Andreea Paul (PNL) despre Gabriel Oprea: Multi cred ca poate sa fie un premier bun al Romaniei. Majoritate parlamentara nu se poate obtine fara UNPR, e nevoie de acest parteneriat

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 17 septembrie 2015, 21:38 Actualitate | Politic

Andreea Paul
Foto: Agerpres
Prim-vicepresedintele PNL Andreea Paul a declarat, joi, ca "multi cred" despre Gabriel Oprea "ca poate sa fie un premier bun al Romaniei", adaugand ca "Majoritate parlamentara nu se poate obtine fara UNPR. Deci e nevoie de acest parteneriat, cu UNPR si nu numai."

"Gabriel Oprea .. multi cred ca poate sa fie un premier bun al Romaniei si am avut putini premieri buni ai Romaniei. Vom vedea. Majoritate parlamentara nu se poate obtine fara UNPR. Deci e nevoie de acest parteneriat, cu UNPR si nu numai. Discutia legata insa de premier al unei posibile unei majoritati. Sunt sigura ca va fi cel mai bun. In politica e bine sa nu excluzi pe nimeni mai ales cand esti in goana pentru a construi majoritate parlamentara" a afirmat Andreea Paul, citata de Realitatea Tv.

Vicepremierul Gabriel Oprea sustine insa in continuare ca nu este interesat de functia de premier, chiar daca ar fi o varianta de luat in calcul. "Premier? Nu, vreau sa va spun ca poate as reprezenta o solutie, acolo unde sunt intotdeauna aduc un pic de siguranta, sunt un om serios, a te tine de cuvant, in toate guvernele ne am tinut de cuvant, in guvernul in care sunt acum prim ministru e Ponta."












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
1596 vizualizari
  • +6 (6 voturi)    
    V-ati vandut si voi? (Joi, 17 septembrie 2015, 22:16)

    Lucian P. [utilizator]

    De fapt ce sa ne mai mire... orice alianta este buna doar sa mai prindeti si voi cate ceva. Premier bun? Omul asta nu stie sa lege o fraza, sa vorbeasca coerent. Jigodii ce sunteti cu aranjamentele voastre cu tot, toti o apa si-un pamant dar la alegeri aruncati cu noroi unii in altii. RUSINE!
  • +5 (7 voturi)    
    Andreea Paul ex Aass, PNL ex PDL (Joi, 17 septembrie 2015, 22:27)

    Nevermind [utilizator]

    Macar esti fidela celor cu care ai guvernat in timpul lui boc. Mareata creatie a lui base: UNPR.
  • +5 (5 voturi)    
    iti zic eu de ce e nevoie (Joi, 17 septembrie 2015, 22:34)

    CateluPirat1 [anonim]

    de alegeri anticipate si corecte. sa vedem cum mai scoate PSD peste 40... problema e ca nu exista alternativa.
    • +2 (2 voturi)    
      oare? (Vineri, 18 septembrie 2015, 0:07)

      anonim3 [utilizator] i-a raspuns lui CateluPirat1

      Accept premisa ca actualul guvern este incompetent si in mare parte ticalos, iar actualul Parlament in larga majoritate jenant si probabil penal.
      Alegerile anticipate imediate (pe legislatia neactualizata) ne vor aduce probabil un parlament doar putin mai bun (si deci inca majoritar nociv) si prin aceasta un guvern sub-standard. De ce credeti ca ticalosii au tot amanat adoptarea legilor relevante pentru partide, alegeri etc.?
      Tocmai aici trebuie construit si pusa presiune pe ei.
  • +5 (7 voturi)    
    Mafioata Paul _ VASS (Joi, 17 septembrie 2015, 23:17)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Tu vorbesti, complice la toate furturile mafiei portocalii? O politruca jalnica, carierista care numai stii sa dai din gura. MAFIA PORTOCALIE a jefuit tara, cu Pinalti, Urea, CUcos, si toata haita cu care ai fost complice. BLAGA este o rusine, dupa ce a dus tara de ripa sa mai apara in ochii nostri. SA VA FIE RUSINE, partid de hoti
  • +4 (4 voturi)    
    Cu declaratii ca asta (Joi, 17 septembrie 2015, 23:25)

    SergiuPanait [utilizator]

    si cu prestatia penibila in mod constant, pare ca astia de la PNL vor sa piarda alegerile din 2016...

    Nu s-a inteles nimic din votul din Noiembrie, din pacate..
  • +5 (5 voturi)    
    Hotnews (Vineri, 18 septembrie 2015, 9:58)

    Trojan.H [utilizator]

    "Sotul deputatei Andreea Paul Vass, 50 de contracte cu statul. Firma lui Cristian Paul face evaluari de milioane de lei pentru zeci de institutii publice."
  • +2 (2 voturi)    
    vai de pnl! (Vineri, 18 septembrie 2015, 12:58)

    laurentiucat [utilizator]

    cucoana asta e tupeista, nesimtita si peniibila.