Victor Ponta, avertisment pentru Robert Negoita: E riscant sa vorbeasca de dosarul meu sau al lui Dragnea. Daca maine e el, ce va mai zice?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 23 septembrie 2015, 10:50 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta i-a dat miercuri un avertisment lui Robert Negoita, cel care si-a anuntat ieri candidatura la sefia PSD si i-a criticat pe premier si pe Liviu Dragnea pentru scandalurile penale in care sunt implicati. "E riscant sa vorbeasca de dosarul meu sau al lui Dragnea. Daca maine e el, ce va mai zice?", a spus Ponta, zambind.

"Am vorbit cu Robert Negoita ieri seara, dupa ce si-a anuntat candidatura. E democratic, e dreptul lui. L-am sustinut la Primarie. Gata cu dictatura, dupa 5 ani jumate de presedintie a mea, e democratie in PSD", a mai spus Victor Ponta.










5866 vizualizari
  • +11 (11 voturi)    
    pentru un mesaj (Miercuri, 23 septembrie 2015, 10:55)

    berenger [utilizator]

    analog, vrânceanu firea l-a dat în judecată pe băsescu...
    • +4 (4 voturi)    
      gura pacatosului adevar graieste (Miercuri, 23 septembrie 2015, 12:55)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui berenger

      Gata cu dictatura, dupa 5 ani jumate de presedintie a mea, e democratie
      PS: Numai pictor tonta putea sa scape porumbelul
      • +2 (2 voturi)    
        SPIRIT DE GLUMA! (Miercuri, 23 septembrie 2015, 14:24)

        hipotalamus [anonim] i-a raspuns lui snowflake

        Ce crezi d.le ca va fi si cu altul? Viorel daca ar candida ar iesii din prima ! Robert nu va ,, iesii ,, in veci! Acolo nu ,,iesi,, de capul tau !
    • +4 (4 voturi)    
      acolo cetateanca din voluntari (Miercuri, 23 septembrie 2015, 14:51)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui berenger

      atat a stiut..atat a gandit...
  • +6 (6 voturi)    
    Dottore..breh..carevasazica (Miercuri, 23 septembrie 2015, 10:58)

    un domn [utilizator]

    cu cat dosarul penal al unui P$D ist e Mai Grav, cu atat ai Tupeu sa trimiti avertismente ? mai dottore..locul tau este langa Tatuca Felix varanul...MINIM 10 ani breh..iti doresc...
  • +4 (6 voturi)    
    pai e posibil sa urmeze si el (Miercuri, 23 septembrie 2015, 11:03)

    natbl73 [utilizator]

    se stie doar ca numai la cei mai cinstiti dintre cei cinstiti le face Basescu dosar.....
  • +8 (8 voturi)    
    impartialitate (Miercuri, 23 septembrie 2015, 11:05)

    Octavian [anonim]

    Ce sa zica ? Sa il dea in judecata asa cum Firea l-a dat pe Base. Pentru santaj.
  • +5 (5 voturi)    
    Asa, tata! (Miercuri, 23 septembrie 2015, 11:08)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Da/ti/va in gat unul pe altul; nu ca ar mai fi nevoie!
    Dar cu ocazia asta singuri va incriminati!
    Hai, pontalau, mare si prost, mai gangureste!
    Le zici bine!
  • +6 (6 voturi)    
    ce va zice?! (Miercuri, 23 septembrie 2015, 11:11)

    lili [anonim]

    Va zice ce zici si tu, mai Ponta plagiatorul penal, ca este nevinovat ca un nou nascut si ca este "incercarea unui procuror fara experienta de a face cariera" !
    Sila!
    Succes DNA, la puscarie cu penalii astia!
  • +7 (7 voturi)    
    Are informatii dl. PM? (Miercuri, 23 septembrie 2015, 11:18)

    fdaniel [utilizator]

    Deci maine apara dosarul lui Negoita?

    Bate saua sa priceapa iapa....
  • +5 (5 voturi)    
    Singura solutie (Miercuri, 23 septembrie 2015, 11:25)

    CiprianNicolae2 [anonim]

    e ca poporul să le traga un sut in fund la alegeri .
    Ce fac acesti indivizi nu e comportament de politicieni , e comportament de clan mafiot si singurii vinovati sunt cetătenii acestei tări .
  • +6 (6 voturi)    
    Ii vine randul si lui Betonita, (Miercuri, 23 septembrie 2015, 11:32)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    doar ca procurorii DNA sunt prea ocupati pe moment.

    Mai lasati-i vreun an, doi.
  • +8 (8 voturi)    
    Bravo Victor Ponta ! (Miercuri, 23 septembrie 2015, 11:36)

    math_2 [utilizator]

    Esti definitia imposturii si a limbajului dublu. Este exact ceea ce i-a spus Basescu marelui om de stat Gabriela Firea Pandele. Zile si nopti ati analizat propozitia tiranului la Antena3 si RTV, apoi in Parlament la tribunal.....
    "Ce ne facem, ne ameninta si ne omoara dictatorul, salvati-ne..... Ajutoooor!"
  • +7 (7 voturi)    
    Corb la corb nu scoate ochii (Miercuri, 23 septembrie 2015, 11:40)

    ddanescu [utilizator]

    Pai se poate? Ce-i debandada asta? A intrat vulpea in cotet?
  • +7 (7 voturi)    
    ca si (Miercuri, 23 septembrie 2015, 11:50)

    nahir [utilizator]

    in cazul firea-basescu, il astept pe d-l negoita sa-l dea in judecata pe tonta pentru, macar, amenintare, daca nu chiar santaj.
  • +6 (6 voturi)    
    Hai baieti, scoateti garantiile la vedere! (Miercuri, 23 septembrie 2015, 11:58)

    pedepsitorul [utilizator]

    Pentru cine nu a stiut, conducerea PSD-ul s-a dezvoltat si s-a perpetuat ca o organizatie criminal!

    Esaloanele inferioare sustineau conducerea mafiota pe o parte pentru oportunitatea de a deturna bogatiile tarii iar pe alta partea sefii aveau garantii!

    -Iliescu avea garantii cu delapidarile si afacerile mafiote dar il crestea pe Nastase...
    -Nastase avea garantii cu mafia ce distrugea industria dar il crestea pe Ponta
    - iar Ponta avea garantii ca o sa ajunga Presedinte dar uite ca n-a apucat sa creasca pe nimeni

    Ponta a inceput sa sangereze penal, si lupii tineri care odata umblau cu dubitza sa puna mocheta in Casa Poporului au inceput sa0i traga de scaun lui Ponta!

    Mafia politica, chiar daca evita sa se minjeasca pe gulerele albe, este cu ochii pe afacerile de partid!
    Si foarte discret, se sugereaza:
    - cum a castigat licitatiile
    - cum s-a transformat terenul serelor in cartier de Capitala
    - cum s-au vandut apartamentele fara impozite platite!

    Ei raman oricum PUSCARIABILI !
  • +5 (5 voturi)    
    Cum adica ce va zice? (Miercuri, 23 septembrie 2015, 12:08)

    bogdan1477 [utilizator]

    Va zice ca e politie politica a justitiei basiste, sau ma rog, ceva din zona asta. Ce, tu nu ziceai acu vro 6 luni ca daca ai fi trimis in judecata ai demisiona?
  • +6 (6 voturi)    
    Acum e vremea ta, maine a altora (Miercuri, 23 septembrie 2015, 12:10)

    marcus61 [utilizator]

    Si tot asa pana se curata tara asta cat de cat de borfasi.
  • +5 (5 voturi)    
    USL traieste! (Miercuri, 23 septembrie 2015, 12:11)

    hotnewsfil [utilizator]

    Ponta este nemultumit ca Negoita nu i-a urmat destul de fidel politica lui uselista, concentrata in 'Jos Basescu!'
    In Moldova, Ponta imparte cu doua maini daurile lui -din partea lui, personal -, (nu din prtea poporului roman!), urmarind sa ii facape moldoveni sa uite de Basescu, sa ii aduca in starea de a intelege ca interesul lor este exprimat plenar numai de : 'Jos Basescu', sa inteleaga toti moldovenii ca : "Basescu este cel mai mare dusman, din toate timpurile, al tuturor romanilor si moldovenilor".
  • +7 (7 voturi)    
    adica (Miercuri, 23 septembrie 2015, 12:14)

    stanescu [utilizator]

    până acum a fost dictatura în PSD ? Dictatura lui Iliescu , Nastase ,.....
    Gata s-a terminat cu dictatura , dixit Ponta.

    Bun partid e PSD-ul.
  • +1 (1 vot)    
    Prea multi candidati, spun unii. Prea penali (Miercuri, 23 septembrie 2015, 21:35)

    Susufler0 [utilizator]

    spune primarul sectorului 3 Robert Negoita si se hotaraste sa candideze.Ai grija, ii spune zambind Ponta, maine s-ar putea sa urmezi tu. Ponta a devenit un cadavru politic ambulant decand a aflat ca a fost trimis in judecata. Nimeni, .nici macar ai lui , nu-l mai baga in seama, Dragnea il ia din ce in ce mai des la misto iar Negoita se pozitioneaza fata de fostul sef. In aceste conditii, cum sa nu vrei sa candidezi si sa-i cazezi pe delegatii la congres, moca in hotelul tau,sa le dai chiar si un mic dejun. O sansa ca asta se iveste o singura data in viata ,sau poate de doua ori daca Dragnea e "incaltat" in recurs de catre ICCJ. Acum in PSD orice hahalera are in diplomat bastonul telescopic de presedinte.