Victor Ponta, despre scandalul Volkswagen: O lectie pentru cei care tot dau lectii e binevenita

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 28 septembrie 2015, 17:09 Actualitate | Politic

Victor Ponta a oferit luni prima reactie de la declansarea scandalului trucarii emisiilor masinilor diesel produse de VolksWagen, premierul spunand ca personal considera ca e “binevenita” lectia primita de germani.

Intrebat de jurnalisti, Victor Ponta a spus ca guvernul nu are un punct de vedere pe acest subiect.

Am un singur punct de vedere, personal a adaugat premierul: “Din cand in cand, o lectie pentru cei care tot dau lectii e binevenita".










3434 vizualizari
  • +16 (26 voturi)    
    Ponta who? (Luni, 28 septembrie 2015, 17:19)

    Soarele [utilizator]

    De Volkswagen am mai auzit, dar Ponta cine-i?
    • +11 (15 voturi)    
      hotul lor... (Luni, 28 septembrie 2015, 18:22)

      mariage [utilizator] i-a raspuns lui Soarele

      si-a dat demisia, hotul nostru nu se simte.
  • +16 (24 voturi)    
    Ponta jubileaza... (Luni, 28 septembrie 2015, 17:20)

    lili [anonim]

    Cand sunt si altii prinsi cu mata-n sac, precum el!
    Rusine!
  • +14 (24 voturi)    
    Pe bune? (Luni, 28 septembrie 2015, 17:25)

    nuculet [utilizator]

    Atata esti de prost, mai Victor! Te manca limba sa le-o spui nemtilor. Esti taran, asta esti! Mai bine ai baga nasul acolo, de unde l-ai scos. Plagiatorul are si pareri, ca sa vezi...
    • +8 (14 voturi)    
      da, da (Luni, 28 septembrie 2015, 17:38)

      jijelul , troll platit de ruznaci [utilizator] i-a raspuns lui nuculet

      mare noroc am avut ca Pontalaul e un mare balalau si in plus sustine asta sus si tare. un pervers ca Ilici sau mai nou Dragnea ne manca la precedentele alegeri prezidentiale.
      dar micutzul a reusit intra-adevar sa ii uneasca pe romani impotriva lui :)))
  • +14 (18 voturi)    
    asa e, dar (Luni, 28 septembrie 2015, 17:38)

    gogu [anonim]

    singura diferenta este ca acolo nu au curaj sa minta in continuare ca nu au facut nimic si se va lasa cu capete taiate plus, in mod sigur, se va lasa cu parnaie pentru niste persoane.

    La noi, sigur ar fi iesit cu tupeu in fata si ar fi zis ca n-au facut nimic si ca are ceva justitia cu ei.
    • +9 (9 voturi)    
      Pastila de cianura VW-ului! (Luni, 28 septembrie 2015, 18:07)

      contest [anonim] i-a raspuns lui gogu

      VW nu "mai" mint fiindca nu mai pot ascunde grozavia inselatoriei! Ecologia, sustenabilitatea economiei tot este compromis de marsavia asta!
  • +7 (13 voturi)    
    Zicerea asta (Luni, 28 septembrie 2015, 17:40)

    Leda [utilizator]

    a lui Ponta , imi aminteste de bancul cu elefantul si soricelul care mergeau alaturi pe un pod iar soricelul striga in sus spre elefant : Ce mai tropaim !
  • +8 (14 voturi)    
    a pierdut o buna ocazie sa taca (Luni, 28 septembrie 2015, 17:44)

    radu [anonim]

    Asta e tot comentariul: Domnul Prim Ministru a pierdut o buna ocazie sa taca.
  • +5 (11 voturi)    
    hahahahaha (Luni, 28 septembrie 2015, 17:45)

    xanti [utilizator]

    Ce le-a tras-o nemtilor.
  • +13 (17 voturi)    
    ponta=nemernic (Luni, 28 septembrie 2015, 18:08)

    iulian [anonim]

    am mai spus-o si o mai spun:ponta este cel mai prost si cel mai corupt primministru din istoria ROMANIEI.pe zi ce trece dovedeste tot mai mult ca aceste calitati il caracterizeaza.si el si prietenul lui sova vor ajunge la padaimos.
  • +12 (16 voturi)    
    Dobitocul, iar a ratat o buna ocazie de a tacea (Luni, 28 septembrie 2015, 18:17)

    Susufler0 [utilizator]

    Ce are Volkswagen, ce au sefii si actionariatul acestui concern cu faptul ca Germania si alte cateva state din UE ne-au pus piedici cand si cand ? Observ la ponta o noua dezvoltare a personalitatii care il impinge sa nu poata sa-si tina gura exact atunci cand ar trebui. Asa se face ca atunci cand nu minte, dar continua sa respire, el spune prostii. Pai noi cu Volkswagen ne luptam, tantalaule ?
  • +3 (11 voturi)    
    din pacate (Luni, 28 septembrie 2015, 18:21)

    coloneze [utilizator]

    acelasi mesaj a avut si basescu. cei doi se cam identifica in mesaje
  • +9 (11 voturi)    
    jurnalisti... (Luni, 28 septembrie 2015, 18:22)

    Adrian [anonim]

    Presa este cainele de paza al democratiei si fiecare jurnalist ar trebui sa se considere la fel. Un jurnalist ar trebui sa puna intrebari pertinente, iar catre V Ponta prima intrebare a unui jurnalist ar trebui sa fie: "Fiecare zi ce trece cu dvs in functia de prim-ministru este o palma data Romaniei. De ce asteptati sa fiti demis de Parlament?"
    Orice alte pareri debitate de acest om sunt irelevante cat timp ocupa aceasta functie. Nu ma intereseaza ce crede el despre gardul de la unguri, nu mai intereseaza ce crede el despre VW, nu ma intereseaza ce crede un hot si un mincinos in general. Logica si bunul simt ar trebui sa va spuna sa nu il mai intrebati nimic pentru ca orice va va raspunde va fi o minciuna sau o insulta adresata cuiva cui nu are curajul sa i-o spuna in fata.
    Singura parere care m-ar interesa in cazul sau ar fi cea a completului de judecata.
    O seara buna!