Liviu Dragnea: Eu, personal, il sustin in continuare pe Victor Ponta, dar trebuie sa discutam serios in partid

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 18 septembrie 2015, 13:05 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: AGERPRES
Presedintele interimar al PSD, Liviu Dragnea, a declarat vineri, la Ploiesti, ca il sustine in continuare pe premierul Victor Ponta, precizand ca situatia acestuia va fi discutata in cadrul partidului si a coalitiei de guvernamant, informeaza Agerpres.

"PSD sustine in continuare ramanerea la guvernare si o sa discutam si cu colegii din coalitie si din partid despre aceasta situatie. (...) Nu discutam despre sustinerea sau nu a unui primar de comuna", a declarat Liviu Dragnea. 

Acesta a aratat ca il sustine in continuare pe premierul Victor Ponta si crede ca si partidul o va face. 

"Eu, personal, il sustin in continuare pe Victor Ponta, dar trebuie sa discutam serios in partid.(...) Vom discuta (n.r. - la Comitetul Executiv) si despre situatia in care se gaseste prim-ministrul si cred ca partidul il va sustine in continuare", a aratat Dragnea. 

Acesta a afirmat raspunzand unor intrebari ca situatia creata de trimiterea in judecata a lui Victor Ponta este "una foarte grea". 

"E o situatia foarte grea pentru ca sunt consecinte foarte importante si pentru partid si pentru stabilitatea guvernamentala si pentru tara", a aratat Dragnea.










2103 vizualizari
  • +5 (5 voturi)    
    Chiar asa ?? (Vineri, 18 septembrie 2015, 13:26)

    ana-pat [utilizator]

    Si noi trebuie sa credem tot ?? In conditiile astea PSD-ul nu mai sare de 15% . Si poate e mai bine asa.....Desi nici cu ceilalti nu mie rusine !
    • 0 (0 voturi)    
      Asta sunteti toti! (Vineri, 18 septembrie 2015, 15:00)

      MPop [utilizator] i-a raspuns lui ana-pat

      PSD - Penali in Serie Dintotdeauna
  • +4 (4 voturi)    
    ca la inundatii: scapa cine poate (Vineri, 18 septembrie 2015, 13:36)

    isu [anonim]

    Dragnea a uitat ca el si Ponta au fost, la propriu, in aceeasi barca
  • +5 (5 voturi)    
    ca de la penal (Vineri, 18 septembrie 2015, 13:43)

    __alex__ [utilizator]

    la penal...
  • +5 (5 voturi)    
    "eu personal".... (Vineri, 18 septembrie 2015, 13:58)

    lili [anonim]

    Sper ca Ponta sa demisioneze iar daca nu va demisiona PSD sa-i retraga sprijinul politic.
    Dle Dragnea, ce Romanie e asta cu Premier trimis in judecata, cine-l mai intalneste pe Ponta, izolati practic Romania pana in 2016 cand expira mandatul lui Ponta?!
    O adunatura de corupti si de penali, asa e tot PSDul, d-aia-l sprijiniti pe Ponta, rusine!!
    Nu va este rusine, sila!!!
  • +4 (4 voturi)    
    In traducere libera: (Vineri, 18 septembrie 2015, 14:15)

    midufi [utilizator]

    Noi, P$D-ul, l-am cam arunca la cosul de gunoi pe pm, ca ne face si pe noi de rasul curcilor, dar cine ne garanteaza ca vom mai ramane la ciolan (scuzati, la guvernare am vrut sa zic) ?
  • +3 (3 voturi)    
    inglorious bastards (Vineri, 18 septembrie 2015, 14:26)

    tecumseh [utilizator]

    nu mai au pic de rusine astia
  • +3 (3 voturi)    
    pina azi a fost mistocareala, idem guvernarea (Vineri, 18 septembrie 2015, 14:36)

    mnicku [anonim]

    cu ce se ocupa unii....culmea si platiti de toti romanii