​​VIDEO Ce nu s-a vazut la TV in ziua in care guvernul Ponta nu a picat

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Marţi, 29 septembrie 2015, 20:53 Actualitate | Politic

Victor Ponta la sedinta votului pe motiunea de cenzura
Foto: Hotnews
Premierul Ponta a fost numai un zambet marti, in sala de plen a Parlamentului, unde motiunea de cenzura a opozitiei a picat la vot. Atmosfera din sala trada resemnarea, iar parlamentarii si-au vazut mai degraba de treaba pe tablete si telefoane, s-au distrat si si-au spus glume, iar liderii opozitiei au preferat sa imparta strangeri de maini prin sala, desi afara, langa Parlament, erau circa 3.000 de oameni care protestau in ploaie si ii asteptau la miting. La finalul sedintei, premierul Ponta a glumit si a dat frateste mana cu un lider al unui partid care a votat pentru demiterea guvernului.

  • Vezi un reportaj marca HotNews.ro cu imagini de la sedinta de marti a parlamentului


Video realizat cu echipament Nikon


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

35968 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Un blat evident (Marţi, 29 septembrie 2015, 21:27)

    OmulNou [utilizator]

    Hai penelistilor, mai ziceti ca PNL e-n opozitie.
  • -14 (16 voturi)    
    Mafia DNA-PDL-Iohanis (Marţi, 29 septembrie 2015, 22:23)

    CristianDobre [anonim]

    Nu i-a ieșit șmecheria mafiei DNA-PDL-IOHANIS. Kovesi nu era și ea în parcul Izvor, ca să arate stăpânilor încă o dată că face tot ce se poate pentru dărâmarea guvernului? Slugoiul băsist, Luluța Kovesi.
    • +3 (3 voturi)    
      Cristiandobre (Miercuri, 30 septembrie 2015, 4:07)

      jidanu [utilizator] i-a raspuns lui CristianDobre

      Frate!!! Nu mai bea apa la caine! Ia de la robinet!!! Saracul
  • +12 (12 voturi)    
    Ceea ce stim cu totii (Marţi, 29 septembrie 2015, 22:40)

    Clop [utilizator]

    Premierul Ponta este doar un cocalar obscen aflat inca pe cai mari (din cauza baronilor din politica si a intereselor de culise la nivel de business din Parlamentul Romaniei, medaliatul, cel mai corupt din 2013 incoace). Politica romaneasca, care este o cloaca, ii permite asta inca. Clasa politica este lipsita de un set mimim de valori dintre cele mai autentice valori - sa zicem dincolo si in cor (coor) cu "interesul national" - hahahaha!

    Ponta, la nivel de individ, care ar avea o constiinta proprie inca in functiune, nu exista. Ponta este fantosa perfecta din simulacrul numit politica de pe cheiul Dambovitei. Ponta este emasculatul, hermafroditul, eunucul perfect din politica romaneasca, licheaua de vis a papusarilor secu', a tatucilor, a mogulilor, a tichiilor de margaritar de Obor.

    Ponta - premierul made in China al Romaniei.

    Hai, DNA!
  • +4 (8 voturi)    
    Doamna (Miercuri, 30 septembrie 2015, 0:16)

    Dies-irae [utilizator]

    A revenit doamna Udrea la trebile tarii? Wow! Ma simt mult mai in siguranta.
  • +1 (1 vot)    
    politicienii astia put! (Miercuri, 30 septembrie 2015, 6:30)

    Francisc 1 [utilizator]

    avem nevoie de un suflu nou nu toti expiratii si compromisii fie ei din pcr sau pnl.
  • 0 (2 voturi)    
    parlament de hoti (Miercuri, 30 septembrie 2015, 9:25)

    rochiri [utilizator]

    deci stai 2 luni in puscarie si dupa te duci la vot pentru binele tarii.
    Este ceva incredibil!
    • 0 (0 voturi)    
      ? (Miercuri, 30 septembrie 2015, 14:08)

      I [utilizator] i-a raspuns lui rochiri

      confunzi puscaria cu arestul.