Victor Ponta si ministrii Cabinetului sau, in team building in Delta Dunarii

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 28 august 2015, 12:54 Actualitate | Politic

Ministrii in Delta Dunarii
Foto: Facebook - Victor Ponta
Premierul Victor Ponta si ministrii Cabinetului sau se afla, vineri, in team building in Delta Dunarii, potrivit unui anunt postat pe pagina de Facebook a primului ministru.

"Delta Dunarii - ca in fiecare an locul ideal pentru team building. Guvernul este o echipa sudata si performanta, suntem colegi si prieteni, iar pregatirea politicilor publice pana la sfarsitul anului este extrem de importanta pentru toti cetatenii", a scris Ponta pe Facebook.

Premierul a postat si doua fotografii cu ministrii Cabinetului sau, aflati in delta.










4523 vizualizari
  • +2 (2 voturi)    
    o fi incaput pachebotul (Vineri, 28 august 2015, 13:06)

    sachei [utilizator]

    pe dunarea noastra????
  • +8 (8 voturi)    
    Mississippi (Vineri, 28 august 2015, 13:31)

    danutz68 [utilizator]

    Si eu care credeam ca e mai ieftin pe Mississippi ...
  • +9 (9 voturi)    
    "Nu sunt în vacanţă,unii trebuie să mai şi munceas (Vineri, 28 august 2015, 13:35)

    pedepsitorul [utilizator]

    - ''Nu sunt în vacanţă, unii trebuie să mai şi muncească!''

    , a spus Victor Ponta, dupa întâlnirea cu hotelierii.





    Victor Ponta,
    cu 7 zile in urma,

    21 august - declaratie la Mamaia

    Nu e in stare nimeni sa-l zboare pe acest prefacut din structurile Statului Roman?
  • +7 (7 voturi)    
    Nicolicea - Ministru. !!!?? (Vineri, 28 august 2015, 13:35)

    Martinezu [utilizator]

    Nu stiam Ca Nicolicea este ministru.
    Te trec fiorii....Nicolicea este acel omniprezent pe la dezbateri tv, ce ne arata intotdeauna un rinjet sarcastic si ne spune ce alb este negrul.
    Este un fel de Tata lui Ponta in materie de sarcasm si arata un fel de gindire inainte sa vorbeasca spre deosebire de mai tinarul lui coleg infantil.
    Team Building le trebuie!. Sper sa faca si sporturi extreme la workshop -uri. De exemplu, sa sara in Dunare in spatele vaporului.
  • +7 (7 voturi)    
    da (Vineri, 28 august 2015, 13:36)

    Gicu_007 [utilizator]

    pe banii romanului de rand se duc acolo sa haleasca si sa bea ca niste... Altceva nu fac ei acolo, garantat. Multumim ponta!
  • +9 (9 voturi)    
    La o gustare în Delta Dunării. (Vineri, 28 august 2015, 13:41)

    vali47 [utilizator]

    România este neguvernată.Și-au făcut un obicei,ori sunt în vacanță,ori este Ponta în spital și guvernul este mereu în pauză de(lucru)tăiat frunze la câini.Ei îi spun//team building//.Pe românește,asta înseamnă ce fac ei,taie frunză la câini.Curios este că lucrurile merg relativ bine,deci este bine când guvernul lui Ponta nu-și bagă nasul.Fără ei ar fi și mai bine.Ar fi mai puțini la furat.
  • 0 (0 voturi)    
    Team bullshit (Vineri, 28 august 2015, 21:02)

    Locke Lamora [utilizator]

    In tarile civilizate ministrii au salarii medii pt tara respectiva, stau in garsoniere si muncesc pe branci; in patria lui Dottore ministrii plini de privilegii is niste semianalfabeti plini de diplome si titluri, care toaca bani publici la baute prin Delta.
    ps: bautura si fetitze, la asta se rezuma totul...depravare in adevaratul sens al cuvantului.