Liviu Dragnea: Deja incepe sa imi fie frica sa mai sustin pe cineva

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Joi, 24 septembrie 2015, 14:36 Actualitate | Politic

​Presedintele interimar al PSD Liviu Dragnea a afirmat joi, raspunzand la o intrebare, ca a ajuns sa ii fie "frica" sa mai sustina pe cineva pentru o functie.  

Liderul PSD a fost intrebat daca are o preferinta pentru functia de presedinte executiv cu care sa lucreze in echipa, avand in vedere Congresul din 18 octombrie: "Eu zic ca este prematur sa rostim niste nume, parerea mea. Eu am sigur preferinte, dar preferinta mea inseamna un vot. Stiu ca sunt importante functiile, dar immportant este daca noi vom reusi sa transmitem un semnal in toata societatea romaneasca care sa inteleaga ce vrem sa facem mai departe. Pentru ca daca vom face lucruri rele, daca nu vom fi foarte clari, o sa conteze mai putine cine e pe functii.

"Am o rezerva...Imi cer scuze ca fac gluma asta...Deja incepe sa imi fie frica sa sustin pe cineva" a incheiat Dragnea.  

Dragnea si-a exprimat joi nemultumirea fata de colegii care "vorbesc pe la colturi" si a fost ironic la adresa lui Robert Negoita, primarul sectorului 3 si presedintele organizatiei Bucuresti, cel care s-a razgandit in 24 de ore in privinta candidaturii la sefia partidului, unde urma sa candideze impotriva lui Liviu Dragnea. Dragnea a declarat ca partidul ii va elimina automat pe colegii care "vorbesc pe la colturi, in bai sau la perdeluta", pentru ca membrii PSD vor lideri care isi asuma si ca isi doreste ca partidul sa scape de acest "stil bizantin". Dragnea a admis ca in acest moment PSD nu are o solutie pentru primaria Capitalei, dar ca asta nu inseamna ca "maine sau poimaine nu o putem avea".












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
3742 vizualizari
  • +9 (9 voturi)    
    frica la Dragnea?! (Joi, 24 septembrie 2015, 14:42)

    lili [anonim]

    Inseamna ca este constient ca PSDisti curati si necorupti si competenti NU va gasi!
    Iar coruptii sustinuti de el se vor intoarce impotriva lui, cand DNA ii va salta!
    Abia acum vedem adevarata fata a politicienilor nostri, dupa 25 de ani in care au furat cat au vrut!
  • +7 (7 voturi)    
    Asta este un semn (Joi, 24 septembrie 2015, 14:42)

    BEDE [utilizator]

    Deci, daca spune ca ii e frica sa mai sustina pe cineva pentru o functie, acesta este semnul ca trebuie sa-si dea demisia. Si asta pentru ca fie ca nu cunoaste deloc oamenii, fie ca stie ca fiecare din cei pe care ii cunoaste are ceva care-l poate compromite. Oricare din cele doua este tot un indicator ca se cuvine sa-si dea demisia.
    Dar, cam greu...
    Cum se face ca cel mai puternic partid din Romania nu poate alcatui un alt guvern? Adica unul in care sa nu fie urmariti penal. Sau, cumva vom ajunge sa avem o guvernare de dupa gratii?
    Vai de tara! Vai de noi ca suntem romani!
  • +3 (3 voturi)    
    dracnea...daca le e frica (Joi, 24 septembrie 2015, 14:45)

    rov [utilizator]

    poate au vazut ursul sau leutul ajuns ilegal pe la ei pe acasa
  • +10 (10 voturi)    
    Care e logica? (Joi, 24 septembrie 2015, 15:08)

    Lucian P. [utilizator]

    Unui om de rand i-ar fi greu sa-si gaseasca de lucru avand la activ o condamnare. Si totusi pe asta il auzim zilnic dandu-si cu parerea. Mai grav, mai mult de jumatate din oamenii care fac legile acestei tari au dosare penale sau chiar condamnari la activ. Cum naiba putem sa acceptam asa ceva, asemenea nesimtire. nastase la o luna de la eliberare participa la conferinte, ca un mare profesor ce este. Chiar asa am ajuns sa nu ne mai pese deloc de ce e in jurul nostru?
    • +2 (2 voturi)    
      mai rau (Joi, 24 septembrie 2015, 17:19)

      vasile [anonim] i-a raspuns lui Lucian P.

      Buna zua , D-le Lucian aveti dreptate, poporul roman a suferit mutatii de comportament incepind cu primul vot "liber" furat de tradatorii de neam, veniti pe tancuri sovietice la primul guvern comunist groza, cin voturile au fost furate in stilul puscariasului dragnea, iar de atunci piana-n 1990 au fost promovatii toate lichelele, care au distrus coloana vertebrala a poporului, cuntinuind dupa lovitura de stat din 1990, cu instalarea in fruntea Romaniei a infractorilor care au devalizat tara.
  • +3 (3 voturi)    
    exact :) (Joi, 24 septembrie 2015, 16:04)

    tipi-tip [anonim]

    asa e in mafie cand incepe sa se prabuseasca ...
    Romanul de rand totusi spera ca, daca mafiotii vor folosi metoda Nastase pentru a scapade parnaie...sa nimereasca in cap.
  • +2 (2 voturi)    
    Hai siktir mafiotule (Joi, 24 septembrie 2015, 16:58)

    Locke Lamora [utilizator]

    Unui om cinstit nu ii este frica de justitie decat intr-un regim dictatorial totalitar. Nu e cazul.
  • +3 (3 voturi)    
    Pai alege din aia 90% cinstiti! (Joi, 24 septembrie 2015, 17:05)

    ouyang [utilizator]

    Nu din aia 50.000 de corupti. Sau poate ai gresit procentul si e invers?
  • +2 (2 voturi)    
    Nu te teme Liviule si sustine JUSTITIA ! (Joi, 24 septembrie 2015, 18:09)

    Plagarus [utilizator]

    Scapi de pomezile " doctorului " Ponta, declarand cine a fost seful tartorilor la Referendum