Victor Ponta spune ca si Alina Gorghiu a avut contracte cu institutii de stat, precum AVAS si BTT, gasite de corpul de control al fostului premier Emil Boc / "La toate selectiile de oferte era doamna Gorghiu cu domnul Sova, de obicei castiga doamna Gorghiu"

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 6 octombrie 2015, 10:01 Actualitate | Politic

Victor Ponta a declarat luni seara la B1 TV ca nu intelege de ce Alina Gorghiu ii acuza pe alti politicieni ca au incheiat contracte cu statul in conditiile si care si ea este in aceeasi situatie.

"La toate selectiile de oferte era doamna Gorghiu cu domnul Sova, de obicei castiga doamna Gorghiu", a declarat premierul.

Victor Ponta a sustinut ca, pe langa contractele cu Institutul National al Lemnului, copresedintele PNL ar fi avut contracte "si cu alte institutii de stat, AVAS, BTT".

"Au venit oamenii si mi-au spus", a declarat premierul care a adaugat este vorba de "rapoartele facute de corpul de control al primului ministru Emil Boc. Eu n-am facut niciun control, nu mi se pare normal".

Victor Ponta a spus ca Emil Boc "le-a trimis la diverse institutii". Intrebat daca au ajuns si la DNA, el a raspuns: "Cred ca da, o sa verific"

“Mai are vreo 11 contracte la BTT… or mai fi si altele, habar n-am”, a adaugat Victor Ponta.

"Nu le-am gasit eu, le-a gasit Boc", a spus

"Cand a inceput sa vorbeasca despre contracte, cred ca a facut o mare greseala", a mai spus premierul despre Alina Gorghiu.













[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
3419 vizualizari
  • +4 (14 voturi)    
    ma intreb de ce nu a spus aceste lucruri (Marţi, 6 octombrie 2015, 10:21)

    un domn [utilizator]

    mai devreme ? e prima oraca cand nu minte, insa ma deranjeaza ca a lasat o pe gospodina penelista sa trancaneasca atata vreme....personal cred ca in acest moment NUMAI Base mai poate salva Romania
    • +6 (10 voturi)    
      Esti sigur ca nu minte? (Marţi, 6 octombrie 2015, 10:44)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ar fi o premiera mondiala.
      "Au venit oamenii si mi-au spus" - numai aceasta expresie ar trebui sa ne faca atenti. E un fel de a zice: e cam groasa minciuna asta, sa o invaluiesc putin...
      Imi pare rau sa o spun inca o data, dar omul asta e un mincinos patologic. Pur si simplu nu se poate abtine sa nu puna o minciuna in fiecare fraza pe care o rosteste.
      • +2 (2 voturi)    
        indiferent cum o formuleaza minciuna (Marţi, 6 octombrie 2015, 11:23)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui midufi

        cetateanu Dottore a spus ca va incepe Turnatoria...iar @mnicku (multumesc si apreciez comentariul tau) Are Dreptate !!! NUMAI Brutaria ii sperie si asa se vor "spovedi"...Oare Cat Au furat in 25 de ani ? 30 miliarde euro ? mai mult ? cat din datoria publica este in fapt acoperirea unr furaciuni ? eu asa pune in balanta datoria externa a Romaniai cu cat s a furat de la Petrica-ytd. Atat PRO TV prin Romania Te Iubesc cat si Digi24 prin Romania Furata...AU SUBLINIAT ca s a furat muuuult !
    • +5 (5 voturi)    
      pai daca sint pe aceeasi mina toti (Marţi, 6 octombrie 2015, 10:57)

      mnicku [anonim] i-a raspuns lui un domn

      la doctorate si furturi. Partidele politice sint doar umbrela pt hotii. Nu am vazut bataie intre ei care sa faca drumuri cu 3 benzi pe sens , fara spaga si fara interese obscure ori sa avem sistemul sanatate superperformant sau invatamint de nivel Oxford.... am impresia ca cer prea mult de la niste excroci.

      Acum primul il toarna pe al doilea. Pretenul celui de-al doilea ne se lasa mai prejos si face denunt contra primului....samd pina cind se vor intra toti la beci.

      Pe astia nu-i mai satura nimeni, decit cele 4 scinduri
    • +1 (3 voturi)    
      gorgiu "gospodina" ? (Marţi, 6 octombrie 2015, 11:30)

      robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      cred ca nu trebuie sa consulti dictionarul :))
      • +2 (2 voturi)    
        macar o Omleta stie sa faca (Marţi, 6 octombrie 2015, 12:22)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui robotel corporatel

        motiv pentru care e Gospodina...sau ai crezut ca i as fi Spus "Gospodin" ?...ai dreptate..poate IN TIMP vom afla filiatia de Gospodin ))))
        • -4 (4 voturi)    
          fiecare cu standardele lui (Marţi, 6 octombrie 2015, 13:05)

          robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          daca pentru tine e suficient sa faca o omleta pentru a fi gospodina....
  • +10 (12 voturi)    
    Sarbu la Curtea de Conturi. (Marţi, 6 octombrie 2015, 10:22)

    Johanis [utilizator]

    Acum, daca tata socru' merge la curte de Conturi, vor iesi la iveala doar cele ale dnei Gorghiu,
    Fura si stanga, fura si dreapta!
    Poporu' plateste!
    • +2 (2 voturi)    
      nici chiar asa (Marţi, 6 octombrie 2015, 11:24)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

      Strada TREBUIE Sa Se Reintalneasca cel TARZIU pe 22.12.15...si sa Faca Curatenie !
    • +3 (3 voturi)    
      asa-i (Marţi, 6 octombrie 2015, 11:31)

      robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

      pana acum au fost anchetate doar furturile din guvernarea boc :))
  • +7 (9 voturi)    
    asa, si? (Marţi, 6 octombrie 2015, 10:45)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    asta e ca si cum, cand treci pe rosu, ii zici politistului ca mai stii pe cineva care a trecut pe rosu deci sa nu-ti ia carnetul.
    • 0 (0 voturi)    
      intrebare : (Marţi, 6 octombrie 2015, 17:18)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

      cum de au ajuns informatii contractuale intre doua parti, la o a treia parte care nu e implicata in contractele respective?
      cu alte cuvinte, cine a incalcat clauzele de confidentialitate?
      daca nimeni nu a incalcat clauzele de confidentialitate, cum de au ajuns informatii contractuale in mana mitomanului?
  • +7 (7 voturi)    
    are tupeu pt ca (Marţi, 6 octombrie 2015, 10:59)

    mincula [anonim]

    dna gheorghiu are protectie. Inca
  • -1 (3 voturi)    
    Liberala Alinutza (Marţi, 6 octombrie 2015, 11:15)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Câ s-a imbuibat din afaceri cu intreprinderile statului se stia, ca doar e pupila lui Vlasov. Aceasta carierista care nu stie decit sa arunce vorbe, abia asteapta sa ajunga la ciolan ca sa poata si asa-zisul ei partid (mafia portocalie, gasca lui Fenechiu, Chiliman, Vidianu etc.) sa mai fure ce nu au apucat. Toate partidele urmaresc acest scop - sa isi serveasca clientela de mafioti
  • +5 (5 voturi)    
    Lol (Marţi, 6 octombrie 2015, 11:22)

    HP [utilizator]

    Vechea tactica a mincinosilor si incompetentilor, cand sunt prinsi cu matza in sac, intreaba ca de ce fura si altii, de parca asta ar elimina propriul furt.

    "Logica" asta este numita argumentul "tu quoque"

    https://en.wikipedia.org/wiki/Tu_quoque

    Tu quoque or the appeal to hypocrisy is an informal logical fallacy that intends to discredit the validity of the opponent's logical argument by asserting the opponent's failure to act consistently in accordance with its conclusion(s).

    It is a fallacy because the moral character or past actions of the opponent are generally irrelevant to the logic of the argument.

    It is often used as a red herring tactic and is a special case of the ad hominem fallacy, which is a category of fallacies in which a claim or argument is rejected on the basis of fact about the person presenting or supporting the claim or argument.

    It is distinct from an argument condemning double standards, which argues against an opponent's moral standing to demand better conduct from others when guilty of similar misconduct themselves, without suggesting that the logic of their argument is compromised by that misconduct.
  • +4 (4 voturi)    
    Pinocchio zis și "Sifon" (Marţi, 6 octombrie 2015, 12:04)

    _MaG_ [utilizator]

    Asta-i ponta! nimic responsabil din partea lui! un om mic! un politician și mai mic!
  • +2 (2 voturi)    
    si? (Marţi, 6 octombrie 2015, 13:08)

    I [utilizator]

    si ce daca are contracte cu statul? vino si ne anunta cand a furat, nu cand are contracte cu statul. Din moment ce statul face licitatii e absolut normal ca unii oameni sa aibe contracte cu statul.
  • +1 (1 vot)    
    persoana sau cabinetul? (Marţi, 6 octombrie 2015, 15:47)

    curuis [anonim]

    mai era Akina G membra a cabinetului? sau banala minciuna a lui Ponta...