Victor Ponta se afla in vacanta la Miami, in Statele Unite

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 30 iulie 2015, 15:58 Actualitate | Politic

Victor Ponta, la Miami
Foto: Facebook
O fotografie in care premierul Victor Ponta se afla intr-o cafenea din Miami, in Statele Unite, a fost postata pe Facebook de Magda Bistriceanu, fosta membra PSD si ex-militanta a Fortei Civice.

"Premierul nostru penal la Starbucks Coffee - Miami International Airport! Ce bine sa ai prieteni la Miami, multumesc pentru foto!", a scris aceasta, pe contul ei de Facebook.

Premierul Victor Ponta a declarat marti ca pleaca in concediu de odihna pana in 9 august, alaturi de sotia sa, europarlamentarul Daciana Sarbu, si cei doi copii.

'Plec in concediu, ma intorc duminica, pe 9 august. E concediu de odihna cu familia, ma duc in afara tarii. Nu ma duc acum la niciun control in Turcia. E un lucru pe care-l vor decide medicul din Romania, domnul Codorean si cu medicul care m-a operat, din Turcia, undeva la sfarsitul lunii august, in functie de cum evolueaza recuperarea. Plec in concediu cu sotia si cei doi copii', a declarat premierul, marti seara, intr-o interventie telefonica la postul B1Tv, potrivit Agerpres.

Ponta a adaugat: 'Plec in afara tarii, dar nu in Turcia si plec cu sotia si cu copiii si sper sa nu vad niciun medic in urmatoarele 10 zile ca am vazut destui medici in ultima perioada'.

Despre faptul ca presa va critica plecarea sa in concediu in strainatate, asa cum s-a comentat si in cazul presedintelui Klaus Iohannis, premierul a replicat: 'Imi asum'. 'Avand in vedere ca o sa fie fericiti Irina si Andrei imi asum criticile. Sunt total constient, mi-am asumat acest lucru. Dar, numai o secunda, nu plateste Guvernul sau statul roman pentru asta', a completat premierul.











13028 vizualizari
  • +34 (42 voturi)    
    priviti-l (Joi, 30 iulie 2015, 16:08)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Sa-mi spuna cineva cum a reusit maimuta asta sa adune atatea voturi la prezidentiale.. Sunt romanii o natie de zombi?
    • +17 (19 voturi)    
      ... (Joi, 30 iulie 2015, 17:51)

      m1ha1 [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      prin teleorman orice e posibil.
    • +15 (17 voturi)    
      wait a minute... (Joi, 30 iulie 2015, 18:08)

      hopshio [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      De ce jignesti maimutele?! Ce rau ti-au facut tie?
  • +22 (26 voturi)    
    durere (Joi, 30 iulie 2015, 16:12)

    was [anonim]

    Bagaje vad, dar carje? Pe unde si de ce nene?
    Macar cara el bagajul ca un barbat puternic...
    • +10 (12 voturi)    
      si tu acu (Joi, 30 iulie 2015, 18:09)

      hopshio [utilizator] i-a raspuns lui was

      Le are ca in Star Trek. Apasa pe un buton si iese carja. Laser frate...
  • +18 (24 voturi)    
    sper ca un pickpocket.. (Joi, 30 iulie 2015, 16:13)

    exilatul [utilizator]

    sa i fure actele ( pasaportul in primul rind ) pt a nu se mai putea intoarce in rom..sau poate vreun policeman mai fraier sa l confunde cu vreun traficant chinez..mai ales ca se intimpla multe prin florida...
  • +17 (19 voturi)    
    De ce sa nu ramai acolo?! (Joi, 30 iulie 2015, 16:17)

    Johanis [utilizator]

    Poate e mai bine pentru toti!
    Pana vine extradarea macar stai printre ai tai!
  • +25 (27 voturi)    
    Frumos! (Joi, 30 iulie 2015, 16:17)

    Dragos ion [anonim]

    Asta da viata de mandru roman. Ridicati biserici, catedrale, inchideti scoli, goniti oamenii cu potential din tara, ca sa reusiti sa dresati populatia in a se multumi cu franzela zilnica si portia de cartofi prajiti de 5 ori pe saptamana. Ati reusit, in linii mari! Iesim cu sutele de mii si lesinam la cozi sa pupam racle si sarcofage din argint ce contin ciolane, dar cand ne subminati drepturile si ciuntiti legislatia cu dedicatie, iesim cateva zeci.
    • +5 (7 voturi)    
      care biserici ridicate? (Joi, 30 iulie 2015, 17:09)

      ion [anonim] i-a raspuns lui Dragos ion

      d-alea islamiste?
  • +26 (28 voturi)    
    Pisicul la Miami (Joi, 30 iulie 2015, 16:19)

    Locke Lamora [utilizator]

    Dar cu sufletul la Moscova.
    • -11 (11 voturi)    
      haide ca puteai mai bine (Joi, 30 iulie 2015, 17:08)

      nellino [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      il legai de Havana...
      • +10 (10 voturi)    
        Havana e destul de saraca (Joi, 30 iulie 2015, 18:13)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui nellino

        de fapt e nasol de saraca, Phonta e petrecaret de Dubai, sclifosit...nu da el un mohito de Miami pe un rum de Havana. Si mai are si meniscu prins in pioneze, daca il aleaga aia cu batele de basebal prin Habana??? Ce se face el sireacu'?
    • +11 (11 voturi)    
      Cred ca e in trecere (Joi, 30 iulie 2015, 17:18)

      Phonta [anonim] i-a raspuns lui Locke Lamora

      Eu personal cred ca se duce in Caraibe, de obicei cand ajungi la aeroportul final al destinatiei nu mai stai in aeroport, de duci iti faci intrarea in state, iti iei bagajele si ai iesit. Daca stai la o cafea in aeroport inseamna ca e doar o escala si nu e destinatia finala.
      Parerea mea.
  • +19 (19 voturi)    
    Haha (Joi, 30 iulie 2015, 16:22)

    Scifi [anonim]

    Nu, plateste Ghita!
  • +28 (28 voturi)    
    Ce tare (Joi, 30 iulie 2015, 16:31)

    vladf [anonim]

    Ce ma intereseaza pe mine sunt carjele dlui Ponta, unde sunt carjele?
  • +24 (24 voturi)    
    Unde sunt carjele !?! (Joi, 30 iulie 2015, 16:36)

    pedepsitorul [utilizator]

    Cand esti in covalescenta, chiar si o plimbare la DNA este dificila,

    Daramite o expeditie de 10.000 de km + plaja plaja etc!
  • +26 (26 voturi)    
    Cel mai frumos loc din Romania... (Joi, 30 iulie 2015, 16:42)

    Alius [anonim]

    ..este la Miami.. Si din lume, se pare, conform lui nea Tonta.

    ""Sunt foarte, foarte sigur că cel mai frumos loc din lume este la noi în România!", scrie Victor Ponta, pe reţeaua de socializare, în descrierea celor trei fotografii de pe Braţul Sfântul Gheorghe."
  • -11 (17 voturi)    
    pentru carcotasi, e in SUA (Joi, 30 iulie 2015, 16:43)

    jackalphonse [utilizator]

    sa nu mai zica lumea ca el s-a dat cu Moscova.
    • +12 (12 voturi)    
      SUA (Joi, 30 iulie 2015, 16:54)

      Al de sus [anonim] i-a raspuns lui jackalphonse

      E in AEROPORT in SUA. Cum e treaba cu viza? I-au ridicat SUA viza cum umbla vorba?
    • +8 (8 voturi)    
      Dar e a fost dintotdeauna cu Muskova (Joi, 30 iulie 2015, 16:57)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Nu s-a dat nicodata, asa s-a nascut.
    • +9 (9 voturi)    
      Da, stim asta.. (Joi, 30 iulie 2015, 17:53)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui jackalphonse

      ..comunisti din aia carora le plac vacantele de lux si achizitionarea de cat mai multe imobile si terenuri. Dar, in acelasi timp, lupta din rasputeri pentru saracii tarii. Ba din Miami, ba din Turcia, ba din spatele lui Putin etc...

      Normal ca se da cu Moscova, numai ala de la Moscova ii permite sa fure in nestire si sa minta cu nesimtire.
  • +21 (21 voturi)    
    nici o problema, dle Ponta! (Joi, 30 iulie 2015, 16:53)

    lili [anonim]

    Nu va faceti nici o grija!
    Am auzit chiar ca milioanele de votanti de PSD, sarmanii aia dinTeleorman, Dolj, Giurgiu, Calarasi, Ialomita, Buzau, Braila, Vaslui, Botosani, Mehedinti, votanti dintotdeauna ai PSDului(care "le da" !!) vor face credite la banci si vor veni si ei la Miami!
    Cu familiile lor, bineinteles, ca si dvs!!
    Macar o data-n viata, sa vada si ei ce viata duce Premierul Ponta votat de "alegatorii" lui, aia pe care nu vrea sa-i "tradeze" cu demisia lui!!
    Vor veni milioanele de sarmani la Miami si veti fi alaturi de ei chiar si in concediu!
    Cred ca v-ati gandit macar o data in anii astia ca si amaratii care va voteaza vor conmcediu in familie la Miami, Paris, Istanbul, in China sau cine stie pe unde altundeva....
    Nu ?!
  • +14 (14 voturi)    
    no problem (Joi, 30 iulie 2015, 16:53)

    amanda13 [utilizator]

    cand va fi condamnat i se va retrage viza si nu va mai putea veni aici, ca lui Nastase. Asa ca profita si el de ultima sansa.
    • +7 (9 voturi)    
      departamentul de stat (Joi, 30 iulie 2015, 17:14)

      tufa_de_venexia [utilizator] i-a raspuns lui amanda13

      buna dimineata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Ati afirmat ca retrageti dreptul la viza tuturor cetatenilor romani implicati in fapte de coruptie!
      • 0 (4 voturi)    
        Pai vezi... (Vineri, 31 iulie 2015, 12:47)

        Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui tufa_de_venexia

        Puneti la indoiala profesionalismul si rectitudinea morala a Departamentului de Stat? Evident ca ei fac ce spun, doar ca Ponta nu se incadreaza, conform standardelor americane, nu a pitifelnicilor si retardatilor din Romania, in categoria cetatenilor implicati in acte de coruptie. Si nici in categoria prietenilor Moscovei, unde sunt foarte suspiciosi si drastici. Ei vad, in mod corect, o simpla inscenare judiciara, pe care n-o agreaza. Asa ca l-au convocat pe Ponta la instruirea periodica de la Miami. Va veni de acolo bine prelucrat, determinat sa se opuna cu sprijin american si forta, nemtilor, fie ei si austrieci, germani sau etnici romani care vor sa ne vanda pe doua parale rusilor, cum au mai facut-o si altadata. Succes in pregatire Ponta.
  • +15 (15 voturi)    
    "mandru ca sunt roman" (Joi, 30 iulie 2015, 16:59)

    yellowdog [utilizator]

    votat de talpa tarii
  • +6 (6 voturi)    
    la oha (Joi, 30 iulie 2015, 17:39)

    Kpriciu [utilizator]

    Se da american , dar e cu gândul la est!!!!!
    Să nu te mai întorci în țară, TRADATORULE!!!!!!
  • +9 (9 voturi)    
    Il doare-n menisc de urmarirea penala. (Joi, 30 iulie 2015, 17:49)

    ouyang [utilizator]

    In locul statului american ii puneam o bratara de picior, sa nu cumva sa se aciueze ilegal pe-acolo. Copilotu ar fi in stare sa ceara si azil politic, comunistii lui basescu vor sa-l inchida.
  • +8 (8 voturi)    
    Unde sunt cârjele? (Joi, 30 iulie 2015, 17:50)

    BrainChild [utilizator]

    I-a pus sechestru pe ele DNA.
  • +7 (7 voturi)    
    E sanatos tun si fuge de DNA (Joi, 30 iulie 2015, 17:50)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    Sa ramana acolo, sa vina alt ciocoi prim-ministru.
  • +8 (8 voturi)    
    Prostia doare (Joi, 30 iulie 2015, 18:13)

    redmc [anonim]

    Si Turcia si Miami sunt alegeri catastrofale si politic dar si personal dpv medical. Mai intai s-a dus in Turcia pt o operatie ce putea fi facuta aici sau daca era complicata la Viena (chestia cu fuga de DNA si harti medicale aranjate e airea, nu putea sa fuga la nesfarsit si cine ii cerea lui actele la control?).

    Sunt convins ca Ponta chiar a avut o operatie la genunchi iar statul pe loc in avion atatea ore si inotul si mersul pe nisip sunt chestii dureroase in faza asta. Nu-i pling de mila, doar observ ca n-are nici caracter dar nici minte (doar minte:)