Victor Ponta: Cand ma suna presedintele Romaniei Dan Mihalache nu raspund

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 27 iulie 2015, 13:28 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a declarat, luni, ca este adevarat ca nu raspunde la telefon daca il suna "presedintele Dan Mihalache", adaugand ca raspunde daca este sunat de "presedintele pe hartie Klaus Iohannis", potrivit Mediafax.

Intrebat in legatura cu faptul ca Dan Mihalache, consilier prezidential, a spus ca Victor Ponta nu raspunde la telefon si a inchis toate caile de comunicare, premierul a precizat: "Cand ma suna presedintele Romaniei Dan Mihalache, nu raspund, e adevarat, dar cand ma suna presedintele pe hartie, dl Iohannis, sigur ca raspund".

El a adaugat ca nu a mai vorbit cu presedintele Iohannis din 5 iunie, cand acesta i-a cerut demisia, ca urmare a inceperii anchetei DNA impotriva sefului Executivului, pentru evaziune fiscala, spalare de bani si fals in inscrisuri.

Consilierul prezidential Dan Mihalache a acuzat, intr-un interviu la postul de televiziune Antena 3, comunicarea deficitara intre Administratia Prezidentiala si premierul Victor Ponta.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
10186 vizualizari
  • +16 (30 voturi)    
    ... (Luni, 27 iulie 2015, 13:31)

    a.nonim [utilizator]

    La ce sa te astepti din partea unui infantil iresponsabil...
    • -1 (15 voturi)    
      ... (Luni, 27 iulie 2015, 14:33)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui a.nonim

      Consilierii sa sune consilierii.
    • -4 (8 voturi)    
      Precizare.pt a.nonim (Luni, 27 iulie 2015, 15:10)

      I.Puscas [anonim] i-a raspuns lui a.nonim

      Te referi, desigur, la Matahalache si ai perfecta dreptate. S-a intamplat sa il cunosc personal, asa e.
    • +10 (14 voturi)    
      Ponta e terminat (Luni, 27 iulie 2015, 15:25)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui a.nonim

      Politic, nu mai are mult. O stie si el, si incearca sa faca ultimele valuri.
      DIn ziua in care a pierdut alegerile la presedentie, ,,ca un gugustiuc", s- a terminat si cu cariera lui politica. A fost maturat din PSD de baronii locali, pana la toamna va fi gonit si din functia de premier.
      La revedere, Ponta.
  • +22 (26 voturi)    
    ar fi şi culmea! (Luni, 27 iulie 2015, 13:37)

    Radu_Luci [utilizator]

    ăsta oricum nu răspunde în faţa nimănui.
  • +22 (30 voturi)    
    dar cand suna "presedintele" nastase puscarie ? (Luni, 27 iulie 2015, 13:49)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Raspunzi sau nu.
  • +19 (21 voturi)    
    dar daca te suna DNA-ul fugi la turci? (Luni, 27 iulie 2015, 13:56)

    daniel [anonim]

    dar tu cand fugi in Turcia cand te suna DNA-ul cum este, de la atata fuga ti se trage la genunchi?

    Nu meriti sa te numesti urmasul lui Brancoveanu
    • +13 (15 voturi)    
      Exact, cand suna DNA, le arata carjele! (Luni, 27 iulie 2015, 14:34)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui daniel

      Cand suna DNA, le arata la televizor carjele, si isi trimite avocata sa completeze declaratiile in locul lui!

      Suspectul si urmaritul penal Ponta!
  • -1 (9 voturi)    
    Gura nebunului adevar graieste! (Luni, 27 iulie 2015, 14:04)

    fdaniel [utilizator]

    din pacate ... :(
  • +11 (13 voturi)    
    vrea sa fie spiritual (Luni, 27 iulie 2015, 14:05)

    minos [utilizator]

    dar este penibil
  • +14 (16 voturi)    
    Maaaama, ce tare (Luni, 27 iulie 2015, 14:23)

    sile [anonim]

    Cam bancuri din astea faceam si noi intre noi. Prin clasa a II-a sa fi fost?
  • +9 (11 voturi)    
    Ghid practic (Luni, 27 iulie 2015, 14:29)

    -dorian- [utilizator]

    Avem un ponta. Cum sa-l mazilim?
  • +13 (15 voturi)    
    Ponta... (Luni, 27 iulie 2015, 14:31)

    MyGame [utilizator]

    Un carnat comunist ... cu maniere securistice invatate in partidul tatucului Iliescu si puscariabililor Nastase, Dragnea & Co
  • +10 (12 voturi)    
    Cazul Ponta !!!! (Luni, 27 iulie 2015, 14:47)

    ioana [anonim]

    Cat trebuie sa-l mai suportam pe acest nesimtit care este Ponta ?
    Stimati jurnalisti luati atitudine vehementa importiva
    mojiciilor aduse de Ponta in spatiul public !!!
    Acest " golan de dupa blocuri " ne provoaca dezgust si indignare.
    Limbajul folosit de el este cel capatat prin educatia precara primita in cei 7 ani de acasa !!!
    P.S. Las la o parte faptul ca are o spoiala de cultura si
    profesionalism !!!!
  • +9 (11 voturi)    
    Asta iar o face pe golanashul smecher (Luni, 27 iulie 2015, 14:59)

    Locke Lamora [utilizator]

    Doar ca ii iese unul prost si obraznic.
  • +7 (9 voturi)    
    Cui raspunde? (Luni, 27 iulie 2015, 15:04)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Speram ca plagiatorul infractor va raspunde atunc cind in va suna DNA-ul. Si mai speram ca de la DNA sa iese cu catusele la mâninile cu care a furat.
  • +6 (8 voturi)    
    dar (Luni, 27 iulie 2015, 15:08)

    ak33 [utilizator]

    dar cand suna primul ministru ion iliescu raspunzi?
  • +8 (10 voturi)    
    Mistocareala ieftina... (Luni, 27 iulie 2015, 15:14)

    Cocosila [anonim]

    ...asta nu stie altceva decat mistocareala ieftina practicata in grupuri de "pularai" fara nici un rost pe lume ,gen cei sapte magnifici din Vaslui...
    Cred ca primii ministrii care au faurit Romania Moderna s-ar rasuci in mormant sa vada cine a ajuns sa stea pe scaunul de P.M. al ROMANIEI !
  • +8 (10 voturi)    
    Un golanas cu atitudine de golanas (Luni, 27 iulie 2015, 15:14)

    midufi [utilizator]

    am mai spus-o. Si asta cica e pm-ul Romaniei... CE rusine pentru Romania...
    Bai, aiuritule, ai uitat ca esti pm, ca ai responsabilitati pe masura?
    Si femeia de serviciu daca te suna, tu trebuie sa raspunzi, mai inainte de orice, poate e o problema, poate a cazut acoperisul de la parlament, mai draga...
    • +4 (6 voturi)    
      Ce se poate invaza de la sedintele PSD! (Luni, 27 iulie 2015, 16:08)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui midufi

      Bai Adrian Nastase, unde paula mea e Titulescu ala de care vorbeai tu, ca asta e un bijnitar de la Gara de Nord!
  • +4 (6 voturi)    
    Opreste-te tovarasele ! (Luni, 27 iulie 2015, 15:39)

    Gladiatorul [utilizator]

    Nesimtirea, obraznicia, tupeul, aroganta poarta un singur nume: Ponta. Sa fii atat de nerusinat si sa ai o astfel de adresare fata de presedintele Johannis mi se pare ca sfidezi. Dar nu, nu sfidezi un om. Sfidezi cu aroganta ta o natiune care nu a invatat inca sa te plesneasca peste gura, obraznicatura hoata.
  • +2 (4 voturi)    
    Un derbedeu (Luni, 27 iulie 2015, 16:29)

    Burebista [anonim]

    Acest PM ponta ultimul golanas din canalele Bucurestiului venit din Albania via gorj ,un obraznic ,tupeist ,slaba crestere ,preten cu ghita alt borfas ,crescut de hotul nastase si criminalul de iliescovicil kgbistul.Un gunoi ,cu fata de span nici nu are barba nici fata de barbat , ,La puscarie cu acest nenorocit sa dea socoteala de cei 600milioane de euro stersi cu dela el putere .cata spaga a luat. Ce se mai aude cu dosarul cumnatului si a lui sorusa si masa .dar cu microsoftu ,dar cu woodrea ,cocos si ceilanti ,hrebenciuc ,si multi alti urgentare si la bulau cu ei .
  • +3 (5 voturi)    
    unde-s A3-istii? (Luni, 27 iulie 2015, 16:40)

    curios [anonim]

    nu mai urla ca TB e conflictual? Mai vor dovezi???