Liviu Dragnea: Il sustin in continuare pe premier, l-am asigurat de tot sprijinul partidului. / Eu n-am nicio problema cu justitia

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 iulie 2015, 11:34 Actualitate | Politic

Livu Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele interimar al PSD, Liviu Dragnea, a declarat, sambata, la Baia Mare, intr-o conferinta de presa, ca il sustine in continuare pe premierul Victor Ponta, pe care l-a asigurat de tot sprijinul partidului. "Eu n-am nicio problema cu justitia(...), nu stiu daca e un atu sau o vulnerabilitate (...), doar ca partidul era intr-o situatie in care mi s-a cerut sa intervin si nu am putut sa nu fac lucrul acesta pentru ca as fi trait toata viata cu un regret ca atunci cand mi s-a cerut sa intervin si sa pot sa ajut, n-as fi facut-o de teama sau din lasitate", a afirmat Dragnea, potrivit Agerpres.

"Mi-am asumat aceste riscuri. E foarte greu sa spuna cineva daca procesul meu e un atu sau o vulnerabilitate, chiar e greu de spus (...), totusi este vorba despre o condamnare pentru ca am indemnat lumea sa vina la vot, dar nu vreau sa comentez decizia instantei; numai ca ea a tulburat foarte mult oamenii din partid si din afara partidului. Pana la urma ce e important este ca putem reconstrui acest partid, putem reaseza acest partid. Il sustin in continuare pe Victor Ponta, l-am asigurat de tot sprijinul partidului si sper ca acum sa se poata ocupa mai bine de Guvern neavand si problemele partidului in minte. Cred ca era foarte greu sa tina aceste doua lucruri si speram ca incepand cu luna septembrie, si in Parlament lucrurile vor fi mult mai clare, mai asezate", a continuat liderul PSD.

De asemenea, liderul PSD a mai precizat ca a purtat in seara zilei de vineri o discutie cu primarii social-democrati din Maramures si i-a asigurat ca finantarea proiectelor de dezvoltare isi urmeaza parcursul stabilit: "Am avut o discutie aseara si cu primarii PSD din Maramures, au avut intrebari despre continuarea proiectelor de dezvoltare si i-am asigurat ca rectificarea va avea fonduri suficiente pentru ca proiectele de dezvoltarea sa continue. Am avut o discutie politica cu colegii nostri si mi-au spus ca in organizatia din Maramures, rezultatul din Comitetul Executiv National a fost foarte bine primit si a crescut foarte mult increderea ca PSD va fi repus in functiune si va incepe sa functioneze asa cum este obisnuit", a declarat Liviu Dragnea.

El a salutat realegerea lui Gabriel Zetea in functia de presedinte al filialei PSD Maramures: "Reconfirmarea lui Gabriel Zetea in functia de presedinte al PSD Maramures inseamna ca organizatia va fi stabila. O organizatia care a crescut, a crescut foarte sanatos, relatiile interne din organizatie sunt foarte bune si asta e o prima conditie ca o organizatie politica sa fie performanta . Zetea e un om tanar, un om foarte intelept si un om care strange in jurul lui, iar pentru noi asta e important. O sa discutam spre sfarsitul verii despre inceperea pregatirilor pentru alegerile locale si nu numai, stabilirea candidatilor dupa ce si noi vom stabili la Bucuresti ce fel de aliante facem, daca facem si cu cine facem, sa vedem care vor fi conditiile. Pentru mine personal realegerea lui Gabriel Zetea reprezinta o mare bucurie pentru ca suntem foarte buni prieteni", a spus Liviu Dragnea.

Presedintele interimar al PSD a fost insotit la conferinta de presa de presedintele PSD Maramures, Gabriel Zetea, secretarul general al PSD, Andrei Dolineaschi, prim-vicepresedintele PSD, Gheorghe Simon, deputatul Florin Tataru si secretarul executiv al PSD Maramures, Dragos Titea.










3899 vizualizari
  • +20 (26 voturi)    
    tupeu de borfas (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 11:44)

    Razvan_M [utilizator]

    marca PSD.
    • +2 (2 voturi)    
      ARE DREPTATE, (Duminică, 26 iulie 2015, 13:23)

      timp tamp [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      el nu are probleme cu justiția, e în mentalul oricărui bolșevic că legile nu sunt pentru ei, hoția e o meserie nobilă, minciuna mod de viață, mârlănia vitejie,
      • 0 (0 voturi)    
        Justitia... (Luni, 27 iulie 2015, 12:23)

        Close [utilizator] i-a raspuns lui timp tamp

        ...are o problema cu el.
  • +19 (23 voturi)    
    Infratiti (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 11:52)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Doi escroci se sustin reciproc.
    • +14 (18 voturi)    
      vegheati de (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 14:18)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      crminalul natiunii, ilici!
      Si de hotul national, bombo!
      Si de mascariciul national, mazare!
      Si de "pilotul" de ferentari, vanghelie!
      Sa mai continui?
  • +16 (22 voturi)    
    ... nici gura nu-i miroase... (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 12:08)

    Bobby [anonim]

    Dom'le, cum adică n-ai probleme cu legea? Ești condamnat penal, asta o știe toată lumea. Doar pentru că ai tras niște sfori, pentru că la asta te pricepi, ai scăpat de pușcărie, pentru că altfel ai sta azi la vorbitor. Ești un președinte penal al PSD, așa cum și trebuie să fie orice lider al acestei adunături banditești, care jefuiește România de 25 de ani încoace. Dar ia aminte de la Ponta, nici „domnia” ta nu va dura mult. Te duci și tu în găleată odată cu „partidul” (ce glumă bună, să denumești frăția hoților drept partid politic).
    • +1 (3 voturi)    
      o fi stiind el ceva.. (Duminică, 26 iulie 2015, 6:47)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Bobby

      condamnarea nu este definitiva si ieri se discuta schimbarea sistemului de numire a procurorilor sefi. daca la urmatorul proces vine din partea acuzarii amarata aia de la Vaslui care i-a lasat liberi pe cei 7 retarzi?..
  • +13 (19 voturi)    
    E ceva de groaza! (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 12:20)

    Scarbitu [anonim]

    Ura, dispret, revolta.
    E ceea ce simt.
    Un tip condamnat in fruntea unui partid.
    Sa va fie rusine romani.
    Cum e posibil sa acceptati asa ceva?
    • +2 (8 voturi)    
      !!!! (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 17:57)

      nutunut [utilizator] i-a raspuns lui Scarbitu

      exista o explicatie : este normal ca un condamnat sa fie in fruntea unei adunaturi de romani,hoti si complici,nuuuu ?????????
  • +16 (20 voturi)    
    nu am nici o problema cu justitia (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 12:21)

    xanti [utilizator]

    Dupa ce mortii din Teleorman au luat asupra lor vina votului ,Dragnea e iertat de justitie.
    • +1 (3 voturi)    
      are si un dosar il lucru (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 19:51)

      V. Val [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      pentru fondurile UE.
  • +17 (21 voturi)    
    justitia (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 12:21)

    Pasarea Colibri [anonim]

    Nu-i nimic daca nu ai nicio problema cu justitia, las' ca are ea cu tine... :)))
  • +10 (14 voturi)    
    Dragnea (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 12:28)

    Revoltatul [anonim]

    Dupa ce e condamnat, il mai si sustine pe Ponta, un personaj care nu are ce cauta in vietile noastre!
    Jenant!
    Ce se intampla cu voi romani, de acceptati ca astfel de indivizi sa decida viata voastra si a copiilor vostri.
  • +9 (17 voturi)    
    nemernici, lasati Romania in pace! (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 12:29)

    rov [utilizator]

    Pe zi ce trece Romania face cate un pas inapoi din calea civilizatiei si a progresului.
    Priviti:
    Condamnati - deveniti sefi si lideri politici;
    Tineri fara bacalaureat- studenti-viitori ingineri/medici;
    Bugetari incompetenti, angajati pe sistemul de relatii;
    Politisti slab pregatiti si incapabili sa aplice legea.
    Politisti locali-absolut ridicoli - bani cheltuiti aiurea!
    Nesimtirea si "cultura" tiganeasca pune stapanire pe strada.
    Legi populiste si hazardate in mediul economic.
    Televiziuni care manipuleaza grosolan.
    Etc, etc!

    Deja 4 milioane de romani (jumatate din forta de progres a tarii) au ales sa plece de aici.
    Cei ramasi nu pot inclina mereu balanta in directia buna, a.i. exista (vedem bine) riscul ca politicieni si guvernanti fara mama, fara tata, sa distruga acest popor pentru meschinul scop de a manca burta lui mai bine.
    Treziti-va oameni buni si nu mai tolerati mizeria, nesimtirea, minciuna, jegul, incultura, neomenia, tiganismul.
    Azi, ca maine e prea tarziu !!!
  • +11 (13 voturi)    
    Draga Livica (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 12:32)

    raudegura [utilizator]

    Te cred ca tu n-ai nicio problema cu Justitia.
    Numai ca Justitia are niste probleme cu tine...
    Mari,chiar foarte mari !
    Deh asa e la voi la psederbedei...perceptiile sunt invers.
    • +1 (1 vot)    
      draga.. (Duminică, 26 iulie 2015, 12:44)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui raudegura

      erai gata sa zici draga livache!
      dar nu conteaza:livache,livica,tot un drac!
  • +13 (15 voturi)    
    Dragnea si sustinerea lui Ponta. (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 12:41)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Nu are nici o treaba cu justitia! Are doar cu puscaria! Ce om de valoare. PSD-isti, fiti mandri, sfarsitul e aproape! Mai aproape decat credeti.
  • +12 (14 voturi)    
    Pai n-ai tu probleme cu justitia, (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 13:15)

    potaissa [utilizator]

    dar are justitia cu tine. Abia astept sa aud c-ai intrat la zdup.
  • +10 (12 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 13:57)

    rocknum [utilizator]

    Dragnea "Eu n-am nicio problema cu justitia"

    Doar o condamnare
  • +11 (13 voturi)    
    Halucinant! (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 14:06)

    vali47 [utilizator]

    Dragnea nu are nici-o problemă cu justiția.Justiția are cu el că nu-l lasă să fure ce și cum vrea el.Cu alte cuvinte,Dragnea invită PSD să-l urmeze spre raiul hoților.Drum bun PSD,dar mi se pare că Dragnea vă invită în iad.
    • +10 (12 voturi)    
      Păi (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 16:15)

      Matrix-4 [utilizator] i-a raspuns lui vali47

      Dragnea declara ieri că vrea să ''reformeze'' PSD-ul. Prin urmare va incepe cu însuşi emblema partidului, cei tre trandafiri pe fond roşu, care va fi înlocuită cu trei cătuşe pe fond în dungi!
  • +11 (13 voturi)    
    Dar cu cine ai probleme Dracnea (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 15:19)

    Locke Lamora [utilizator]

    Cu Necromantul?
  • +2 (2 voturi)    
    OH. (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 19:26)

    letsoc [utilizator]

    Lucrurile au inceput sa se aranjeze . Trinomul impreuna cu Klaus sunt de partea PSD-ului . Nu inteleg de ce marii ziaristi cand il intervieveaza pe Oprea nu i se reproseaza daca este in interesul national sa avem in fruntea guvernului un inculpat si la conducerea PSD un condamnat . Marilor ziaristi le este teama sa-i spuna in fata lui Oprea ca in felul acesta e complice la chestia asta . Vorba aia : libertatea de expresie , dar pana la un punct ( punctul fricii ) . Periatul il face pe Oprea sa se umfle mai tare in pene , el fiind militar de moda veche . Asa ca tineti minte : nu scapati de comunisti nici in 200 de ani . Cu stima , NC .
  • +2 (2 voturi)    
    E adevarat, n-are nicio problema, (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 19:26)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    condamnarea e cu suspendare, deci n-are nicio problema.
  • +3 (3 voturi)    
    dragnea, ziua 2 (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 20:08)

    de-departe-vin [utilizator]

    cum spuneam ieri intr-o postare, de-acum ne asteapta un lung serial: dragnea - ziua 1, dragnea- ziua 2 samd. ca si cand nu am avea lucruri mai importante de aflat decat ce face dragnea in fiecare zi. nu stiu daca presa care preia asemenea stiri isi da semana ce fel de jurnalism practica. curat murdar, coane Fanica!
  • 0 (0 voturi)    
    Crede ca o impresioneaza pe dna Stanciu ? (Duminică, 26 iulie 2015, 3:24)

    deval [utilizator]

    Crede ca o sa-i fie frica dnei judecatoare de baronetul mafiot strans unit in jurul puscariasului in devenire pe care -in mod normal-ar trebui sa-l mai astepte inca cateva dosare ??!!  ...Cica vrea sa imbunatateasca comunicarea in psd ! Cu porumbei voiajori poate, ca sigur ca ingrijorarea privind DNA v-a cam trosnit comunicarea....
  • 0 (0 voturi)    
    Dragnea (Duminică, 26 iulie 2015, 15:09)

    PrejneanuMaria-rozalia [anonim]

    Dragnea este o victima politica a unei hotarari politice care nu ar fi trebuit sa se intample in nici un partid , dar nu cred in buna credinta fata de d-nul Ponta . Dusmanii Romaniei nu au nevoie in posturi de conducere de oameni ca d-nul Ponta care doreste binele poporului sau ci de Iohanisti, basisti .... De aceia entuziasmul d nului Dragnea si imixtiunea acestuia in hotararile Primului Ministru dau de banuit ca sigur a facut o intelegere cu dusmanul . Care este intelegerea ? Semnaluldat ca ce daca au fost condamnati nu este nimic anuland hotararea d-nului Ponta pe cand era presedinte al partidului nu este de bun augur pentru partid care v a pierde devenind din nou partidul coruptilor desi in toate partidele sunt corupti...
    • 0 (0 voturi)    
      Ne lasi cu odele borfasilor (Duminică, 26 iulie 2015, 16:30)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui PrejneanuMaria-rozalia

      si nu-i mai numi domni pe aia de-au praduit tara.