Victor Ponta evita sa spuna cand va pleca iar in Turcia / Premierul spune ca s-au taiat bani de la Transporturi din cauza anchetelor

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 27 iulie 2015, 11:10 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Facebook
Premierul Victor Ponta a evitat sa raspunda intrebarilor jurnalistilor privind viitoarea operatie pe care o va face la genunchi. 

“Ce plecare? Suntem la PSD”, a spus Victor Ponta, inainte de sedinta Biroului Permanent National al PSD

Premierul a mers de la masina si pana in sediu fara carje, care au fost tinute de insotitorii sai din SPP si a spus ca i s-a luat o greutate de pe umeri.

Premierul Victor Ponta a descoperit, in urma controlului medical efectuat in Turcia, ca are probleme in urma operatiei, care necesita o noua interventie la menisc, au declarat pentru Hotnews.ro surse din PSD. 

Premierul a dat vina pe anchetele DNA pentru rectificarea negativa ce va fi facuta la Ministerul Transporturilor.

La Transporturi se taie acei bani, cofinantarile pentru proiectele ce nu se pot termina pana la 31 decembrie din cauza suspiciunilor, anchetelor, investigatiilor, a acuzat Victor Ponta.

"In fiecare an e din ce in ce mai rau, din ce in ce mai multe anchete si proiecte care  nu se pot termina" a declarat seful Guvernului.

Victor Ponta a tinut sa sublinieze si ca, desi legea bugetului de stat prevedea un deficit de 13 mld lei, s-a consemnat un excedent de 4 mld. lei, ceea ce inseamna ca se acopera dublarea alocatiilor pentru copii si alte majorari de salarii, "si tot ramanem cu bani".












2876 vizualizari
  • +8 (8 voturi)    
    Nu evita (Luni, 27 iulie 2015, 11:13)

    nano2k [utilizator]

    E un as pe care il tine in maneca, sa o poata sterge cand are el nevoie.
  • +3 (3 voturi)    
    dupa demisie! (Luni, 27 iulie 2015, 11:14)

    lili [anonim]

    Curand !!
    Du-te, Ponta, du-te si lasa-ne!
    Succes DNA!
  • +6 (6 voturi)    
    Aegument incomplet ! (Luni, 27 iulie 2015, 11:28)

    NicolaeA [utilizator]

    Anchetele sunt din cauza furturilor !
    E ca si cum as argumenta ca esti mincinos pentru ca intai vorbesti si apoi gandesti; eronat ! minti pentru ca asa-ti e caracterul !
  • +4 (4 voturi)    
    Ponta, esti ca un copil prost! (Luni, 27 iulie 2015, 11:37)

    un sibian [anonim]

    Te porti ca un copil razgaiat si prost pe care daca ilpui sa isi faca temele da vina pe altii deoarece el nu e in stare de altceva.
  • +2 (2 voturi)    
    Bunica avea o vorba (Luni, 27 iulie 2015, 12:34)

    CiprianNicolae2 [anonim]

    ”arză-te-ar focu maică ” . Asta referitor la tăierea banilor
    de la Transporturi din cauza anchetelor .
    Marsh la turci si rămâi draqu acolo .
  • +2 (2 voturi)    
    DNA e de vina ca prinde hotii. (Luni, 27 iulie 2015, 13:31)

    Comentatorul-x [utilizator]

    Dupa mintea lui Ponta ar trebui sa lasam hotii in pace, sa fure linistiti din fondurile europene.
    Acesta fraza e pe buzelor tututor 'DNA nu ne lasa sa muncim". Nu fratilor, fraza corecta este "DNA nu va lasaa sa furati".
    Hai DNA.
  • 0 (0 voturi)    
    timpit (Luni, 27 iulie 2015, 13:48)

    Phonta [anonim]

    ca si cum un hotz le-ar spune celor pe care i-a furat: bah prostilor, nu aveti bani ca dati la anchetatori sa cerceteze cine va fura.