VIDEO Victor Ponta ironizeaza motiunea Gorghiu-Blaga cu un clip amuzant

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 29 septembrie 2015, 14:45 Actualitate | Politic

Victor Ponta ironizeaza motiunea PNL
Foto: Captura video
Premierul Victor Ponta ironizeaza motiunea PNL respinsa marti de Parlament printr-un video postat pe pagina sa de Facebook pe care il prezinta drept "Singurul comentariu despre motiunea Gorghiu- Blaga de azi".

Imaginile arata un barbat care arunca o sticla de sampanie intr-un zid. Dopul sticlei sare si, din cauza impactului, sticla il loveste in plin pe barbat.

Singurul comentariu despre motiunea Gorghiu-Blaga de azi! Acum inapoi la treaba!

Posted by Victor Ponta on Tuesday, 29 September 2015












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
12759 vizualizari
  • +22 (26 voturi)    
    Ne e jena cu voi! (Marţi, 29 septembrie 2015, 15:23)

    Anti-cleptocratia [utilizator]

    Este incredibil cum acest personaj se incapataneaza sa repete aceleasi si aceleasi greseli, mai exact sa starneasca atata antipatie cu aroganta asta.
    Bai frate, dupa ce ca are ciunga-n par, dupa ce ca s-a asociat cu toti penalii, interlopii si dubiosii inca are tupeu sa faca stfel de arogante...
    Domnu' Ponta, nu intelegi ca nu reprezinti aceasta tara, ca ai pierdut singura sansa pe care ai avut-o sa rupi partidu-ul asta de trecutul sau comunist ca ai esti ratat dpdv politic, compromis si ca ne e jena cu tine?
    Nu intelegi ca trebuie sa ne demonstrezi NOUA ceva si nu lui Blaga sau Gorghiu.
    Cat de stupid, compromis, speriat sau inconstient sa fii sa nu intelegi ca trebuie sa pleci?
    Ne-am saturat de tine, de Blaga, de duduia asta Gorghiu alte figuri care nu ne reprezinta. Nu-i iubim nici pe astia, dar tu esti prim-ministrul tarii, pleaca, lasa-ne, Domnule Ponta.
    Ne e jena cu voi!
    • +5 (5 voturi)    
      Corectie (Marţi, 29 septembrie 2015, 15:44)

      Anti-cleptocratia [utilizator] i-a raspuns lui Anti-cleptocratia

      M-am grabit si am facut o greseala "partidu-ul", citeste partidul. Scuze, n-am mai apucat sa-mi datudoctoratul cu Nastase... Intrase in puscarie...
  • +17 (19 voturi)    
    Vorel insusi este o ironie a naturii (Marţi, 29 septembrie 2015, 15:24)

    Plagarus [utilizator]

    Fara pic de caracter, un mare gol profesional si moral,asta-i trepadusul politic " doctor " Ponta Viorel.
    • +8 (8 voturi)    
      Avantajul de a avea un caracter găunos (Marţi, 29 septembrie 2015, 16:01)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      este că îl poți umple cu toate mizeriile fără să fii afectat. Și Ponta are ditamai scorbura, rezistă lejer până în 2016.
  • +7 (7 voturi)    
    ... (Marţi, 29 septembrie 2015, 15:43)

    liviu_ [utilizator]

    macar daca e hot sa taca din gura...
    aceste ironii nu fac decat sa strice imaginea romaniei...
    bine faptu ca avem un premier trimis in judecata ne face oriucum de kko da...

    partea... oarecum buna e ca in 2016 o sa avem (inca) un fost prim ministru condamnat la inchisoare
  • +5 (7 voturi)    
    Mi se pare corect si...... (Marţi, 29 septembrie 2015, 16:05)

    gigiN [utilizator]

    ....curajos (din partea unui mare las ) -un papagal ironizeaxa alti doi papagali,cel putin la fel de mari ca si el !!
  • +5 (5 voturi)    
    tema gestionata prost (Marţi, 29 septembrie 2015, 16:16)

    LiviusAcris1 [anonim]

    Problema de imagine pentru Romania e foarte grava.
    PNL nu a reusit sa transmita gravitatea mesajului.
    A dat motiunii un titlu de reclama la servicii de telefonie mobila.
    Dna Gorghiu, esuati a n-a oara. Demisia
  • -3 (7 voturi)    
    i-a "ciuruit" bonta (Marţi, 29 septembrie 2015, 16:27)

    jackalphonse [utilizator]

    bine le a facut. ca sa vada pnl-ul corcit cu pdl-ul cat de incapabili sunt. sper sa fie o lectie din care sa fi invatat ceva.
    • +1 (3 voturi)    
      Cine sa invete? Mafia Transpartinica? (Marţi, 29 septembrie 2015, 17:22)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Voi inca mai credeti in alba ca zapada acolo? Hahahaha, va conduc aia in stil feudal de 25 de ani si tu ai tupeul sa spui ca un bombalau ca Phonta ar putea sa dea vreo lectie, cuiva...poate o lectie de press button Copy.
  • +1 (1 vot)    
    da´ cine ne opreste ? (Marţi, 29 septembrie 2015, 16:33)

    baimarean [utilizator]

    sa trecem la treaba chiar pe facebookul lui?
    Si pe orice loc posibil unde poate fi ironizat la maxim?
    sau sa pregatim alegerile viitoare?
    Cine? - Lenea si comoditatea.
    Somnul ce naste monstrii...
    • +2 (2 voturi)    
      haz de necaz (Marţi, 29 septembrie 2015, 20:15)

      Harold [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

      se pare ca asta e o pagina in care este ironizat Monta si PSD-ul...

      https://www.facebook.com/ww.psd.ro?fref=ts
  • -2 (2 voturi)    
    De rasul curcilor (Marţi, 29 septembrie 2015, 17:05)

    Flinder [utilizator]

    Nimeni n-ar putea sa-i faca mai bine de rasul curcilor pe liberalii PDL decat se fac ei singuri. Absolut penibili ! Iar acum, dupa ce au vazut ca nimeni nu-i baga in seama mai declara ca au hotarat, vezi Doamne, ca EI nu mai stau de vorba cu nimeni de la PUTERE care sustin GUVERNUL PONTA, doar de invidie pentru cel mai performant guvern. Nu inteleg cum nu-i doare cand isi dau singuri ca stangu-n dreptul, dar stiu ca doar PROSTIA nu doare.
  • +4 (4 voturi)    
    daaa (Marţi, 29 septembrie 2015, 17:09)

    I [utilizator]

    "inapoi la treaba" adica la furat, la amanat procese... e ocupat omul. Pana una alta bine ca au probleme nemtii cu VW ca sa aiba si balcanicul Ponta o bucurie... simpla. Oamenii simpli au bucurii simple.
  • +1 (1 vot)    
    Monta (Miercuri, 30 septembrie 2015, 10:29)

    tudor74 [utilizator]

    Monta are memorie scurta, a uitat de referendumul prin care vroiau sa il demita pe Basescu ?