Ce dar a primit deputatul Cornel Comsa la nunta: 110.000 euro, ceasuri de 30.000 euro, bijuterii de 35.000 euro și tablouri de 10.000 euro

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 28 august 2015, 16:13 Actualitate | Politic

Parlamentarul independent de Aiud Cornel Comșa (fost PP-DD) afirma ca a primit la nunta bani si cadouri in valoare de aproape 200.000 de euro, scrie cotidianul local alba24.ro.

Cornel Comșa s-a casatorit in iunie 2014 cu Olivia Zaharia, iar 'darul' pare sa fi fost generos, potrivit declaratiei de avere a deputatului: 110.000 de euro, ceasuri in valoare de 30.000 de euro, bijuterii de 35.000 de euro și tablouri de 10.000 de euro.










4816 vizualizari
  • -11 (13 voturi)    
    nu mi se pare f mult (Vineri, 28 august 2015, 16:32)

    ion [anonim]

    Depinde cat de mare a fost nunta. Daca ai 200-300 de invitati, si presupun ca, deputat fiind, vin multi oameni cu bani la nunta, ar veni aprox 500e/pers, adica 20 si ceva de milioane. La o nunta normala nasii si rudele apropiate dau sume mult mai mari.
    • +5 (5 voturi)    
      aoleu muica (Vineri, 28 august 2015, 17:33)

      alt ion [anonim] i-a raspuns lui ion

      200.000 / 200 invitati = 1000 E/pers
      Nu-i clar ca spala omul niste bani?
  • +3 (7 voturi)    
    cine l a nashit ? (Vineri, 28 august 2015, 16:36)

    un domn [utilizator]

    acolo e sursa...
  • +3 (5 voturi)    
    Sa declare la fisc (Vineri, 28 august 2015, 16:48)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Sa plateaza impozit. Orice parlamentar nu poate fi decit hot sau complice la furturi Ialtfel, nu ar fi in Parament).
  • +4 (6 voturi)    
    mie-mi miroase a ... (Vineri, 28 august 2015, 17:41)

    eGerula [utilizator]

    spalare de bani.
    Bun, am luat spaga 110K euro, ceasuri, tablouri, bijuterii si nu pot sa le justific. Simplu, fac o nunta si zic ca le-am primit cadou.
  • +1 (3 voturi)    
    Da (Vineri, 28 august 2015, 17:43)

    travelman [utilizator]

    Și-a spălat banii care i-a furat!!!
  • +2 (4 voturi)    
    in momentul in care (Vineri, 28 august 2015, 18:42)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    a semnat actul de casatorie, omul si-a legalizat spaga !