de ani) asa...
    Niciodata nu e prea tarziu... e bine ca a obervat totusi un politician...Felicitari !!!
    • +3 (3 voturi)    
      si ponta a observat (Joi, 15 octombrie 2015, 13:26)

      eu [anonim] i-a raspuns lui rov

      ba chiar a fost si acolo... a si promis ca se face... a venit cu nenea Oprescu... cu 2-3 zile inainte de venirea lor s-au astupat niste cratere la bariera Domnesti... a fost foarte frumos... dar cam atat... cred ca a trecut deja mai bine de un an de atunci.... mai inainte a fost si doamna Udrea... mare sefa la MADR.... s-a enervat si a zis ca o face pe banii MADR-ului repede... cat ai zice peste... nu a facut nici doamna nimic... asta era prin septembrie 2011...

      TOTI politicienii vad.... TOTI se prefac interesati... Cand sunt la TV si pe FB totul e in interesul cetateanului.... cand trec singuri insa merg cu girofarul pe repede inainte... si atunci se merge bine si nu mai sunt probleme...
    • 0 (0 voturi)    
      esti (Joi, 15 octombrie 2015, 18:13)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui rov

      naiv?
  • +11 (15 voturi)    
    Trista scena (Miercuri, 14 octombrie 2015, 23:53)

    Codo [anonim]

    Dna Alina se plange ca sta de mai mult de o ora jumate pe centura? Pai daca merge pe jos... Sa bage putin viteza sau sa se urce intr-o masina. Culmea e ca niciun sofer de camion nu ii face vreo propunere. PNL actual nu ii seduce nici macar pe camionagii. Lasand gluma la o parte, daca va coditi asa sa luati primaria capitalei chiar si cand e servita pe tava, lasati-l pe nicusor dan sa faca ceva. El nu ar fi in stare de video asa patetice si chiar are un plan cu centura si cnadr-ul.
  • +15 (15 voturi)    
    Sigur (Miercuri, 14 octombrie 2015, 23:57)

    Ambalezu [utilizator]

    ca exista un vinovat. E acelasi vinovat de 25 de ani - clasa politica.....toata.
  • +10 (12 voturi)    
    un vinovat (Joi, 15 octombrie 2015, 0:09)

    evoque [utilizator]

    sigur exista si acela este poporul acesta amorf care nu va da un sut in fund si sa va trimita la canal pe toti politicienii.
  • +13 (21 voturi)    
    Tu esti prima vinovata! Cu PNL cu tot! (Joi, 15 octombrie 2015, 0:15)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Voi l-ati adus pe Ponta si PSD-ul lui mafiot la guvernare ca sa distruga Romania. Apoi, v-ati rupt din USL cand ati vazut ca toata Europa si USA sunt impotriva voastra. Acum va plangeti ipocriti de dezastrul pe care l-ati facut impreuna???
  • +8 (10 voturi)    
    Așa da! (Joi, 15 octombrie 2015, 0:16)

    mitg [anonim]

    Așa bine n-am mai râs de mult.
  • +18 (18 voturi)    
    Penibil (Joi, 15 octombrie 2015, 0:16)

    Dragos [anonim]

    Nu stiu cum se face ca intotdeuna cei din opozitie sunt experti in a gasi vinovati si "a rezolva problemele daca ar fi ei la ciolan", dar cum ajung la putere, jumatate de mandat ne aburesc cu ce dezastre au lasat in urma cei de dinainte, si cealalta jumatate raspund la acuzatiile urmatoarei opozitii, si tot asa... Oare nu v-ati saturat sa tot vedeti circul asta de 2 lei ? E penibil, pe bune... Parerea mea este ca genul asta de "stire" este buna de TNR, nu de un site serios de stiri. Penibil...
  • +11 (15 voturi)    
    nu (Joi, 15 octombrie 2015, 0:30)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    are deloc fler politic sa nu mai zic de simtul ridicolului dama asta. Cum naiba sa se fotografieze pe centura...
  • +14 (14 voturi)    
    sunt sigur ca vor fi comentarii ironice (Joi, 15 octombrie 2015, 0:48)

    ninel [anonim]

    legate de aceasta poza, cu Alina pe centura, printre tiristi :)
    • -4 (14 voturi)    
      Nu ironice, ci auto-ironice (Joi, 15 octombrie 2015, 4:44)

      cititor_hotnews [utilizator] i-a raspuns lui ninel

      Ce nu inteleg toti gibonii care s-au aruncat deja si se vor mai arunca cu cel mai facil, cliseistic, idiot si jegos tip de comentarii la titlul asta, e ca de fapt ei rad de ei insisi.
  • +3 (13 voturi)    
    Ce facea pe centura? (Joi, 15 octombrie 2015, 0:53)

    newlook [utilizator]

    Ce facea pe centura?
    • -2 (6 voturi)    
      una mica (Joi, 15 octombrie 2015, 8:50)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      adica...ce stie ?
    • +1 (1 vot)    
      CENTURA DE CASTITATE A POLITICII (Joi, 15 octombrie 2015, 19:21)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Nu pot sa-ti spun decat ca in urma cu cateva zile a strans toti reporterii si fotoreporterii de pe holurile Parlamentului si le-a zis ceva de genul : "S-o facem... daca nu acum... atunci, cand ? Daca nu noi, atunci, cine ? " Cred ca saracuta, nu a avut succes si a incercat din nou acum. Stii cumva cum s-a terminat de data aceasta ?
  • +9 (9 voturi)    
    Vinovati (Joi, 15 octombrie 2015, 0:55)

    Airwaves [utilizator]

    Vinovati sunteti voi, toata sleahta aia de golani care traiti pe spinarea noastra, a cetatenilor! Nu in ultimul rand, vinovati suntem noi, pentru ca va votam si, mai ales, ca avem impresia ca prin vot putem schimba ceva.

    Da, dupa mai bine de 3 decenii de viata, am ajuns la concluzia ca fiecare tara are exact politicienii pe care ii merita. Toata tara este la pamant. Toata tara!
    • +3 (3 voturi)    
      nu tara are, (Joi, 15 octombrie 2015, 9:13)

      vasile [anonim] i-a raspuns lui Airwaves

      politicienii pe care-i merita, politicienii sunt dupa chipul si asemanarea poporului, (nu suntem mindri ca suntem .....),
  • +1 (5 voturi)    
    asa e (Joi, 15 octombrie 2015, 2:48)

    gurabate [anonim]

    asa e si in NY
  • +11 (13 voturi)    
    penibila (Joi, 15 octombrie 2015, 3:23)

    coloneze [utilizator]

    ghorghiu e un ponta deghizat in femeie
  • +5 (7 voturi)    
    Lasa fufi (Joi, 15 octombrie 2015, 7:48)

    anonim [anonim]

    nu fii trista si nu te da asa preocupata, la anu is alegeri, te alegi si tu in ceva fonctie si o sa umbli cu elicopterul, sau vei avea coloana oficiala cu girofare, deci scapi de micile neplaceri ale cetateanului de rind, gen trafic, lipsa de autostrazi si alte asemenea.
    Hai.,..la vot cetateni, fufi s-a saturat sa stea in trafic
  • +10 (10 voturi)    
    Alinuța (Joi, 15 octombrie 2015, 8:19)

    Ana Armanca [utilizator]

    Situația este catastrofală, Alinuța. Cum de nu ți-ai dat seama de asta de pe vremea USL-ului? Cum de nu ați văzut ce partid este PSD?
    • +5 (7 voturi)    
      Pe vremea USL (Joi, 15 octombrie 2015, 8:49)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui Ana Armanca

      Pe vremea aia Alina nu conta in partid.
      Spre deosebire de momentul actual cind nu are nici o importanta.
      • 0 (2 voturi)    
        insipida persoana (Joi, 15 octombrie 2015, 10:39)

        mnicku [anonim] i-a raspuns lui Martinezu

        cu sau fara ea tot acolo e .
  • +2 (2 voturi)    
    Asfalt tango (Joi, 15 octombrie 2015, 9:04)

    BASCA [anonim]

    Este absolut ingrozitooor,cu astia nu se mai poate,de ce n-om fi facut-o sub Tariceanu eu nu stiu,cred ca eram prinsa cu altele,daca ne iesea motiunea,centura iera gata!Va pup dar sunt suparata rau!
  • 0 (2 voturi)    
    P.N.L. (Joi, 15 octombrie 2015, 11:42)

    vasconi [anonim]

    Ce a ajuns P.N.L.-ul !!! PeNibiLi !
  • +2 (2 voturi)    
    cam astea sunt devina (Joi, 15 octombrie 2015, 12:14)

    fanepionieru [anonim]

    Dan Predescu 20 ianuarie 1990 - 23 iulie 1990 (demis);
    Ştefan Ciurel 24 iulie 1990 - 17 noiembrie 1990 (demisionat);
    Viorel Oproiu: noiembrie 1990 - septembrie 1991;
    Doru Viorel Pană: septembrie 1991 - februarie 1992;
    Crin Halaicu: februarie 1992 - iunie 1996;
    Victor Ciorbea: 20 iunie 1996 - 30 martie 1998 (19 noiembrie 1996 numit în funcţia de prim-ministru);
    Viorel Lis: (1) (interimar): 16 ianuarie 1997 - 13 noiembrie 1998;
    Viorel Lis: (2) (ales) 13 noiembrie 1998 - iunie 2000;
    Traian Băsescu: (1) 26 iunie 2000 - iunie 2004;
    Traian Băsescu: (2) iunie 2004 - 21 decembrie 2004 (Pe 21.12.2004 Traian Băsescu a depus jurământul de credinţă în faţa Parlamentului şi devenit în mod oficial preşedintele României);
    Răzvan Gheorghe Murgeanu: (interimar) - 23 decembrie 2004 - aprilie 2005 (Joi, 23 Decembrie 2004, cu 48 de voturi pentru şi 3 împotrivă, consilierii municipali l-au desemnat pe viceprimarul Gheorghe Răzvan Murgeanu să asigure interimatul în funcţia de primar general al Bucureştiului);
    Adriean Videanu: aprilie 2005 - iunie 2008;
    Sorin Oprescu: iunie 2008 - septembrie 2015.
    • +1 (1 vot)    
      lipsesc (Joi, 15 octombrie 2015, 18:21)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui fanepionieru

      cele 50% din partea guvernului, recte cndar.
      soseaua de centura e drum national.
      e corect ca implicarea sa fie atat din partea primariei generale a capitalei cat si din partea guvernului/cndar.
      altfel, socoteala e corecta.
  • +2 (2 voturi)    
    mii de multumiri (Joi, 15 octombrie 2015, 12:21)

    Ciprian [anonim]

    multumesc hotnews, multumesc Alina Gorghiu !
    mi-at facut ziua mai frumoasa !
    eu deja o dau in fantezii, iar ea deja sta pe soseaua de centura. Alina, tot ce mai trebuie e sa pozezi in Playboy si iti promit ca ai votul meu ! beau doua cafele doar sa ajung la urna de vot :))))))
  • +2 (2 voturi)    
    PNL sustine un INFRACTOR la primaria Rm. Valcea? (Joi, 15 octombrie 2015, 13:42)

    mihai [anonim]

    Dar sa ne explice doamna de ce PNL propune pe INFRACTORUL gutau la primaria Rm. Valcea, desi e condamnat de doua ori pentru fapte de coruptie comise in calitate de primar??? Asa se duce lupta anticoruptie??? Unde e respectul fata de cetatenii orasului??? De ce ne se modifica legea alesilor locali si sa li se interzica celor cu cazier sa candideze???Cum e posibil ca unul care a furat din bugetul public sa candideze pentru aceeeasi functie publica???Inteleg tupeul maxim al infractorului, dar tu, PNL, care declarativ sustii lupta anticoruptie, cum poti sa sustii un corupt???
  • +1 (1 vot)    
    VASILE, HAI, INTOARCE-TE, CA S-A CONTRAMANDAT. (Joi, 15 octombrie 2015, 14:37)

    Susufler0 [utilizator]

    Asta-i tot ce poti, Alinuta ? Asta-i opozitia la guvernarea pesedista ? Pe Vasile unde l-ai trimis ? Sa stea blocat la Piata Sudului ? Asa vreti voi sa conduceti Romania , ori cu papioane la gat, ori cu esarfe la maneca ? M-ati pierdut de client.
  • +1 (1 vot)    
    incercati si asta (Joi, 15 octombrie 2015, 14:39)

    utilizator [anonim]

    va plangeti ca ati facut 10 km intr-o ora??? va poftesc in orele de varf - dimineata (7:30-9:30 ) si dupa amiaza (17:00 - 19:30) pe str PRECIZIEI sa vedeti cum este sa faceti 1 km intr-o jumatate de ora sau mai mult.... Sesizari au fost multiple dar nimeni nu face nimic.
    luati-va colegii si incercati.
    • -1 (1 vot)    
      pedaleaza (Joi, 15 octombrie 2015, 16:07)

      Ciprian [anonim] i-a raspuns lui utilizator

      bai nene luati-va biciclete daca sunteti jmekeri. daca nu, stati acasa ! vreti sa va dati bogati ? luati-va bicle scumpe de mii de euro 7-10.000 bucata. pe mine nu ma impresioneaza ultimul bugatti.
  • 0 (0 voturi)    
    stamba (Vineri, 16 octombrie 2015, 18:07)

    realist [anonim]

    adică guvernul din ,,umbră"...nu ştie cand să se dea în stambă?!...pan-acum nu s-a văzut nimic?!doar....cand se-apropie alegerile ,,(ne)anticipate".....vampirii care-au supt sangele ţării-ăştia-s toţi politicienii