Victor Ponta se afla in Turcia, pentru un control la picior

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 20 iulie 2015, 13:59 Actualitate | Politic

Victor Ponta cu echipa medicala din Turcia
Foto: Facebook / Victor Ponta
Premierul Victor Ponta se afla in Turcia, unde a plecat pentru a efectua un control dupa interventia chirugicala suferita la genunchi, a precizat presedintele interimar al PSD, Rovana Plumb. Astfel, premierul lipseste de la sedinta coalitiei de guvernare, care are loc luni dupa-amiaza.

Intrebata de jurnalisti cum se simte, Plumb a raspuns ca premierul se simte foarte bine.

Potrivit postului de stiri Romania TV, Victor Ponta a mers la clinica din Turcia, unde s-a operat la picior, pentru un control de rutina.

Romania TV precizeaza ca medicii de la clinica au constatat ca genunchiul operat este intr-o stare buna, iar pacientul se simte bine. Conform sursei citate, medicii i-au recomandat lui Ponta sa foloseasca inca o saptamana carjele.

Victor Ponta urmeaza sa se intoarca luni seara in tara, dupa care va merge la un nou control si la Spitalul Militar, mai precizeaza postul de stiri.

Ponta s-a operat in Turcia, la Istanbul, pe 15 iunie, si s-a intors in tara pe 8 iulie. Pe 12 iulie, duminica seara, el si-a anuntat retragerea de la sefia PSD.










3570 vizualizari
  • +19 (19 voturi)    
    operatie grea (Luni, 20 iulie 2015, 14:06)

    de-departe-vin [utilizator]

    ceva e in mare neregula cu operatia lui ponta. nu s-ar putea autosesiza vreo instanta din romania sa verifice situatia? ca e doar prim-ministrul romaniei, nu de alta! si soarta lui ne doare pe noi toti.
    • +8 (8 voturi)    
      operatie grea (Luni, 20 iulie 2015, 14:36)

      oprea [anonim] i-a raspuns lui de-departe-vin

      construirea moscheii. E nevoie de noi consultari.
    • -12 (12 voturi)    
      Da,ceva este in neregula cu gandirea ta, (Luni, 20 iulie 2015, 15:19)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui de-departe-vin

      ia fa tu o sesizare,sa avem totusi de cine rade!!!
      • -1 (5 voturi)    
        Astia sunteti (Luni, 20 iulie 2015, 16:33)

        Un rfoman anonim [anonim] i-a raspuns lui xrogo

        Ca orice fedesenar, fara simtul umorului, capabil doar sa porecliti adversarii in functie de defectele fizice. DEEspre Basescu nimc, ca doar asta va e marota?
    • +4 (4 voturi)    
      Poate ii taie... (Luni, 20 iulie 2015, 15:49)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui de-departe-vin

      capul!
      La picior nu are nimic!
    • 0 (2 voturi)    
      IVANOV TREBUIE SĂ MEARGĂ LA MEDIC (Luni, 20 iulie 2015, 16:48)

      pointless man [utilizator] i-a raspuns lui de-departe-vin

      și își spală piciorul. Ajuns acolo constată că și-a spălat CELĂLALT picior.
      (Ilf și Petrov, citat din memorie).
  • +8 (8 voturi)    
    da' la cap cine-l verifica ? (Luni, 20 iulie 2015, 14:27)

    mnicku [anonim]

    ca nu pare intreg
  • +9 (9 voturi)    
    Iar a fost citat de DNA ? (Luni, 20 iulie 2015, 14:38)

    liviul2006 [utilizator]

    pariu ca se opereaza si la celalalt picior, unde are un neg ? O sa mai stea o luna... Nu ca ne-ar fi dor de el...
    • -11 (11 voturi)    
      Intrebare sau afirmatie, (Luni, 20 iulie 2015, 15:22)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui liviul2006

      referitor la DNA,dar tu stii sigur ca e intrebare,asa ca pariul tau e degeaba,hai sa postezi si tu ceva,ca altfel nu-ti iei tainul!!!
      • +5 (5 voturi)    
        Pe tine cine te-a intrebat? (Luni, 20 iulie 2015, 16:29)

        ogorx [anonim] i-a raspuns lui xrogo

        asa sa te bagi si tu in seama?
      • +1 (1 vot)    
        tu,voi vorbiti de tain???? (Marţi, 21 iulie 2015, 7:27)

        Persuasive [anonim] i-a raspuns lui xrogo

        voi,care doar in asta credeti???Mai bine iti muscai limba.Sinecuristilor.
    • +5 (5 voturi)    
      Fraza cheie... (Luni, 20 iulie 2015, 15:39)

      marki [utilizator] i-a raspuns lui liviul2006

      „Astfel, premierul lipseste de la sedinta coalitiei de guvernare, care are loc luni dupa-amiaza.”
      Întrebare: ce matrapazlâcuri a mai „clocit”, pe ultima sută de metri, coaliția de guvernare? În timp ce Ponta s-a hotărât să mai dea o fugă la turci, după care... se va spăla frumos pe mâini?
    • +5 (5 voturi)    
      poanta lui ponta.... (Luni, 20 iulie 2015, 15:48)

      geocrin [utilizator] i-a raspuns lui liviul2006

      Dupa semne omul a fost operat la piciorul sanatos si abia acuma trebuie sa-i faca operatia la piciorul bolnav.
      TARA ARDE BABA POANTA .....SE PIAPTANA !
      Sunt curios cum se va termina acest teatru jucat de ponta.
      Daca nu ne-ar afecta ar fi doar treaba lui, din pacate noi romanii platim pe multe planuri.
  • +4 (4 voturi)    
    Stefan Cel Mare (Luni, 20 iulie 2015, 14:42)

    CristianDragoi [utilizator]

    Doar fiti atenti... cand se intoarce va mai construi o moschee... la fel ca Stefan Cel Mare... numai pe invers...LOL!
  • +4 (4 voturi)    
    DNA la picior (Luni, 20 iulie 2015, 14:50)

    verid [anonim]

    Astazi trebuia sa se prezinte la DNA.Oare cat timp autoritatile statului ii vor mai permite sa-si bata joc?
  • +5 (5 voturi)    
    ... (Luni, 20 iulie 2015, 15:11)

    a.nonim [utilizator]

    Pe banii cui? Ca simplu cetatean daca vrei sa te operezi in strainatate, iar operatia se poate face in tara, primesti de la CAS doar suma echivalenta operatiei din tara. Tare as vrea sa stiu daca e valabil si pentru ponta.
  • +9 (9 voturi)    
    Tot nu inteleg (Luni, 20 iulie 2015, 15:13)

    Bogdan_100 [utilizator]

    de ce il controleaza la picior cand problema e la cap? Parca sunt turci. :-)))))
  • +2 (4 voturi)    
    O sa auzim si de o sinagoga (Luni, 20 iulie 2015, 15:13)

    Locke Lamora [utilizator]

    pe langa moschee.
  • +3 (3 voturi)    
    dl ionescu, (Luni, 20 iulie 2015, 15:30)

    zigot [utilizator]

    cel cu salariu minim pe economie, unde isi va face operatia acum, in exteriorul tarii sau la ploiesti?
    dl banicioiu cunoaste care este situatia din spitalele din Ro sau numai o pastoreste (situatia)?
    vai de " toti suntem egali in fata legii" care se aplica de "DEMNITARI", incepand de la salarii, pensii, sanatate, invatamant si pana la cele mai elementare obligatii cetatenesti.
  • +4 (4 voturi)    
    " Dr " karaoke Ponta Viorel nu cere azil politic? (Luni, 20 iulie 2015, 15:40)

    Plagarus [utilizator]

    Urmeaza ghipsul si elicopterul pt. penal !
  • +2 (4 voturi)    
    Un mod de a bate apa în piuă. (Luni, 20 iulie 2015, 16:06)

    vali47 [utilizator]

    Adică de a nu face nimic.Ponta așteptă iar ceva care să-i permită să facă miștocărie în loc de guvernare.Deja Rovana Plumb spune că ne va spune Ponta cum se va rezolva Codul Fiscal,iar Ponta va spune că nu a participat la ședință și nu știe nimic.Dar,apropo de Codul Fiscal,a fost restituit la Parlament pentru revizuire și complectare.Nu-i treaba lui Tăriceanu și Zgonea să rezolve?Am impresia că Coaliția asta monstruoasă zisă de guvernare face mișto de noi.Normal Parlamentul ar trebui să-i ceară Guvernului complectările cerute,să le discute,aprobe sau nu.Deci ce au discutat azi coaliția,doar ar fi treaba doar al Ministerului de Finanțe.
  • +3 (5 voturi)    
    Poza de grup (Luni, 20 iulie 2015, 16:50)

    XtrO [utilizator]

    Interesanta fotografia de grup, ar fi si mai interesant de stiut cand a fost facuta?

    Ca daca e dupa operatie.... VeVe sta drept ca bradul, fara carje sau vreo urma de interventie chirurgicala la genunchi.

    Daca e facuta inainte de operatie... oare unul care treuie operat de urgenta, mai are chef de zambit prin poze de genul asta? Adica, omul fuge (efectiv) la Baku, fara sa zica nimanui nimic (si ma refer in primul rand la Presedintele tarii), de acolo direct la 'Stambul, la clinica neamurilor lui Erdogan, tot fara sa zica nimanui, de zici ca e nime-n drum, nu Premierul Romaniei. Iar primul lucru pe care il face cand ajunge la turci, e sa faca frumos in poza aia??
    • 0 (0 voturi)    
      bre carcotashule... (Luni, 20 iulie 2015, 23:51)

      VVP [anonim] i-a raspuns lui XtrO

      stau drept pt ca ma sprijina cei doi doctori. Iar bubitza nu se vede, asa de profi sunt cei din Turcia!