Andrei Dolineaschi, secretar general PSD: Partidul ar castiga alegerile cu peste 70% daca liderii PSD din Giurgiu ar fi clonati

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 20 iulie 2015, 20:09 Actualitate | Politic

Secretarul general al PSD, Andrei Dolineaschi, a declarat luni, la conferinta judeteana de alegeri a organizatiei PSD Giurgiu, ca daca ar exista posibilitatea ca liderii de la Giurgiu sa fie clonati, PSD ar putea castiga urmatoarele alegeri cu peste 70%, informeaza Agerpres.

' Nu trebuie sa va invatam noi, cei de la Bucuresti, ce este politica si ce este organizarea aici, la Giurgiu, dar pot sa va spun ca daca am avea capacitatea sa clonam organizatia de la Giurgiu, sefii celor 54 de organizatii de la nivelul judetului Giurgiu sau daca am putea sa il clonam pe Nae Badalau (n. red. senatorul PSD Niculae Badalau, presedintele organizatiei judetene a PSD Giurgiu) vom putea sa castigam alegerile cu peste 70%. De aceea, fac apel la domniile noastre ca bunul parcurs pe care il aveti de ceva vreme incoace sa il continuati. Totodata, eu sunt convins ca miercuri la CEx vom lua cea mai buna decizie, iar in urma acestei decizii partidul trebuie sa isi continue drumul, sa isi continue traseul pentru ca avem cea mai buna guvernare', a afirmat Dolineaschi. 

El a completat ca un lider puternic este acela care in spatele lui oameni si organizatii puternice. Nu in ultimul rand, acesta a spus ca social-democratii trebuie sa ii fie alaturi lui Victor Ponta si sa il ajute sa se ocupe in continuare de guvernare. 

La conferinta judeteana de alegeri a PSD Giurgiu au mai participat Codrin Stefanescu si Mihai Sturzu, alaturi de liderii judeteni ai partidului.










2077 vizualizari
  • +14 (14 voturi)    
    uau (Luni, 20 iulie 2015, 20:30)

    MirceaA [anonim]

    si atunci toata Romania ar fi la fel de frumoasa, civilizata si plina de bunastare, asa ca Giurgiu
    • +3 (3 voturi)    
      Numai ca in Giurgiu se cloneaza morti (Luni, 20 iulie 2015, 21:33)

      dorel [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

      Dar doar aia de merg la vot si voteaza PSD, e mai ieftini ca aia carora trebuia sa le dati ulei si faina (aia sunt morti intre urechi). Iar neuronii nu se cloneaza, nici macar nu cresc la aia vii. Inclusiv la astia de dau asemenea interviuri.
    • +1 (1 vot)    
      Dombo a uitat ceva esential! (Marţi, 21 iulie 2015, 11:43)

      Trahanache [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

      Si alegatorii trebuie clonati...
  • +12 (12 voturi)    
    Distractiv. (Luni, 20 iulie 2015, 20:30)

    patrick_higher [utilizator]

    Domnu' psd-ist, ai omis ceva esențial, în procesu-ți sublim de gândire: ar trebui să clonezi și alegătorii din Giurgiu (și, desigur, Teleorman), iar pe restul românilor să-i dați afară din țară. Poate doar așa veți obține acele mult-visate procente. Somn ușor!
  • +8 (8 voturi)    
    Erata (Luni, 20 iulie 2015, 20:33)

    Gamma [anonim]

    Daca toti alegatorii din tara ar fi la fel de destepti ca cei din Giurgiu
  • +6 (6 voturi)    
    Poate o sa fie clonati... (Luni, 20 iulie 2015, 20:58)

    Gugurila [anonim]

    ... la puscarie.
    Ii asteptam acolo cu drag!
  • +2 (2 voturi)    
    ce penali vrea PSD sa cloneze!!!!!! (Luni, 20 iulie 2015, 21:46)

    lili [anonim]

    "Cine este senatorul Nicolae Bădălău, implicat în dosarul de evaziune cu prejudiciul de peste 50 de milioane de euro
    Senatorul Bădălău, implicat într-un dosar de evaziune fiscală cu un prejudiciu de peste 50 de milioane de euro, a fost cercetat, în trecut, pentru spălare de bani şi fals în declaraţii, iar în 1988 a fost condamnat la un an de închisoare.
    Bădălău este senator, membru al Comisiei de Abuzuri şi Corupţie şi preşedinte al organizaţiei judeţene Giurgiu a PSD.
    Din 1991 şi până în 2001, Bădălău a ocupat funcţia de preşedinte al Organizaţiei Bolintin Vale a PSD, iar din 2001 şi până în 2004 a fost vicepreşedintele organizaţiei judeţene Giurgiu a PSD.

    În perioada 2000 - 2004, Bădălău a ocupat funcţia de prefect de Giurgiu, iar în legislatura 2004 - 2008, Bădălău a fost deputat.
    Ce avere are Nicolae Bădălău
    Bădălău deţine, potrivit ultimei sale declaraţii de avere, postată în luna iunie, patru terenuri intravilane şi un teren agricol.

    Unul dintre cele patru terenuri intravilane are o suprafaţă de 2.820 de metri pătraţi şi se află în sectorul 1 al Capitalei.
    Bădălău mai deţine, printre altele, şi bijuterii din aur şi diamante în valoare de 25.000 de euro, precum şi tablouri în valoare de 12.000 de euro.
    Senatorul PSD are şi două depozite bancare, de 19.500 de euro, respectiv 3.200 de euro, precum şi 5.500 de euro numerar.
    Firmele copiilor săi au avut contracte cu statul

    Tun imobiliar de 3 milioane de euro
    Bădălau a fost acuzat, în 2008, că ar fi dat un tun imobiliar de 3 milioane de euro. Conform Cotidianul, Bădălău a cumparat de la fosta sa firma 130 de hectare de teren extravilan cu 12.000 de euro, a transferat terenul in intravilan cu ajutorul unui primar, fost coleg de partid, şi apoi l-a vandut unui dezvoltator imobiliar cu aproape trei milioane de euro.
    Trecerea celor 130 de hectare din extravilan in intravilan ar fi avut drept scop creşterea exponentială a preţului de vânzare."
    http://www.romanialibera.ro/actualitate/eveniment/cine-este-senatorul-nic
  • +2 (2 voturi)    
    Mandru viitor tara noastra are :) (Luni, 20 iulie 2015, 22:04)

    13-14 [utilizator]

    M-am linistit daca a participat Sturzu, Mihai Sturzu :-)

    I-au dat si microfonul? )))
  • +2 (2 voturi)    
    hehe (Luni, 20 iulie 2015, 22:05)

    bogdan1477 [utilizator]

    ar lua PSD 70% daca ar avea lideri ca la Giuergiu, da si daca toate judetele ar fi ca Teleormanul. Dar din fericire pentru tara asta nu e asha.
  • +2 (2 voturi)    
    usor cu clonarea pe scari.. (Luni, 20 iulie 2015, 22:15)

    abu agrar [anonim]

    Sa aveti grija sa nu il clonati pe Badalau cu tot cu cazier.. ok ?
  • +2 (2 voturi)    
    Zau, bey expiratule? (Luni, 20 iulie 2015, 22:59)

    kkk [anonim]

    Asta e din capul tau sau e de la clanul lui Butoane?
  • +1 (1 vot)    
    adicalea restul tari e mai prosti (Luni, 20 iulie 2015, 22:59)

    mnicku [anonim]

    de ce nu aveti voi rezultate de 200% in centre universitare ; ori la Cluj , Iasi, Timisoara, de ce tocmai in judete minuscule gen Teleorman unde si morti merg la vot? bineinteles nesupravegheati.
  • +1 (1 vot)    
    Mergând pe firul logic (Marţi, 21 iulie 2015, 8:18)

    mr_mojo [utilizator]

    Ar trebui clonați și alegătorii. Nu cred că e cea mai bună idee...
  • +1 (1 vot)    
    Opinie (Marţi, 21 iulie 2015, 13:03)

    Adrian Popescu [anonim]

    psd cistiga alegeri acolo unde sint multi inconstienti si igornanti .