Programul Camerei Deputatilor a fost modificat pentru ca deputatii sa mearga la Sfanta Parascheva / Miercuri vor avea loc doar comisiile care au fost deja inscrise pe ordinea de zi

de A. Florea     HotNews.ro
Luni, 12 octombrie 2015, 15:05 Actualitate | Politic

Programul Camerei Deputatilor (CD) a fost modificat pentru saptamana aceasta, pentru ca deputatii sa mearga la sarbatoarea sfintei Parascheva din Iasi. Secretarul CD, Niculae Mircovici a anuntat ca miercuri, 14 octombrie, vor avea loc doar comisiile parlamentare care au fost deja inscrise in ordinea de zi. Deputatii vor veni la munca in masura in care se poate, a sustinut Mircovici.

Secretarul CD a declarat ca au existat mai multe solicitari din partea deputatilor pentru a merge la sarbatoarea Sf Parascheva din Iasi. De asemenea, au existat sase cereri pentru aprobarea a doua zile de concediu cu plata pentru 12, respectiv 13 octombrie. Mircovici a precizat, ca, cel mai probabil, deputatii vor sa mearga la moastele Sf. Parascheva.



De obicei, sedinta de plen si votul final din CD este programat in ziua de miercuri a fiecarei saptamani. Insa, programul a fost modificat pentru aceasta saptamana, iar votul final se va da marti incepand cu ora 15:00.

Pentru ziua de miercuri sunt inscrise in ordinea de zi patru sedinte ale comisiilor parlamentare din CD, in vreme ce activitatea a 12 comisii se va desfasura marti, in aceeasi zi cu votul final.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
2276 vizualizari
  • +17 (17 voturi)    
    Habotnici (Luni, 12 octombrie 2015, 15:11)

    Vicent [anonim]

    Adica treburile tarii vor fi rezolvate la puparea moastelor. La asa tara, asa parlamentari.
    • +7 (7 voturi)    
      Noaptea mintii (Luni, 12 octombrie 2015, 15:23)

      dana_s [utilizator] i-a raspuns lui Vicent

      ... la asa parlamentari, asa tara.
      • +3 (3 voturi)    
        ... (Luni, 12 octombrie 2015, 16:22)

        dragonfly [utilizator] i-a raspuns lui dana_s

        Si asa munceau saracii mult, ce bine or sa le prinda 2 zile de rugaciune si reculegere la prea sfanta!!! Hai sictir de pungasi ce sunteti!
      • +1 (1 vot)    
        Întuneric medieval (Luni, 12 octombrie 2015, 17:23)

        popescu_dtru [utilizator] i-a raspuns lui dana_s

        la așa țară, așa parlamentari...
  • +7 (7 voturi)    
    TNR (Luni, 12 octombrie 2015, 15:24)

    Lili_1024 [utilizator]

    Asta e stire de Times New Roman!
  • +7 (7 voturi)    
    Constatari . (Luni, 12 octombrie 2015, 15:27)

    Marx [anonim]

    Parlamentarii nostri , alesi sa fie in slujba oamenilor , au decis sa aiba un comportament de pungasi ordinari . Se ascund dupa o zi din calendarul bisericesc si fug acasa la neveste si afaceri . Rusine ! .
  • +4 (4 voturi)    
    da? (Luni, 12 octombrie 2015, 15:31)

    AnderT [utilizator]

    da Doamne sa nu vina DNA-ul la mine, da Doamne sa mai pot prosti un pic pe astia, da Doamne sa imi realizez copii pe banii statului, da Doamne niste contracte grase in comisioane....

    Pupici dulci la Parascheva si BOR ....

    Alles Rumanien
  • +5 (7 voturi)    
    WTF??????? (Luni, 12 octombrie 2015, 15:40)

    21unas [utilizator]

    mie nu-mi da nimeni liber sa merg la pupat de moaste.
    hai sa oprim toata economia in loc pentru pupat de moaste!

    de ce nu o fac zi de sarbatoare nationala de pupat moaste, sa o frece ortodox toata lumea, nu numai parlamentul.
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Luni, 12 octombrie 2015, 15:43)

    gigi [anonim]

    ... si ar trebui platiti in masura in care se poate...!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Tare (Luni, 12 octombrie 2015, 15:46)

    Qu [utilizator]

    Daca au ajuns sa umble dupa boasele sfinte e grav. O sa reuseasca sa le corupa si p-alea.
  • 0 (0 voturi)    
    Fabulos (Luni, 12 octombrie 2015, 15:48)

    Malone_M [utilizator]

    Jucand jalnic rolul de credinciosi, acesti straini de lumea celor sfinte cer cu mila si cuviosenie sa li se dea dreptul de a se bucura pe viu de atingerea divina a moastelor. Pai unde e mai facil si mai productiv sa fie vazuti de catre alegatorii constiinciosi si conservatori daca nu la adunarile tot de ei pastorite si imbogatite cu sarmale si fasole in regim all inclusive si gratis?
    Cred ca pentru unii dintre preacucernicii politicieni-pelerini a merge la Iasi zilele astea e mai incomod decat sa-i pui sa sape la camp dar ceva trebuie sa sacrifice si ei ca sa-si merite locul in dormitoarele numite parlament si senat si eventual in Rai.
  • +2 (2 voturi)    
    si dai si pupa, pupa monser...... (Luni, 12 octombrie 2015, 15:50)

    mnicku [anonim]

    ca poate va raniti dreaqu' la gura de atita pupat .

    Daca nu pupati coresponzator si cu simt de raspundere nu se pune, grija la sticla c-ati subtiat-o de atita pupat
  • +3 (3 voturi)    
    N-ar fi nici o paguba! (Luni, 12 octombrie 2015, 15:52)

    I.Puscas [anonim]

    Ar face bine daca ar ramane cu totii acolo, ca moaste.
  • +3 (3 voturi)    
    si vin cu nino-nino? (Luni, 12 octombrie 2015, 15:54)

    villa [utilizator]

    girofare, lumini si alte alea, sa intre primii la pupat? ca nu-i vad sa stea ca tot omu' 12 ore la coada...
    asta daca ii vede cineva pe acolo, sunt sigur ca 1-2 vin de dimineata, pentru a-i acoperi pe ceilalti!..
  • +1 (1 vot)    
    Nu se mai vad frunzele de la morcov...... (Luni, 12 octombrie 2015, 16:21)

    Habliza [anonim]

    Au aflat ca sunt pe teva la DNA si acum merg la matanii si pupat de moaste.
    Nu uitati, sa faceti crucea mare si dracu-i mare!
    • 0 (0 voturi)    
      Daca imi permiteti (Luni, 12 octombrie 2015, 16:38)

      Malone_M [utilizator] i-a raspuns lui Habliza

      Corect e: sa faca + mare pentru ca e draqul batran.
  • +2 (2 voturi)    
    Publicitate reciproca (Luni, 12 octombrie 2015, 16:48)

    Invincible [utilizator]

    Le-a facut BOR publicitate, sa fie alesi, acum ei fac publicitate BOR, sa vada pulimea cum trebuie sa se comporte in ideea ca, daca face asa vladica, de ce sa nu faca asa si opinca :)