Carmen si Klaus Iohannis, alaturi de Michelle si Barack Obama la receptia oferita de liderul de la Casa Alba / Iohannis l-a invitat pe Obama sa viziteze Romania

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 29 septembrie 2015, 20:01 Actualitate | Politic

Presedintele Klaus Iohannis si sotia sa Carmen au participat luni la o receptie traditionala oferita de presedintele Statelor Unite, Barack Obama, cu ocazia summit-ului Adunarii Generale ONU. Cuplul prezidential a pozat alaturi de Barack si Michelle Obama, fotografia fiind facuta publica marti de Administratia Prezidentiala

La dineul de luni au fost sunt invitati sa participe toti sefii de stat si de guvern prezenti la  summit-ul Adunarii Generale ONU.


Carmen si Klaus Iohannis, alaturi de Michelle si Barack Obama la receptia traditionala oferita de Presedintele Statelor Unite ale Americii, domnul Barack Obama (New York, SUA) - 28 septembrie 2015 / Foto: Administratia Prezidentiala

'A fost o intalnire scurta si calda. Am schimbat cateva fraze, am facut o poza impreuna. A fost foarte bine. (...) Eu l-am invitat in Romania si se lucreaza. Diplomatii nostri lucreaza la vizite bilaterale si cand vom sti o sa va informam', a spus Iohannis, citat de Agerpres.

Seful statului a fost intrebat si daca a primit un raspuns cu privire la invitatia pe care i-a adresat-o lui Obama.

'Raspunsurile intotdeauna sunt pozitive, noi suntem politicosi', a conchis Iohannis.

Presedintele Iohannis a ajuns in Statele Unite joi, 24 septembrie pentru a participa la Adunarea Generala ONU. Organizatia, care marcheaza 70 de ani de existenta, a adoptat noua agenda de dezvoltare. "Agenda 2030" sau "post 2015 Development Agenda", care include 17 obiective de dezvoltare durabila. Acestea inlocuiesc asa-numitele Millenium Development Goals (Obiectivele de Dezvoltare Mileniu), care expira in decembrie 2015, fiind adoptate la summit-ul ONU din 2000 pentru o perioada de 15 ani.

Seful statului ar urma sa ajunga inapoi in tara in cursul diminetii de joi, 1 octombrie.










9443 vizualizari
  • 0 (30 voturi)    
    Scumpa deplasarea, ieftina poza pt. KiWI&soatza (Marţi, 29 septembrie 2015, 20:17)

    Plagarus [utilizator]

    O sa ne "imbucure " sensibelul national si cu posibilele poze alaturi de : Dalai Lama,baronul Karl Friedrich Hieronymus von Münchhausen, Henry Kissinger, șefii Shell, BP, Airbus, HSBC, Saab, AXA, Google, Linkedin,
  • -26 (36 voturi)    
    Cea mai mare... (Marţi, 29 septembrie 2015, 20:21)

    Lunix [utilizator]

    ...realizare a lui Johanis, sa se pozeze cu cel mai mare dusman al Europei si cu /// lui de nevasta !!!
    • -21 (23 voturi)    
      Asa o descriu... (Marţi, 29 septembrie 2015, 20:29)

      Lunix [utilizator] i-a raspuns lui Lunix

      ...serviciile lor secrete-scrpe- pot sa caut link-ul...
  • +12 (24 voturi)    
    LOL... (Marţi, 29 septembrie 2015, 20:34)

    sandokan [anonim]

    Ce fericire pe familia Obama ca are ocazia sa fie in poza cu mandrul nostru presedinte.... :))
  • -1 (13 voturi)    
    good job (Marţi, 29 septembrie 2015, 20:44)

    @Mishu [utilizator]

    De remarcat cât de răvășitoare este doamna iohannis
  • +5 (19 voturi)    
    si (Marţi, 29 septembrie 2015, 20:57)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    acum ar putea demisiona, la urma urmei pentru asta a candidat...
  • +2 (10 voturi)    
    frumos aranjament......floral (Marţi, 29 septembrie 2015, 21:06)

    mnicku [utilizator]

    ...
  • +1 (17 voturi)    
    ne costa scump... (Marţi, 29 septembrie 2015, 21:11)

    demaGOGU [utilizator]

    ...aceasta fotografie in colectia familiei KWJ!
  • -7 (13 voturi)    
    PHOTOSHOP (Marţi, 29 septembrie 2015, 21:58)

    MihaiTardea [anonim]

    PHOTOSHOP....ca la London Eye sau in orice alta locatie unde ti se face poza inainte sa intri cu ecranul verde in spate :) ... eu n-as fi de acord cu o poza de album doar ca sa ma laud ca sef de stat ....il prefer pe Basescu fara nici o poza :)
  • -2 (6 voturi)    
    ... (Marţi, 29 septembrie 2015, 22:27)

    klaudyuxxx [utilizator]

    Much better: http://s16.postimg.org/r6aufugr9/obama_ponta_53181600.jpg
  • -3 (9 voturi)    
    ... (Marţi, 29 septembrie 2015, 22:29)

    klaudyuxxx [utilizator]

    Ponta a avut parte de același tratament fără să fie președinte.
    • -1 (7 voturi)    
      obama... (Marţi, 29 septembrie 2015, 22:40)

      demaGOGU [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      ...ofera vasalilor un zambet larg, nu costa nimic.
    • 0 (0 voturi)    
      Tratamentul (Miercuri, 30 septembrie 2015, 12:18)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      in cazul lui nu a reusit. A ramas tot tembel.
  • +5 (9 voturi)    
    dA (Marţi, 29 septembrie 2015, 22:54)

    Babilou [utilizator]

    Am si eu o poza asemanatoare, facuta impreuna cu sotia cu familia Obama la muzeul de ceara Madame Toussauds din NY, anul trecut.
    • -1 (1 vot)    
      God gracious! Babilou, u rock, dude! (Miercuri, 30 septembrie 2015, 9:10)

      van d'AL [utilizator] i-a raspuns lui Babilou

      ce poate fi mai frumos decat s-ajungi din Romania -n NYC si-apoi odat- ajuns acolo sa dai un ban-gramada numai ca sa te tragi cu soatza-n poza langa ceva ceara gri.

      Babilou, moncher...ceara gri, urechi largi...tu si nevasta, langa... deja- mi pierd somnu
      • 0 (0 voturi)    
        dA (Luni, 19 octombrie 2015, 19:26)

        Babilou [utilizator] i-a raspuns lui van d'AL

        Nu te agita inutil, eu traiesc in America de ani buni.....
  • -1 (1 vot)    
    studiu de caz (Miercuri, 30 septembrie 2015, 8:10)

    van d'AL [utilizator]

    nu-i despre cine- s preopinentii, ca nu- i cunosc – daca-i cunosti personal, good for you - and pls, pls call, anytime

    ii despre o poza cu necunoscuti. O vezi si-apoi expectorezi sau nu - insa mai bine- n public.

    reactia instinctiva, la prima vedere?

    ai din mijloc, de parc-ar fi o catime jenati si restu' derutati si fierti ...bila alba (no pun intended)

    iar ai din exterior, de zici c-au tomna' castigat o dacie Si-un apartament la LozInPlic...exactly! 


    and good for them, ‘cause they deserve it.

    …hmm, doar Bila!