Victor Ponta: PNL/PDL bate record dupa record in ce priveste tupeul cu care ii mint pe oameni

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 16 august 2015, 14:09 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta ii ataca pe liberali, intr-o postare pe Facebook, afirmand ca "bat record dupa record in ce priveste tupeul cu care mint". Ponta face referire plangerile penale ale PNL contra Guvernului pentru faptul ca nu organizeaza alegeri partiale, sustinand ca noile legi electorale votate si de PNL stabilesc ca nu se mai fac alegeri partiale.
  • Mesajul integral postat de Victor Ponta
"Devine din ce in ce mai clar ca actualul PNL/PDL bate record dupa record in ce priveste tupeul cu care ii mint pe oameni! (cititi mai jos explicatiile logice si de bun simt date de deputata Gabriela Podasca - vicepresedinta Comisiei pentru Legile Electorale)!

Mai simplu - ca si la Codul Fiscal intai voteaza ceva si pe urma spun la televizor exact invers:
- au votat in unanimitate noile legi electorale (alegeri locale si parlamentare) prin care se reglementeaza clar ca se aleg pe lista presedintii de CJ si parlamentarii / pentru locurile vacante nu se mai fac alegeri partiale, iar legile anterioare sunt abrogate!
- presedintele Iohannis promulga imediat legile si situatia juridica este foarte clara;
- PNL (care a initiat si votat legile) face plangeri penale contra Guvernului ca de ce nu organizeaza alegeri partiale. Normal ca procurorii le resping plangerile penelistilor tocmai in baza legilor elaborate si votate de penelisti!
- incepe atacul public cu injurii si insulte la adresa procurorilor care nu executa ordinele PNL (ei fiind incapabili sa ajunga democratic la guvernare, tot insista sa-i aduca procurorii acolo!)

PNL/PDL conteaza pe faptul ca tupeul si mintitul in fata oamenilor va functiona in continuare! Pacat.
"












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
2626 vizualizari
  • +35 (43 voturi)    
    Ha! (Duminică, 16 august 2015, 14:14)

    Soljenitin [utilizator]

    Ponta ii acuza pe altii de minciuna! Delirant! :-))
  • +23 (27 voturi)    
    D-le V V Ponta (Duminică, 16 august 2015, 16:01)

    soringusar [utilizator]

    Mi-e greata sa ma repet .
    Stiti cu ce veti ramane in istorie ?
    Cu mega-moscheea si centrul islamic din Bucuresti.
    Nimic autostrazi , spitale , scoli, cai ferate de mare viteza , doar gargara.
    Ati majorat cateva mii de pensii cu 50 lei (10 euro ) si tot timpul va laudati cu "marea realizare"
    Dati-va demisia , sunteti un incapabil .
    PS
    La aceeasi concluzie a ajund si d-l Dragnea si conducerea PSD . Se vede din actiunile lor . ///.
    • +15 (15 voturi)    
      ... pai cam aceea mai lipseste... (Duminică, 16 august 2015, 16:47)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui soringusar

      ... cintarea muezinilor .
  • +8 (10 voturi)    
    Va rog nu stergeti (Duminică, 16 august 2015, 16:11)

    soringusar [utilizator]

    D-le Ponta
    Conducerea PSD (inclusiv d-l Dragnea ) va considera incapabil in domeniul politic si in alte domenii , cred.
    • 0 (0 voturi)    
      Trezirea / desteapta-te romane :D (Luni, 17 august 2015, 23:23)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui soringusar

      Conducerea PSD este putreda, mafiota, precum partidul insusi.
      25 de ani de pecerei prespalati si prezentati cu media in diverse noi ipostaze.

      *Dl. Dragnea este un penal cu state grele, precum multi ani politicieni, indiferent de coloratura.

      Ponta este un produs al nomenclaturii comuniste si post-comuniste hypercosmetizate, cea care a jefuit realmente tara in 25 de ani.
  • +17 (19 voturi)    
    procurorii au respins respectiva plangere (Duminică, 16 august 2015, 16:43)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    pentru ca au considerat ca nu esti DOAR tu de vina, mah Pontanocchio. Procedura organizarii respectivelor alegeri e atat de imbarligata incat existenta unor grajdani pe traseu usureaza incalcarea de catre un /// cocotat in capu' la guvern a dreptului unor cetateni de a fi reprezentati.

    Iar de grajdani asemeni lui V.Ciorbea sau Lyvyu Poop nu duci lipsa in jurul tau.
  • +4 (8 voturi)    
    Va spune mincinosul mincinosi (Duminică, 16 august 2015, 17:23)

    ty [utilizator]

    O meritati doar l-ati tolerat de atata timp.
    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-18535408-cele-55-situatii-care-ponta-fost-prins-minciuna-cand-este-premier-pana-acum.htm (nov. 2014)
  • +7 (9 voturi)    
    Păi daca e lege (Duminică, 16 august 2015, 17:32)

    CiprianNicolae2 [anonim]

    atunci să nu se mai organizeze dom”le alegeri , să rămâna psd pe vecie . Ce daca e primaru la zdup , ce daca e presedintele de CJ decedat , nu conteaza , legea e lege .
  • +6 (8 voturi)    
    /// (Duminică, 16 august 2015, 18:40)

    Plagarus [utilizator]

    Meritam oare o asemenea /// + urmarit penal atat de suficient cu el insusi ?
    19 iulie 2012 : „Acele reglementari (folosirea ghilimelelor pentru citate si notele in subsolul paginii n.r.) sunt ulterioare anului 2003. Dar daca comisia imi spune ca am gresit, desi nu era atunci acea reglementare, si ca trebuia sa trec in josul paginii si nu la bibliografie, sunt gata sa raspund pentru asta, nu am nicio problema. Renunt imediat la titlul de doctor. Titlul de doctor nu imi aduce niciun beneficiu si sint gata sa renunt la el daca se dovedeste ca am gresit”.
    12 sept. 2012 : „Lectura tezei domnului Victor Ponta supusa expertizei noastre a facut sa apara, de o maniera clara si indiscutabila, numeroase incalcari ale eticii universitare, constituind un plagiat vadit.”
    „O treime din teza este plagiata, caci provine direct din surse originale ce au fost ocultate, prezentand o similitudine perfecta cu acestea”. Universitatea din Bucuresti a cerut ministrului Educatiei, Ecaterina Andronescu, retragerea titlului de doctor.
    30 iulie 2012 : „Anul trecut s-a desfasurat un recensamant. Sunt 18 milioane de cetateni, dintre care cu drept de vot 15 milioane in Romania. Dupa CNP-uri mai sunt inca 3 milioane de romani in alta parte, dar care nu mai stim daca mai traiesc sau daca nu au renuntat la cetatenie.”
    Procesarea datelor recensamintului nu era finalizata de catre INS, care a iesit ulterior spunind ca institutia nu face listele electorale permanente, acestea intrând in atributia Autoritatii electorale.
    Precizare INS „In conformitate cu legislatia nationala in vigoare, Institutul National de Statistica nu are ca atributii sa masoare numarul cetatenilor cu drept de vot si nici sa intocmeasca liste electorale”.
    Cu un an inainte, Victor Ponta indemna la boicotul recensamintului, spunind ca el nu-si da CNP-ul.
  • +4 (4 voturi)    
    Mincinosul (Luni, 17 august 2015, 9:31)

    robert.b [utilizator]

    Indiferent ce ar spune, este de ignorat complet. Dupa cum spunea Pr. Steinhardt, cu necuratul nu esti de acord nici daca e vorba de recunoasterea lui D-zeu.
    Am scris acest comentariu fara sa imi arunc ochii pe ce anume a afirmat mincinosul de serviciu. O fi adevarat sau nu, o sa pot afla si din alte surse.
  • 0 (0 voturi)    
    Record... tupeu... minciuni (Luni, 17 august 2015, 11:51)

    midufi [utilizator]

    Pai despre cine vorbesti tu aici, bre Victore?
    Probabil o autocaracterizare pt partid