VIDEO Imagini cu Victor Ponta la Tbilisi: premierul, la o degustare de vinuri cu omologul sau georgian

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 11 august 2015, 23:57 Actualitate | Politic

Victor Ponta, la o degustare de vinuri cu premierul georgian Irakli Garibashvili
Foto: Facebook/Irakli Garibashvili
Premierul Victor Ponta se afla marti seara la Tbilisi, unde asista la meciul pentru Supercupa Europei dintre Barcelona si Sevilla. Inainte de a asista la partida de fotbal, premierul a participat la o cina oficiala organizata de omologul sau din Georgia. Potrivit unor imagini postate pe pagina de Facebook a premierului georgian Irakli Garibashvili, Victor Ponta a fost si la o degustare de vinuri.

Site-ul stiripesurse.ro relateaza ca, inainte de meci, premierul Ponta, alaturi de Daniel Constantin, ministrul Agriculturii, au baut un pahar de vin intr-o crama, la invitatia premierului georgian Irakli Garibashvili. Ponta a facut si o poza la o sticla de vin, dupa ce a baut.

Presa georgiana a scris marti ca prim-ministrul roman Victor Ponta a fost invitat de catre omologul sau georgian, Irakli Garibashvili, sa asiste la meciul de Supercupa UEFA care are loc in aceasta seara la Tbilisi.

Potrivit site-ului agenda.ge, premierul georgian i-a invitat pe omologii sai din Estonia si Romania sa ia parte la meciul dintre FC Barcelona si Sevilla FC. Site-ul aminteste ca Ponta nu s-ar afla la primul eveniment sportiv in Georgia, el participand si la un meci de rugby in martie 2014, disputat intre Romania si Georgia in finala European Nations Cup.

Inainte de meci, Garibashvili ii va gazdui pe cei doi premieri la o cina oficiala, a precizat site-ul citat.

-.

Posted by Irakli Garibashvili on Tuesday, 11 August 2015












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
4200 vizualizari
  • +6 (10 voturi)    
    bun numai de petreceri si minciuni (Miercuri, 12 august 2015, 9:21)

    expatu [utilizator]

    Cat ami sta incompetentul asta acolo? Nu vad nimic semnificativ de la el decat minciuni si petreceri.
    Asta merita poporul roman?
  • +3 (7 voturi)    
    surpriza.. (Miercuri, 12 august 2015, 9:44)

    astronaut [utilizator]

    ''enologul'' Phonta , atentie nu se sufla in pahar, ci se bea !!
  • +3 (5 voturi)    
    Poze cu blitz (Miercuri, 12 august 2015, 12:12)

    A78 [utilizator]

    Sa faci poze cu blitz la o sticla : ori esti Dorel ori Viorel Ponta .
  • +5 (5 voturi)    
    mda (Miercuri, 12 august 2015, 12:37)

    mda [anonim]

    sa numere cineva cate zile a stat premierul asta a nostru efectiv in tara in acest an..

    de asemenea sa numere cate zile a muncit efectiv

    nici presedintele nu sta atat de mult in afara tarii, de la nea ionica incoa toti si-au facut veacul prin tara..
    • +1 (1 vot)    
      Si-au triplat salariile ai nostri prea inalti (Miercuri, 12 august 2015, 17:25)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui mda

      demnitari si acum se plimba aiurea prin lume.
  • -5 (7 voturi)    
    Ponta....si Iohanis (Miercuri, 12 august 2015, 12:41)

    Nicu Olahus [anonim]

    Tipul este din ce in ce mai util si mai simpatic ! In acelasi timp dl. Iohanis apare ca un personaj decorativ alaturi de distinsa sa sotie ! El face exclusiv ce-i spune P.P.E.-ul . Sa nu ne amagim si sa credem ca are personalitate sau ca actiunile sale sunt rezultatul analizelor profunde ! Oh, nu....primeste mesajele de la PPE si le executa. Asta-i tot.
    Pe de alta parte ceea ce-l tzine-n scaun pe dl. Victor Ponta este tocmai aceasta impresie de jocuri externe (si ostile)Romaniei, de complot al dreptei mondialiste(PPE +americanii), de alegeri shmecherite si in care politicienii de dreapta romani sunt simple papusi !
    Omul simplu nu are educatzia sa inteleaga asta dar romanul are un bun simtz instinctiv care-i greu de invins doar cu propaganda !
    P.S. stiti ca la primaria Sibiu se foloseste expresia"scursuri sudiste " ? Va place, sudistilor de la Hotnews ?
  • +3 (5 voturi)    
    Sevilla (Miercuri, 12 august 2015, 13:26)

    georghe [utilizator]

    Sunt fan anti-Barcelona și când am auzit că VV Ponta merge la meci, am știut că Sevilla va pierde.
  • +4 (4 voturi)    
    cumva fura vinul din sprit si va lasa apa chioara. (Miercuri, 12 august 2015, 13:35)

    ...svili [anonim]

    sau, cum va fura zaharul din ceai.

    Nu stiti pe cine omeniti. Va spun eu
  • +1 (1 vot)    
    isi face si el de cap (Miercuri, 12 august 2015, 16:39)

    nash pandelica [utilizator]

    simte ca se apropie funia de par. se scurteaza timpul, acolo, inlauntru, in cantonament, va avea si amintiri placate.

    nu'i scapa niciun eveniment, de unde mai poate obtine niscai fotografii. amintiri....

    oricum se vede ce minte subtire are. isi ingusteaza sansele politice de viitor.
    devine dezgustator de nesimtit.
  • +1 (1 vot)    
    Cat oare ?... (Miercuri, 12 august 2015, 18:44)

    urbaniesiconstructie [utilizator]

    Oare cat de imbecili putem fi sa suportam chioulangiul asta in fruntea Guvernului ?... N-a mai lucrat NIMIC din noiembrie incoace - numa'n excursii si distractii sta...
  • +1 (1 vot)    
    "Doctorul "Ponta lucreaza acum ca "tehnocrat " ! (Joi, 13 august 2015, 10:06)

    Plagarus [utilizator]

    Fara halat, dar tot harnic Viorel cel MsTO.
    Prin adoptarea Codului Fiscal în forma deja trimisă spre promulgare, se invalidează angajamentele asumate clar față de FMI, UE și BM și se vehiculează împingerea deficitului bugetar spre cele 3% prevăzute la limită prin criteriile de la Maastricht (evaluările merg între 12 miliarde lei și 17 miliarde lei influență negativă pe deficit) , invocându-se necesitățile de dezvoltare.
    In 2017 și 2018 nu mai avem scutirea conjuncturală ( vezi anul electoral) de la plata datoriei către UE, dar orice obligații de plăți de pensii, salarii și alte beneficii sociale vor curge în continuare.